Velká Británie: Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrožuje žalobou za diskriminaci, protože ženy s ním odmítají hrát fotbal
RSS

Velká Británie: Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrožuje žalobou za diskriminaci, protože ženy s ním odmítají hrát fotbal


Tak jak se stále častěji v ženských sportech objevují biologičtí muži, tak se i stále více žen začíná proti jejich účasti bránit. V poslední době došlo k několika bojkotům ze strany žen, které měly soupeřit s biologickými muži, což je jednání, které by nyní mohly následovat i další sportovkyně.
Jedině mohutný bojkot může zabránit totální degradaci ženského sportu, který by postupně plně ovládli biologičtí muži.
Biologický muž, který se prohlásil za ženu, pohrozil žalobou proti fotbalovým klubům za diskriminaci poté, co hráčky vyjádřily neochotu proti němu hrát kvůli riziku zranění.
Francesca Needham, 30, veřejně oznámil svou rezignaci z Rossington Main Ladies Football Club. (RMLFC) včera na Facebooku.
„S kombinací zklamání a odhodlání zjišťuji, že musím řešit nedávný vývoj, který ovlivnil mě i můj tým,“ napsal Needham a odhalil, že ženy z jiných týmů nebyly ochotné hrát proti klubu  Rossington se sídlem v Doncasteru, pokud bude Needham na hřišti.
Nával zdráhavosti prý pramení z incidentu, při kterém Needham zlomil ženě nohu při nedávném zápase, když blokovala jeho střelu. Poté, co se rozšířily informace o zranění, byly vzneseny obavy o bezpečnost a ženy z jiných týmů odmítly hrát proti klubu, kde byl mezi hráčkami i Needham.
Mezi zrušenými hrami byl zápas mezi Rossingtonem a Mexborough Athletic Football Club na Oxford Stadium, který se měl konat 19. listopadu. Jen několik dní před tím, než se měl konat County Cup, oznámil zrušení na Facebooku správce Rossingtonu Garth Restell .

Týden předtím byl podobně zrušen zápas mezi Rossingtonem a Bentley Ladies Football Club.
Needham to ve svém oznámení označil za „nešťastnou okolnost“ a uvedl, že v nejlepším zájmu klubu odstupuje na dobu neurčitou, ale na základě diskriminace žaluje zúčastněné týmy za diskriminaci.
„Věřím, že to představuje porušení kodexu chování týkajícího se diverzity a začlenění, stejně jako ochrany dospělých ve fotbale stanoveného jak Fotbalovou asociací, tak Sheffieldskou a Hallamshire Women and Girls League,“ píše Needham.
Needham údajně obdržel povolení od Fotbalové asociace hrát ženské turnaje teprve  začátkem tohoto roku a v této sezóně odehrál pouze dva zápasy.
V rozhovoru pro  The Daily Mail anonymní manažer spojený s Bentley Ladies Football Club řekl, že je zřejmé, že Needham je muž, a že jeho spoluhráčky se bojí soutěžit proti němu kvůli jeho velikosti a síle.
Fotbalová asociace (FA) vydala své transgenderové pokyny v roce 2014 a od té doby zásady neaktualizovala. Podle krátkého jednostránkového dokumentu se hráči mladší 16 let mohou zařadit do jakékoli kategorie, kterou chtějí, bez ohledu na jejich skutečné pohlaví.
Pro hráče starší 16 let mohou ti, kteří jsou transgender, „zažádat FA o souhlas hrát v pohlaví podle výběru. Každá žádost bude posuzována případ od případu.“ Součástí procesu přezkoumání je požadavek, aby transidentifikovaní muži poskytli důkaz, že jsou na hormonální substituční terapii nebo že podstoupili operaci genitálií.
V dubnu FA oznámila, že se chystá revidovat svou politiku po konzultaci s aktivisty a  ambasadorem rozmanitosti fotbalového svazu  .
Mluvčí FA tehdy pro  BBC Sport  řekl:
„Inkluze je jádrem všeho, co ve FA děláme, a jsme nadšení z oslav a podpory rozmanitosti naší národní hry… Naše transgenderová politika umožnila mnoho pozitivních výsledků pro lidi, kteří si chtějí  užívat a hrát fotbal buď ve svém potvrzeném pohlaví nebo v bezpečném a inkluzivním prostředí.“
Zástupkyně Nezávislé rady pro ženské sporty  (ICONS) v rozhovoru pro  Reduxx pochválila hráčky, které odmítly hrát proti muži, ale věří, že jádro problému teprve přijde .
„Neexistuje dostatečné obecné povědomí veřejnosti o současném útoku na ženský sport; zaznamenáváme však výrazné rostoucí povědomí mezi sportovci. Ještě jsme nedosáhli bodu zlomu,“ řekla zástupkyně ICONS.
„Vedoucí orgány a političtí vůdci vědomě ohrožují ženy a dívky, aby upřednostnili city mužů, kteří se prohlásí za ženy. Zprávy o devastujících zraněních při dívčích sportech, jako je volejbal, pozemní hokej a fotbal, jsou stále častější,“ dodala.
„Potřebujeme širší pochopení ničivých dopadů upřednostňování genderové ideologie před měřitelnými fyzickými kritérii při určování způsobilosti v kategorii ženských sportů.“
Zpráva o ženách, které odmítají hrát proti Needhamovi, přichází v návaznosti na několik případů podobných protestů žen v celém sportovním světě.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Velká Británie: Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrožuje žalobou za diskriminaci, protože ženy s ním odmítají hrát fotbal se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden