Kanárské ostrovy již za letošní rok obohatilo 6500 Afričanů, nikdo nebyl deportován
RSS

Kanárské ostrovy již za letošní rok obohatilo 6500 Afričanů, nikdo nebyl deportován

Jen málokdo si všímá, že zatímco z východu proudí do Evropy Ukrajinci, z Afriky prakticky bez ustání proudí „Novoevropané“ a to nejen do tradiční Itálie, kde již zaznamenávají rekordy, ale i do Španělska, kde je situace asi nejhorší, protože africkými hosty již nejsou hojně obohacovány jen Kanárské ostrovy, ale rekordně i exklávy Ceuta a Melilla a nově i Almeria, která zaznamenává podobně, jako Kanárské ostrovy, rekordní připlutí.
Odvádění pozornosti k Ukrajině je vhodným okamžikem k posílení africké invaze, vždyť jen málokdo ji nyní sleduje. A podle zpráv není nikdo poslán zpět, odkud přišel, naopak. Všichni jsou patřičně přivítáni a ubytováni. Kanárské ostrovy nyní, před koncem dubna – tedy za necelé 4 měsíce – již hlásí příchod asi 6500 obohacovačů…
Nulové repatriace , ale každodenní příjezdy: Kanárské ostrovy se v roce 2022 opět staly vstupní branou pro ilegály mířící do Evropy. Přibližně 6 500 Afričanů již bylo letos vyzvednuto na Gran Canarii, Lanzarote, Fuerteventuře a Tenerife. Zatím nedošlo k žádným deportacím.
Také včera večer bylo 56 migrantů vyzvednuto na dvou lodích ve vodách u Kanárských ostrovů. Jeden z těchto člunů byl spatřen záchranným letadlem asi 107 kilometrů jižně od Fuerteventury. Obchodní loď „Fortune Bell“ vyzvedla 43 cestujících a přivezla je do přístavu Las Palmas na Gran Canarii. Salvamar Mizar naopak dorazil do Gran Tarajalu s dalšími 13 migranty.
Podle úřadů všichni tito lidé pocházejí z různých zemí jižně od Sahary. Po příjezdu do přístavu se o ně nejprve postaral Červený kříž a poté je předal odpovědné policii.
Jak již víte, tak mnozí Afričané jsou dováženi na lodích španělské pobřežní stráže z oblastí těsně u afrického pobřeží. Afričané jsou tedy na Kanárských ostrovech vřele vítáni, zatímco jakékoli lodě, které plují pod ruskou vlajkou, mají přísný zákaz vstupu do tamních přístavů.
Navzdory skutečnosti, že rybářská plavidla jsou zařazena na seznam výjimek, ministerstvo rybolovu minulý týden odmítlo povolit ruskému rybářskému trawleru vplout do přístavu Las Palmas na ostrově Gran Canaria. Loď „Alexandr Mironenko“ tak čeká ve vodách poblíž ostrova už od minulého pátku a posádka doufá, že jí bude později povolen vstup do přístavu.
K uvedenému dodávám, že recept na to, jak se dostat přes zákaz do přístavu, je celkem jednoduchý. Stačí nalovit v oblasti mezi Afrikou a Kanárskými ostrovy skupinku „obohacovačů“ a s tou na palubě zamířit na Kanárské ostrovy. Jistě budou v přístavu přivítáni. A možná i se slavobránou….
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ]


Nejčtenější za týden