Francie: V případu útoku na vesnickou slavnost byl vydán zákaz zveřejnění jmen pachatelů
RSS

Francie: V případu útoku na vesnickou slavnost byl vydán zákaz zveřejnění jmen pachatelů


Již od prvního dne, kdy o minulém víkendů zaútočila tlupa muslimů na vesnickou slavnost ve francouzském Crépole, se objevují různé informace, které od samého počátku naznačují, že pachatelé pochází ze sídliště obývaného především Araby.
Mezitím uniklo i nějaké to video pachatelů, kteří se netajili tím, že jdou zabíjet bělochy. Šlo jednoznačně o typické Araby, ovšem všichni mají francouzské občanství, protože se již narodili ve Francii.
Dokonce i ministr vnitra Darmanin prozradil, že tito Francouzi nemají francouzská jména a četníci záhy potvrdili, že šlo o Severoafričany (tedy Araby původem z Maroka, Alžírska či Tuniska).
Nicméně přesto bylo zveřejnění alespoň křestních jmen pachatelů nyní zakázáno. Nikdo se tedy nesmí dozvědět, že mezi pachateli bylo několik Mohamedů a nějaký ten Ahmed, Ali, Omar či Ibrahim…
Velitelé četnictva nic nesdělují, dokonce ani svým zástupcům. Pokud jde o křestní jména podezřelých, četníci zablokovali jakékoli zmínky.
„Ta slepota je opravdu znepokojující. Je to krok zpět. Dříve nebo později budou muset tyto informace poskytnout,“ řekl policejní zdroj. „Zároveň to znamená, že jsou to Severoafričané,“ řekl policejní zdroj. Kdyby se jmenovali Patrick, Roger nebo David, už bychom to věděli.
Přitom už ve středu – možná nechtěně – původ pachatelů  prozradil ministr Darmanin:
Ve středu ráno Gérald Darmanin na okraj Rady ministrů ukázal jednomu ze svých kolegů jména podezřelých, kteří byli vzati do vazby den předtím po útoku nožem v Crépolu.
„Jsou to Francouzi, ale ani jeden z nich nemá francouzsky znějící jméno ,“ řekl ministr s povzdechem. „V idíte, co se děje v zemi… Tento případ oprávněně traumatizuje naše krajany. Musíme obnovit pravidla a pořádek, jinak se země zhroutí.“
Tolik novinky k případu.
Jisté je, že se zřejmě politický establishment obává podobných reakcí původního obyvatelstva, jaké bylo možné vidět včera v Irsku po útoku Alžířana.
Zatím došlo jen k poklidným demonstracím – spíš pietním vzpomínkám na ubodaného 16letého chlapce. Ovšem jak dlouho vydrží Francouzi v klidu?
Kdy přijde onen moment, kdy už i jejich trpělivost přeteče?
Video níže: Poklidný pochod za ubodaného Thomase. Jak dlouho zůstanou Francouzi v klidu?

French boys march for Thomas who was stabbed by African Muslims because he was white and European. pic.twitter.com/yCEtjHyp6z
— RadioGenoa (@RadioGenoa) November 23, 2023


 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 4 Průměrně: 5 ]Článek Francie: V případu útoku na vesnickou slavnost byl vydán zákaz zveřejnění jmen pachatelů se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden