Irsko: Vzpoura proti vládě pokračuje, lidé vytváří zátarasy na silnicích, aby se k nim nedostaly autobusy s migranty
RSS

Irsko: Vzpoura proti vládě pokračuje, lidé vytváří zátarasy na silnicích, aby se k nim nedostaly autobusy s migranty


V Irsku se již dlouhodobě protestuje proti probíhající výměně obyvatel, kterou aktivně podporuje několik posledních vlád. Naštvanost místních vyvrcholila po nedávném útoku muslima na děti.
Vláda neodsoudila tento čin, ale Iry, kteří posléze protestovali v ulicích, což se nakonec zvrhlo až do nepokojů. Většina Irů už o dovoz dalšího „obohacení“ nestojí, což nyní vyjadřují i barikádami, aby zabránili dovozu dalších jedinců, kteří mají původní obyvatelstvo vyměnit.
Obyvatelé vesnic v Irsku se uchýlili k budování barikád a silničních kontrolních stanovišť kolem svých komunit, aby zabránili vládě přemístit žadatele o azyl do této oblasti.
Místní obyvatelé Dromahair v hrabství Leitrim přijali v pátek drastické opatření a uzavřeli vesnici kordonem uprostřed zvěstí, že ministerstvo pro integraci plánuje přivézt autobusy desítky cizinců bez předchozího souhlasu vůdců komunity.
Podle listu  Irish Examiner  byla na silnicích kolem vesnice postavena tři kontrolní stanoviště a členové sdružení dotčených obyvatel Dromahair obsluhovali zátarasy a kontrolovali auta, která se snažila vjet do oblasti.
Demonstranti v posledních dnech vyjádřili svou nespokojenost s možností nových příchozích do města, přičemž jako hlavní obavy uvedli bezpečnost a nasycení veřejných služeb.

Irská vláda se v pátek nepokusila migranty přemístit a občanské sdružení ve vesnici v pondělí potvrdilo, že obdrželo písemné potvrzení od ministra pro integraci Roderica O’Gormana, že do města nevstoupí žádní nově příchozí bez dostatečného zapojení místních obyvatel.
Dopis zaslaný organizaci následoval po tom, co ministerstvo pro integraci nazvalo „pozitivním“ nedělním setkáním s místními poslanci Frankem Feighanem, Martinem Kennym a Marian Harkinovou.
Vláda plánuje přestavět hotel Abbey Manor ve vesničku na ubytování desítek žadatelů o azyl, ale čelí zuřivému odporu, jak bylo vidět i v několika dalších městech a vesnicích po celé zemi.
„Pokud bude uzavřena smlouva, doufáme, že tato nemovitost bude moci být uvedena do užívání. Kapacita a uspořádání budou dohodnuty až v závěrečné fázi jednání, předpokládá se však, že kapacita bude cca 155 osob,“ uvedl již dříve mluvčí vlády.
Podobné scény byly zaznamenány v přístavu Rosslare, kde se vláda pokouší zrušit plánovanou renovaci opuštěného hotelu na pečovatelský dům a postarat se o stovky dospělých mužských migrantů ve vesnici, která již přijala svůj podíl „obohacení.“
„Vzhledem k množství uprchlíků, které v současné době máme v přístavu Rosslare, a tomu, co je plánováno pro lokalitu Great Southern, to bude znamenat, že tato vesnice přijme více než 700 uprchlíků.
Ti tak převýší počet domorodých, usedlých obyvatel asi o třetinu, a to bez dalších služeb nebo opatření,“ řekl začátkem tohoto měsíce místní radní Ger Carthy.
Premiér indického původu, který nedávno prohlásil, že je na vedoucích postech příliš mnoho bělochů, se netají tím, že původní Iry nenávidí.
Země nyní zavádí drakonickou cenzuru, politiky nezajímají pobodané děti, ale odpor obyvatelstva proti tomu, aby bylo vyměněno. Lze předpokládat, že dřív či později dojde k dalším nepokojům…
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 4 Průměrně: 5 ]Článek Irsko: Vzpoura proti vládě pokračuje, lidé vytváří zátarasy na silnicích, aby se k nim nedostaly autobusy s migranty se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden