Premiér Petr Fiala nabídl v projevu k českému národu namísto řešení drahoty a inflace jen hausnumero, které jsme za vás přepočítali na jednu domácnost a zůstali jsme v šoku! Tohle má být pomoc rodinám na zalepení astronomického růstu cen elektřiny z Lipsk
RSS

Premiér Petr Fiala nabídl v projevu k českému národu namísto řešení drahoty a inflace jen hausnumero, které jsme za vás přepočítali na jednu domácnost a zůstali jsme v šoku! Tohle má být pomoc rodinám na zalepení astronomického růstu cen elektřiny z Lipsk

Premiér Petr Fiala nabídl v projevu k českému národu namísto řešení drahoty a inflace jen hausnumero, které jsme za vás přepočítali na jednu domácnost a zůstali jsme v šoku! Tohle má být pomoc rodinám na zalepení astronomického růstu cen elektřiny z Lipska a cen plynu z Amsterdamu? Proč premiér namísto obviňování Putina a Babiše nepřistoupil k regulaci cen energií a paliv stejně jako okolní země? Víme, jak to funguje jinde v podobě daňové kompenzace subvenčního salda! A proč padla v Bulharsku pro-americká vláda? Kvůli cenám plynu!
Televizní výstup premiéra ČR Petra Fialy ve středu večer na všech celoplošných televizích v ČR vynesl předsedovi ODS nový titul “ Plačka ” a ten se začal šířit na sociálních sítích. Petr “ Plačka ” Fiala si totiž státnický projev evidentně spletl s tiskovou konferencí plnou nářků a ukazování na tamty, tamty, tamty za všechno mohou, jak trefně vystihla Alena Schillerová z Hnutí ANO na Twitteru, protože občané se z projevu premiéra dozvěděli, že za vysoké ceny energií mohou tamty strany z minulé vlády, za inflaci v ČR může Rusko, Vladimir Putin a Andrej Babiš a jeho tamta vláda.
Současně premiér připustil, že občany čeká v blízké době šok z cen energií, které dramaticky porostou. V projevu se slovo “šok” objevilo několikrát, což samo o sobě zapůsobilo na důchodce v ČR namísto uklidnění jako vhozený granát do rybníka. Lidé jsou z projevu vyděšeni, protože Fialův příslib subvencí dodavatelům energií ve výši 66 miliard korun sice zní jako velké číslo, ale pozor, je to motorové chucpe s cílem zblbnout občany hausnumerem!   Proč?

Protože podle ČSÚ [ 1 ] je v ČR přibližně 4,5 milionu domácností, tedy rodin deklarovaných jako svazek osob žijících spolu v jednom objektu, bytu apod. Když si vydělíte číslo 66 miliard počtem domácností, tak to vychází na částku 14 666,- Kč pro jednu domácnost, ale pozor, za celý kalendářní rok! A protože kalendářní rok má i po uvalení sankcí na Rusko stále a pořád 12 měsíců, tak to znamená, že rodina dostane měsíčně kompenzace na energie ve výši 1 222,- Kč a tím to hasne.
Zároveň pozor, jedná se o příspěvek na energie v celku, tedy jak na plyn, tak na elektřinu. Dříve vytápění rodinného domu plynem za rok vyšlo na cca. 40 000,- Kč a to se zdálo hodně. Dnes za ten samý domek dostávají lidé od plynáren faktury na 130 až 145 000,- Kč. A to nemluvíme o elektřině, jejíž cena poroste podle všeho o 300% jenom za tento rok.
Z pomoci 66 miliard na zvládání cen energií je po přepočtu jen necelých 15 stovek měsíčně pro jednu domácnost, byt či domek za měsíc
Rád bych se zeptal Petra Fialy, v čem průměrné domácnosti pomůže příspěvek cca. 15 000 Kč za rok, když jenom na plynu rodina v domku zaplatí bratru o 100 000 Kč více jenom za tento rok, a to ještě není růst cen u konce? Petr Fiala se tvářil, že kápl božskou, když prohlásil, že vláda nemá peníze na to, aby kompenzovala úplně všechno a úplně všem, že to nemá žádná země na světě. Jenže, to není pravda.
Vlády okolních zemí okolo ČR přistoupily k zastropování cen energií a paliv, k čemuž byly využity instituty tzv. státní intervence do cenotvorby na volném trhu v době ohrožení státu . Tento institut Petr Fiala v projevu nezmínil, jako kdyby neexistoval. Vláda má právo regulovat ceny v době Stavu nouze, Stavu krize, resp. v době Výjimečného stavu, Stanného práva, Válečného stavu, nebo Stavu ohrožení, a v takovém okamžiku může vláda kontrolovat ceny veškerého zboží a služeb.

„Ať pan premiér přestane fňukat, chová se jako chlap a konečně se k tomu postaví čelem. Tato vláda má už teď naplánováno mnohem větší zadlužení, než jsme ho dosáhli my. A to nedala ještě nikomu vůbec nic,“ pronesla @alenaschillerov v reakci na projev premiéra Petra Fialy. pic.twitter.com/kr799iuooq
— CNNPrimaNEWS (@CNNPrima) June 22, 2022

Stát tento proces financuje tak, že snížené ceny paliv a zdrojů kompenzuje soukromým firmám odpuštěním daňové zátěže ve stejné výši, kolik stát vysubvencuje na snížených cenách energií pro obyvatelstvo. Po skončení krize tak rafinérie, elektrárny, dodavatelé a další neplatí daně po následujících několik měsíců nebo let, aby se jim ušlý zisk kompenzoval zpět. Tuto cestu zvolilo Maďarsko, Polsko, Rakousko a model zvažuje Německo a nově Francie i Holandsko.
Petr Fiala namísto toho předvedl roli Plačky a lidem předhodil hausnumero, které ve skutečnosti je ale plivancem do moře, protože přidat rodině měsíčně na plyn a elektřinu 15 stovek, to není pomoc, to je chucpe ! Premiér přece nemůže mít občany za tupce a debily, kteří si neumí provést jednoduché dělení počtem domácností v ČR.
Odkup minoritního podílu soukromých akcií v ČEZu může trvat celé roky a vylézt až na 1 bilion korun
V projevu zaznělo i to, že stát se pokusí znárodnit ČEZ formou výkupu od minoritních akcionářů. Bohužel, Petr Fiala nepředložil kalkulaci, protože hodnota akcií ČEZu vystřelila v květnu do nebes a účetní hodnota ČEZ dosáhla 600 miliard korun [ 2 ] . Jenže pozor, to je účetní hodnota akcií. Pokud by došlo k prodeji, nabídka odkupu akcií by musela být znatelně vyšší. Takže, zatímco účetně je hodnota 30% akcií soukromých investorů ČEZu někde okolo 200 miliard korun, odkup by se zřejmě realizoval okolo 500 miliard až 1 bilionu korun, a to proto, že akcie jsou v prudkém růstu a dále porostou v následujících letech.
Růstové akcie se běžně prodávají za 200 až 400% účetní (booking) ceny akcie. Netuším, kde by vláda ČR vzala peníze na odkup třetiny ČEZu od takových žraloků, jako je JP Morgan Chase, The Rothschild Investment Corp. nebo Black Rock Investments, kteří stojí za mnoha schránkovými akciemi ČEZu. Odkup je sice nutný, ale to není řešení narychlo. A ochota prodat akcie, které rostou ve stovkách procent, bude ještě těžší oříšek. Kdo by chtěl prodávat takové akcie? A i když se ochota najde, takový prodej zabere dva nebo i tři roky. A inflaci je třeba řešit teď.
ČEZ je polostátní podnik, stát disponuje cca. 70% akcií, zbytek drží soukromí investoři z celého světa, zejména z USA Fialova vláda může využít nouzových institutů jako Maďarsko a další země a zavést státem regulované ceny, které budou soukromým dodavatelům plynu a elektřiny následně kompenzovány v dalších letech na daňových prázdninách, a to do plné výše subvenčního salda. Proč k tomu premiér nechce přistoupit?
Někdo mu vyhrožuje nebo míří pistolí do obličeje, která se mu zrcadlí ve sklech brýlí? Petr Fiala by si měl uvědomit, že v Evropě začala probíhat brutální kissingerizace, která včera večer ve středu smetla už první vládu. Bulharský parlament ve středu vyslovil nedůvěru pro-americké vládě, která odstřihla celou zemi od ruského plynu, což vedlo k tak obrovské inflaci v zemi, že to právě včera bulharskou vládu položilo.
Inflace a drahota energií a cen plynu položila první vládu v Evropě, bulharská pro-americká vláda premiéra Petkova, která zemi odstřihla od ruského plynu, neustála hlasování o důvěře
Bulharský premiér Kiril Petkov ve středu prohrál [ 3 ] hlasování o nedůvěře v parlamentu poté, co se k opozici přidal mladší partner v jeho slabé vládní koalici. Petkov je absolvent Harvardu a bývalý kanadský občan, který včera odsoudil své kritiky jako ruské agenty napojené na organizovaný zločin a slíbil, že bude nadále bojovat za to, aby se Bulharsko stalo “ normální evropskou zem í”. Pro Petkovovo sesazení hlasovalo 123 z 239 poslanců parlamentu v Sofii, což bulharská státní média označila za první úspěšné hlasování o nedůvěře v novodobé historii země . Premiéra podpořilo pouze 116 poslanců, přičemž nikdo se nezdržel hlasování.
Po hlasování Petkov obvinil hlavní opoziční stranu Obroda, že je prostředníkem “ruských zájmů”, a prohlásil, že mu bylo ctí vést vládu, která se snaží vymýtit korupci a organizovaný zločin. Prezident Rumen Radev má nyní tři pokusy o jmenování nové vlády. Pokud všechny selžou, bude muset rozpustit parlament a vypsat nové parlamentní volby – čtvrté od dubna 2021. “ Tento parlament přinesl bulharské demokracii jen ostudu a hanbu. Čím dříve bude poslán do historie, tím lépe pro Bulharsko ,” řekl státnímu rozhlasu lídr Obrody Kostadin Kostadinov. Místopředseda opoziční strany GERB Daniel Mitov uvedl, že Petkovův pokus obvinit Rusko je jen snahou sesazeného premiéra “hledat alibi” pro svou prohru.
Kiril Petkov, premiér Bulharska v demisi po vyslovení nedůvěry jeho vládě Hlasování o nedůvěře bylo technicky způsobeno tím, že strana ITN vedená bývalou televizní osobností Slavim Trifonovem zběhla z Petkovovy vládní koalice kvůli obavám o rozpočet a ochotě vlády podpořit snahu sousední Severní Makedonie vstoupit do EU. K rozchodu došlo také v době rostoucích hospodářských potíží, neboť Petkovův protiruský postoj vedl k tomu, že Bulharsko bylo odříznuto od 90 % dodávek zemního plynu, což dramaticky zvedlo faktury bulharským domácnostem a podnikům. Dvaačtyřicetiletý Petkov v únoru propustil ministra obrany Stefana Yaneva a obvinil ho z propagace “ruských narativů” poté, co konflikt na Ukrajině označil za “vojenskou operaci”, a nikoli za válku. Jeho vláda se také zavázala opravit ukrajinskou vojenskou techniku a podpořit větší přítomnost NATO na východě země.
Kissingerizace položila první vládu v EU další budou následovat. Pro-americké holky v rolích servilních pro-amerických premiérů v Evropě to mají podle všeho spočítané
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj již dříve ve středu veřejně poděkoval Petkovovi za “ připravenost podpořit udělení statusu kandidáta na členství v EU naší zemi “. Petkov vystudoval finance na Univerzitě Britské Kolumbie a získal titul MBA na Harvardu. Tvrdil, že se v dubnu 2021 vzdal kanadského občanství, aby se mohl stát ministrem hospodářství v předchozím kabinetu , ale nakonec byl diskvalifikován, když se ukázalo, že procedura byla dokončena až v srpnu.
V září 2021 založil se svým harvardským spolužákem Asenem Vasilevem stranu Pokračujeme ve změně (PP) a v prosinci se stal premiérem s podporou 134 poslanců a 104 proti. Bulharský národ si nasadil tedy do čela vlády pro-amerického a pro-západního cizince se silnou nacifikací, což vedlo k odtržení národních bulharských zájmů od cílů vlády, která sledovala pouze povely z USA. Pád Petkovovy pro-americké vlády je další signál kissingerizace Evropy. Postupně se tento rok proces překopíruje na Slovensko, kde dojde k pádu vlády a stejný proces čeká i ČR a Polsko.
Hlavní architekt současných procesů v Evropě, Henry Kissinger Konceptuálně je proces nastavený Henry Kissingerem, je daný a je realizován v plné síle. Recept Aeronetu je jednoduchý. Dělejte to tak, jak to dělají v Maďarsku. Zrušte na základě výjimečného stavu či podobného stavu prodeje elektřiny a plynu přes burzy v Lipsku a v Amsterdamu a propady v příjmech dočasně kompenzujte dodavatelům a výrobcům energií z titulů daňových prázdnin v objemu subvenčního salda , tedy laicky přeloženo v objemu toho, co se nevydělá na cenách odchodem z burzy kompenzujte na daňových úlevách pro tyto dodavatele, a to do doby, než jako vláda vyjednáte odkoupení soukromých podílů z energetických firem.
Přesně z tohoto důvodu vyhlásila maďarská vláda výjimečný stav na území Maďarska, aby mohla regulovat ceny energií přesně tímto popsaným způsobem. To samé umožňují i české zákony o nouzových a krizových stavech. Z nějakého podivného důvodu se však Fiala doslova jakoby bojí, něčeho nebo někoho, že nechce tuto nejrychlejší a nejúčinnější cestu proti inflaci cen energií použít. Jako by se bál JP Morgan Chase, chlapíků z Black Rock a lidí z okolí investičních fondů Rothschildových zabezpečených podílových fondů. Hmmm, to stojí za zamyšlení, že?
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Upozornění pro podporovatele: Došlo ke změně bankovního účtu. Více informací   zde .
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 8. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  53%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá 6 dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden