Trump dosáhl důležitého vítězství v Michiganu … ani intriky Demokratů to nedokázaly překazit
RSS

Trump dosáhl důležitého vítězství v Michiganu … ani intriky Demokratů to nedokázaly překazit


ROMAN BEDNÁR
A podle všeho další podobná vítězství Donalda Trumpa budou následovat. Trump se vyznačuje nezlomnou vůlí, houževnatostí a obrovskou energií, kterou umí vynaložit na to, aby zrealizoval věci, o kterých je přesvědčen, že jsou prospěšné pro občany a činí to bez ohledu na vlastní ztráty. Chce za každou cenu dosáhnout vítězství v prezidentských volbách 2024.
Příslušný soudce ve spolkovém státě Michiganu odmítl jeho vyloučení z primárek v roce 2024.
Bývalý prezident čelí žalobám ze strany několika států, ovládaných Demokraty, které se ho všemožně snaží eliminovat jako kandidáta na prezidenta v prezidentských volbách v roce 2024 – což by v případě jejich úspěchu vážně narušilo jeho snahy o vítězství v těchto volbách.
Soudce v Michiganu v úterý (14. listopadu) zamítl žádost o vyloučení 77letého Trumpa z primárek pro americké volby v roce 2024 v Michiganu – což je velkým vítězstvím vedoucího republikánského kandidáta.
V několika státech jako Michigan, Colorado a Arizona již bylo podáno několik žalob proti Trumpovi. Žalobci se odvolávají na 14. dodatek americké ústavy a tvrdí, že Trumpovy snahy zvrátit výsledky voleb v roce 2020 představovaly pokus o vzpouru, a proto má být diskvalifikován pro možnost z opětovného zastávání prezidentského úřadu. Trump vždy rozhodně odmítal platnost těchto argumentů.
Trumpovi nyní pomohl a jestli lépe řečeno, jen objektivně posoudil obžalobu soudce James Redford z Michiganu. Redford prohlásil, že požadované vyloučení je „politická otázka“ a ne něco, o čem by měly rozhodovat soudy – alespoň ne v současnosti.
“Otázka, zda je Donald J. Trump kvalifikován nebo diskvalifikován, aby se objevil na hlasovacím lístku pro volby v roce 2024 v Michiganu, je v současnosti proto bezpředmětná,” prohlásil soudce Redford.
Mluvčí Trumpovy předvolební kampaně Steven Cheung podle Newsweeku rozhodnutí přivítal a řekl:
„Každá jedna z těchto směšných obžalob Donalda Trumpa neuspěje, protože všechno jsou to protiústavní levicové fantazie, které zorganizovali monetární spojenci a podporovatelé Bidenovy kampaně s cílem znemožnit republikánského kandidáta na prezidenta. Jejich záměrem, který ztroskotá, je ovlivnění soudů proti Donaldu Trumpovi, a tak odepřít americkému lidu právo zvolit si svého budoucího prezidenta.”
Situace s procesem proti Trumpovi v souvislosti s jeho obviněním z údajného pokusu o manipulaci voleb ve státě Georgia – což také proti němu zosnovali Demokraté – je pro něj i v tomto případě příznivá.
“Soudní proces v této záležitosti by mohl trvat až do zimy 2024, nebo, a to je velmi pravděpodobné, až do začátku roku 2025,” uvedla v úterý Fani Willis, státní prokurátorka z Fulton County pro Washingtom Post.
To samozřejmě bude nový prezident USA už dávno zvolen.

roman-bednar.com

The post Trump dosáhl důležitého vítězství v Michiganu … ani intriky Demokratů to nedokázaly překazit first appeared on .


Nejčtenější za týden