Nový Zéland: Pět lidí bylo pobodáno nožem, pachatele zastavil muž s berlí (video)
RSS

Nový Zéland: Pět lidí bylo pobodáno nožem, pachatele zastavil muž s berlí (video)

Zdroje neuvádí nic o původu pachatele a ani nic, co by jej třeba jen jakkoli napovědělo. O pozadí útoku, kdy muž bodal do náhodných obětí, nyní můžeme jen spekulovat…
Nejméně pět lidí bylo zraněno při útoku nožem v Aucklandu. Podle svědků muž použil velký kuchyňský nůž a bodal náhodné cizí lidi na přímořském předměstí Murrays Bay.
Policie uvedla, že k incidentu došlo kolem 11:18, kdy se muž přiblížil k domu na Westbourne road a pobodal obyvatele nemovitosti. Poté opustil adresu a zamířil na pláž, kde byli také pobodáni tři lidé poblíž autobusové zastávky.
Muž byl nakonec zatčen zaměstnancem kavárny, který mu pod nohy nastavil berli a pachatel o ni zakopl.

Dvacetiletý muž byl později zatčen policií. Čtyři z pěti zraněných byli údajně ošetřeni v aucklandské nemocnici. Pachatel byl zraněn, když byl zadržen. Nyní je v policejní vazbě v nemocnici North Shore.
Krev je viditelná na zemi na pláži Murrays Bay po útoku bodnutím:

Hassan, velitel okresu Waitematā, zdůraznil, že útok nebyl „zločinem z nenávisti“. „Oběti byly různého pohlaví, etnika a věku,“ řekl Hassan. (K tomu jen dodávám, že pokud toto tvrdí „Hassan,“ pak se to jeví, jako kdyby měl tendenci se „někoho“ zastávat. Že by souvěrec?)
Jeden svědek řekl, že lidé během útoku křičeli a byli náhodně pobodáni. Issac Hong, zaměstnanec CaféBayBay v Murrays Bay, řekl, že na autobusové zastávce před kavárnou byla pobodána žena.
„Lidé křičeli. Všechno se stalo tak rychle. Lidé utíkali a policajti tam byli ve stejnou dobu s velkými zbraněmi a v té době už měli někoho na zemi,“ řekla Maria Paz Tapia, obyvatelka čtvrti. Maminky, které byly na pláži Mairangi Bay se svými dětmi kolem 10:30, řekly, že přišla žena a řekla jim, aby vzaly své děti a běžely pryč. Hned nato k nim přiběhl další muž a křičel na ně to samé.
„Nejdřív jsem si myslela, že je to tsunami nebo něco takového, protože jsme na pláži,“ řekla Hilbourneová. Měla s sebou svého 3letého syna. „Všechno jsme tam nechali a utekli jsme.“ Alexandra Bate byla také součástí  skupiny se svou 5letou dcerou a ročním synem. „Prostě jsme běželi. Přímo do domů, kde jsme věděli, že budeme v bezpečí. Nevěděli jsme, co se děje.“ Skupina matek a jejich dětí odešla do bezpečí, když uviděla přicházet policii. Hilbourneová řekla, že viděla muže ležícího na zemi na parkovišti. „Myslím, že byl jednou z obětí, nemůžu říct“
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden