Včerejší stávka je jen další ztracená příležitost?
RSS

Včerejší stávka je jen další ztracená příležitost?JINDŘICH KULHAVÝ
Nechceme se k včerejší stávce moc vyjadřovat. Jestliže demonstranti z Malostranského náměstí měli jasno v tom, co požadují, tedy demisi vlády, pak mnohé dokreslilo prohlášení části zástupců stávkujících pedagogů (respektive jakási učitelská platforma), kteří se distancovali svým prohlášením od dezolátů, proruských švábů a jinak nazývaných s vládou nespokojených spoluobčanů.Vadil jim Vidlák na pražském pódiu.
Všechny Čechy a Moraváky, na které dopadá způsob vládnutí Pětikoalice, by měly spojovat společné zájmy . Tedy demise vlády a ukončení devastace země, které jsme svědky. Chápeme důvody pedagogů vedoucích ke stávce, stejně tak zdravotníků a lékařů, zaměstnanců Ministerstva vnitra, ale podobně mohou reagovat i ostatní. Inflace, zadlužování, vysoké ceny čehokoliv, důsledky Green Dealu a kšeftování s vymyšlenými odpustkami v podobě emisních povolenek, uzurpátorský přístup Evropského parlamentu k malým členským zemím a plno dalšího likviduje nás všechny a nelze se mezi sebou dohadovat. Včerejší stávka mohla být koncem Pětikoalice. Nebyla a nebude. Opět se ukázalo, v jakém rozkladu je naše společnost.
Ještě malé povšimnutí. Média se snad dohodla mezi sebou a informací o stávce bylo relativní minimum. Dokonce i Facebook jako by nepouštěl žádné příspěvky přímo ze stávky, nebo na akcích s ní spojených nikdo nebyl. Arogantní premiér Fiala místo postavení se se ctí k stávkujícím odjel na návštěvu statku vedeného bratrem ministra Jurečky pobírajícího státní dotace ve velkém, Pekarová Adamová s Vystrčilem vstřebávají kyjevské zážitky a nic se neděje. Říkali jsme, že naděje umírá poslední. Ptáme se tedy, kdy bude mít pohřeb.
Jindřich Kulhavý

The post Včerejší stávka je jen další ztracená příležitost? first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden