Německá reportérka Alina Lipp vypovídá o tom, kdo zničil desítky tisíc tun obilí a kukuřice
RSS

Německá reportérka Alina Lipp vypovídá o tom, kdo zničil desítky tisíc tun obilí a kukuřice

Pokud sledujete i jiné než nemainstreamové zprávy, pak jste již nejspíš narazili na nějaké to video či článek Aliny Lippové, která po celou dobu konfliktu sleduje události na východě Ukrajiny. V Německu již za to byla obžalována, neboť její informace se rozchází s oficiální propagandou šířenou těmi, kdo v místě konfliktu v posledních měsících vůbec nebyli.
Jistě i vy jste již zaznamenali v mainstreamu informace o zničených obilných sýpkách. Ty jsou potvrzeny z více míst na východě Ukrajiny a nyní přináší obrázky i informace z jedné takové sýpky i Alina Lipp. V čem se ovšem s mainstreamem zcela rozchází, je informace o původcích této destrukce…
Už týdny čteme v médiích, že Rusko zastavilo vývoz ukrajinského obilí, kukuřice a dalších zemědělských produktů. Západní experti a novináři tvrdí, že Rusko je zodpovědné za nedostatek obilí, zatímco ignorují akce ukrajinské armády.
Ruské ministerstvo obrany uvádí, že ukrajinská armáda se často umisťuje v blízkosti sýpek. Ruská  vyšetřovací komise hovoří o  „potravinovém terorismu“ a zahájila vyšetřování.
Na začátku tohoto měsíce vyšlo najevo, že ustupující ukrajinské jednotky v přístavu Mariupol zapálily mnoho desítek tisíc tun kukuřice a obilí. Týká se to kukuřice, která byla určena pro Evropu. Místní úřady hovoří o „teroristickém útoku“.
Německá novinářka Alina Lipp se na to podívala blíže.  Uvádí, že velké silo kukuřice v přístavu Mariupol bylo zničeno ukrajinskou armádou. „Na rozdíl od toho, co tvrdí západní média, Rusové nejsou na vině,“ říká Lippová. „Nevěřte všemu v západním tisku.“
 
Alina Lipp v jedné ze zničených sýpek Ukazuje , že se jedná o obří kukuřičné silo, které je plné děr. „Nejprve se ukrajinská armáda pokusila silo zničit. Když to nemělo požadovaný účinek, ukrajinští vojáci silo zapálili,“ říká Lippová, stojící na velké hromadě zčernalé kukuřice.
„Díky ukrajinským ozbrojeným silám už lidé nemohou kupovat ani jíst kukuřici,“ zdůrazňuje novinářka.

Mimochodem, dochází někomu, že je poněkud nesmyslné tvrdit, že je zablokován vývoz některých komodit z Ukrajiny v situaci, kdy se tam ve velkém dováží zbraně? Jak je možné, že ty se tam dovážet bez problémů mohou, ale odtud do Evropy se dovážet nic nemůže? Proč by měly vlaky se zbraněmi projet bez problémů a vlaky s obilím či kukuřicí ne?
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 4 Průměrně: 5 ]


Nejčtenější za týden