WSJ: Je čas skoncovat s magickým myšlením o porážce Ruska
RSS

WSJ: Je čas skoncovat s magickým myšlením o porážce Ruska


Putin odolal všem snahám Západu zvrátit jeho invazi na Ukrajinu a jeho moc je pevná. USA a jejich spojenci potřebují novou strategii: zadržování. (Foto: Flickr)

Ruský prezident Vladimir Putin se blíží druhému výročí svého totálního útoku na Ukrajinu a jeho sebevědomí je těžko přehlédnutelné.
Musk poslal vzkaz Zelenskému, aby neposílal mládež do zákopů

Tolik očekávaná ukrajinská protiofenzíva nedosáhla průlomu, který by Kyjevu poskytl silnou ruku k jednání.Rozruch na Blízkém východě dominuje titulkům novin a dvoustranná podpora Ukrajiny ve Spojených státech byla narušena polarizací a nefunkčností Kongresu, nemluvě o proputinovských sklonech republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa.
Ukrajinský vojenský důstojník koordinoval útok na plynovod Nord Stream

Putin má důvod věřit, že čas je na jeho straně. Na frontové linii nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko prohrávalo válku, která se stala opotřebovávací. Ruská ekonomika je sice otřesena, ale není v troskách.Putinova moc byla paradoxně posílena po neúspěšné červnové vzpouře Jevgenije Prigožina. Lidová podpora války zůstává pevná a podpora elit pro Putina se nezlomila.Pokračování článku ZDE .
Ukrajinu vzít do NATO bez anektovaných území, řekl bývalý šéf

Článek WSJ: Je čas skoncovat s magickým myšlením o porážce Ruska se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden