Nový argentinský prezident oznámil, že uzavře centrální banku
RSS

Nový argentinský prezident oznámil, že uzavře centrální banku


S blížící se inaugurací 10. prosince spěchá tento outsider a libertariánský ekonom se sestavením svého týmu. Náznaky naznačují, že Milei by se mohl rozhodnout pro umírněnější kabinet, než se původně předpokládalo.

Zvolený argentinský prezident Javier Milei potvrdil svůj závazek zrušit centrální banku země a označil to za „nediskutovatelnou záležitost“ , jak uvádí zpráva agentury Reuters. Toto prohlášení jeho kanceláře bylo zveřejněno na platformě sociálních médií X (dříve Twitter) a jeho cílem bylo reagovat na to, co označil za „falešné zvěsti“.Vzhledem k tomu, že se blíží jeho inaugurace 10. prosince, spěchá tento outsider a libertariánský ekonom se sestavením svého týmu. Zpráva dodává, že podle náznaků by se Milei mohl rozhodnout pro umírněnější kabinet, než se původně předpokládalo.
Vymýtíme obchodování s dětmi v Argentině, oznámil nový prezident

Odhalení klíčových jmenováníProhlášení prozradilo, že do čela argentinské správy sociálního zabezpečení ANSES by se měl postavit ekonom Osvaldo Giordano z centrálního regionu Cordoba. Tento krok má význam ve světle Mileiova závazku snížit státní výdaje a dotace.Toto oznámení také znamená posun od Mileiho dřívějšího plánu, který počítal s nominací blízkého spojence do čela správy. Kromě toho byl Horacio Marin, manažer soukromého energetického sektoru, potvrzen jako budoucí šéf státní ropné společnosti YPF.Mileiho reformy čekají překážkyProvádění Mileiho radikálního reformního programu čelí značným výzvám. Plány zahrnují dolarizaci ekonomiky, zrušení centrální banky a privatizaci státních společností, jako je YPF. Tyto reformy však mohou narazit na značná časová omezení nebo problémy s proveditelností.
Prezidentské volby v Argentině vyhrál odpůrce centrální banky

Mileiova libertariánská koalice má v Kongresu omezený počet křesel a chybí jí podpora guvernérů provincií, dodává zpráva. Kromě toho se musí vypořádat s požadavky konzervativního bloku, jehož podpora byla klíčová pro jeho vítězství v druhém kole voleb minulý týden.Pohled na MileihoJeště před několika lety byl Milei významným expertem vystupujícím v televizních zpravodajských pořadech, který kritizoval nedostatek fiskální disciplíny a odsuzoval politickou třídu za to, že nedokáže zlepšit ekonomickou situaci mas.V roce 2021 se však vrhl na politickou dráhu a byl zvolen poslancem, a to na znamení vlastní politické strany – Libertad Avanza (Svoboda postupuje).
Na argentinskou vojenskou základnu mělo zaútočit UFO a zranit vojáky

Letos v srpnu šokoval jihoamerické politické odborníky, když se stal kandidátem s největším podílem hlasů v primárních volbách. Získal 30,5 procenta hlasů, což bylo více ve srovnání s 28 procenty, které získala hlavní konzervativní koalice, a 27 procenty, které si zajistila vládnoucí peronistická koalice.Očekává se, že Mileiův nástup k moci otřese politickou krajinou Argentiny, která je v Latinské Americe historicky ovlivněna socialismem.Třiapadesátiletý Milei slíbil nejen zpřísnit fiskální výdaje – což kritici vnímají jako přísnou revizi sociálních programů -, ale zašel ještě o krok dál, když slíbil zrušit místní měnu a zrušit centrální banku.Zdroj: livemint.com
Článek Nový argentinský prezident oznámil, že uzavře centrální banku se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden