Nejnovější zprávy z ekonomického summitu BRICS 2022 v Číně
RSS

Nejnovější zprávy z ekonomického summitu BRICS 2022 v Číně

Konec petrodolaru a pád dekadentního západu? I to je zřejmě součástí probíhajícího přepólování světa, kde již onen Západ, který chce obyvatelstvo poslat zpět do jeskyní, nebude tím skutečným hegemonem. Evropa, plně oddaná USA, se rozhodla zničit svoji vlastní ekonomiku ničivými sankcemi. Ostatně, hraje to do karet globalistům, kteří měli od samého začátku něco podobného v plánu.
Do toho výměna obyvatel, prosazování LGBTQIA agendy a zároveň velmi rychlá islamizace. To vše dohromady povede k občanským válkám a nakonec k takovému úpadku Evropy, jaký náš kontinent velmi dlouho nezažil.
Ovšem rozhodně ne každá země na této planetě se chce k onomu šílenství přidávat. Zdá se tedy, že spojenectví BRICS bude posilovat a podle všeho se tyto země také plánují odříznout od Západu a USA coby hegemona a  hodlají nahradit dolar jinou rezervní měnou.
Prezident Vladimir Putin upoutal pozornost světa, když ve středu 22. června 2022 oznámil, že země BRICS – Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika – v současné době pracují na vytvoření nové globální rezervní měny:
  „V současné době se pracuje na vytvoření mezinárodní rezervní měny založené na koši měn našich zemí,  “ řekl na summitu Vladimir Putin.
Kontroverzní sankce proti Ruské federaci nutí 3,23 miliardy občanů zemí BRICS, aby se účinně chránili před vysoce pochybnými metodami USA a EU s pouhými 780 miliony obyvatel. Po kontroverzní akci zmrazení ruských měnových rezerv uložených na Západě se zbývajících sedm miliard lidí ptá, jak bezpečné jsou jejich různé finanční vklady ve vysoce zadlužené ekonomické oblasti USA a EU?
Podle ruského prezidenta nyní členské státy BRICS vyvíjejí odpovídající spolehlivé alternativní mechanismy pro zpracování svých mezinárodních platebních transakcí. Dříve skupina uvedla, že pracuje na vytvoření společné platební sítě, která by přerušila závislost na atlantickém finančním systému. Země BRICS zároveň prosazují používání vlastních místních měn při vzájemné výměně zboží a služeb.
Realizace těchto opatření je založena na dlouhé historii: před více než deseti lety vědci na ekonomickém fóru v Astaně představili projekt přechodu na nový světový finanční a měnový systém. Byla navržena reforma systému MMF založená na tzv. zvláštních právech čerpání k vytvoření globální účetní měny. Nápad se setkal s velkým zájmem a byl dokonce oceněn mezinárodní cenou. Odpor západních hlídacích psů však nakonec realizaci tohoto projektu zabránil. Nyní si ale vyhrocená situace a eskalace kolem sporu s Ukrajinou vynucují použití nových platebních a účetních nástrojů.
V souladu s tím bude vytvořeno centrum nového světového ekonomického řádu nezávislého na americkém dolaru. Kromě zemí BRICS bude nová nabídka v budoucnu otevřena i dalším zemím, jako je Indočína, Japonsko, Korea, Írán a další.
Hostitel fóra, prezident Si Ťin-pching, dal mezi řádky svých prohlášení neomylně najevo, které státy jsou v sázce, pokud jde o politiku válečných eskalací a kontroverzních sankcí:
„Musíme se postavit za rovnost a spravedlnost. Musíme povzbudit mezinárodní společenství, aby uplatňovalo skutečný multilateralismus, a musíme podporovat mezinárodní systém s Organizací spojených národů jako jádrem mezinárodního řádu založeného na mezinárodním právu. Musíme přimět svět, aby se zbavil mentality studené války a odolal blokovým konfrontacím. Musíme zabránit jednostranným sankcím a jejich zneužívání malými kruhy usilujícími o hegemonii, ale spíše vybudovat jednu velkou rodinu pro jedno společenství se společnou budoucností pro celé lidstvo!“
Ve svém projevu, který pronesl společně s dalšími vůdci BRICS, nazvaném „Podpora kvalitního partnerství a zahájení nové éry globálního rozvoje  ,“ řekl Xi mimo jiné:
„Některé země nyní hledají absolutní bezpečnost prostřednictvím šíření vojenských aliancí, které nutí ostatní země postavit se na jednu stranu, zapojit se do blokových konfrontací, aby hledaly dominanci, která je v rozporu se zájmy a právy jiných zemí. Pokud dovolíme, aby tento nebezpečný trend pokračoval, hrozí, že se náš svět stane ještě nejistějším a nepředvídatelnějším.“ 
Čína na summitu navrhla zónu volného obchodu mezi pěti zeměmi BRICS, aby dále rozšířila ekonomické vazby v rámci deset let starého uskupení v době, kdy napětí se Spojenými státy nadále eskaluje. Náměstek čínského ministra obchodu Wang Shouwen navrhl skupině BRICS uzavření dohody o volném obchodu, která by měla pomoci využít vysoký ekonomický potenciál pěti států ještě efektivněji.
Implementací epochálních deklarací na zmíněném summitu BRICS v Pekingu bude ohlášena očekávaná nová éra v globálních vztazích. 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden