Organizace spojených národů vyzve Američany, aby snížili spotřebu masa
RSS

Organizace spojených národů vyzve Američany, aby snížili spotřebu masa


„Svět potřebuje americké zemědělce a farmáře více než OSN,“ říká předseda zemědělského výboru Sněmovny reprezentantů pro Fox News Digital. (Foto: Flickr)

Očekává se, že hlavní agentura OSN, která dohlíží na potravinovou a zemědělskou politiku, vydá v nadcházejících týdnech plán, v němž vyzve Západ včetně Ameriky, aby výrazně snížil spotřebu masa.Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) zveřejní svůj tzv. plán globálních potravinových systémů během nadcházejícího klimatického summitu COP28 v Dubaji, který bude zahájen ve čtvrtek a potrvá téměř dva týdny až do poloviny prosince. FAO ve svém prvním dokumentu svého druhu doporučí státům, které „nadměrně konzumují maso“ , aby v rámci širšího úsilí o snížení emisí skleníkových plynů omezily jeho spotřebu, uvedla agentura Bloomberg.
Novinář varuje před nastupující totalitou pod rouškou „klimatické změny“

„ Neschopnost předních masných a mlékárenských společností snížit emise podtrhuje naléhavou potřebu většího politického zaměření na potravinářský a zemědělský sektor,“ uvedl v nedávném prohlášení Jeremy Coller, předseda a zakladatel iniciativy FAIRR, sítě investorů, která spolupracuje s finančními institucemi na podpoře zemědělství šetrného ke klimatu po celém světě.„Emise z potravinářského systému si zaslouží místo na předních místech vedle energetiky a dopravy, protože podle odhadů představují třetinu emisí skleníkových plynů a 40 % emisí metanu,“ pokračoval. „Investoři doufají, že vůbec první zveřejnění plánu pro potraviny a zemědělství na konferenci COP28 tento měsíc bude katalyzátorem přechodu k 1,5 stupňům a udržitelnějšímu potravinovému systému.“Podle agentury Bloomberg se očekává, že kromě pokynů pro snížení spotřeby masa na Západě FAO zdůrazní, jak by se zemědělci měli přizpůsobit „ nestálému počasí“ a jak by měli řešit emise vznikající při plýtvání potravinami a používání hnojiv. Doporučení, která může podepsat delegace USA na COP28, nebudou závazná.
Generální tajemník OSN přiznal, že nový světový řád selhává

Celkově se plán bude snažit usměrnit politiku snižování dopadu globálního zemědělství na klima, kterému byla na minulých konferencích OSN o klimatu věnována taková pozornost jen zřídka. Minulé summity COP se mnohem více zabývaly emisemi produkovanými globálními odvětvími energetiky, dopravy a výroby.„Již máme řešení, jak se vypořádat se změnou klimatu, a mnohá z těchto řešení, ať už jde o agrolesnictví, obnovu půdy, udržitelný chov hospodářských zvířat nebo řízení rybolovu, mají vícenásobný přínos, protože mohou také podpořit udržitelné využívání biologické rozmanitosti a také pomoci s potravinovou bezpečností – vícenásobný přínos stejných řešení, která nabízí pouze zemědělství a potravinové systémy,“ uvedl minulý týden Kaveh Zahedi, ředitel Úřadu FAO pro změnu klimatu.Zdroj: foxnews.com
Článek Organizace spojených národů vyzve Američany, aby snížili spotřebu masa se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden