Slovinsko začíná vracet pokuty, které museli občané platit za lockdownů
RSS

Slovinsko začíná vracet pokuty, které museli občané platit za lockdownů


To, co již před časem ohlásila tehdy nová slovinská vláda, se nyní stává realitou: občané, kteří byli postiženi pokutami za nenošení roušek, porušování lockdownů, vycházení ven v noci a jiné přečiny doby covidové, budou nyní plošně odškodněni.
Všechna nezákonná nařízení byla ve všech zemích uplatňována bez ohledu na ústavní práva, takže pokud by měl být někdo jakkoli trestán, měly by to být především tehdejší vlády.
Slovinsko, stejně jako mnoho dalších zemí, ukládalo pokuty za porušení nařízení během zbytečných a nesmyslných lockdownů. Nyní budou již vybrané částky vráceny občanům. Všechny záznamy budou také smazány a probíhající řízení budou zastavena.
Tvrdé lockdowny platily také ve Slovinsku, kde jste mohli dostat pokutu i za to, že jste venku jedli sendvič. Celkem byly od března 2020 do května 2022 uloženy pokuty ve výši přibližně 5,7 milionu eur.  Z toho bylo skutečně zaplaceno pouhých 1,7 milionu eur – a tyto peníze by nyní měly být podle vlády splaceny.
Celá věc jde tak daleko, že podle vládního návrhu zákona by se neměly vracet jen všechny pokuty. Veškerá porušení tehdejších nezákonných nařízení budou rovněž vymazána z úřední evidence občanů a veškerá probíhající řízení budou zastavena. 
Politické vedení Slovinska tím reaguje na rozhořčení lidí nad nesmyslnými a přemrštěnými tresty za porušení již tak zcela zbytečných opatření.
Ve Slovinsku došlo během lockdownů také k protestům proti vládě, která zaváděla drakonické restrikce.
V parlamentních volbách v dubnu 2022 došlo ke změně moci se vznikem středolevé vlády.
Jedním z důvodů, proč vyhrála současná vláda, byl slib nynějšího premiéra Roberta Goloba, že povede Slovinsko „zpět ke svobodě“ poté, co konzervativní vláda zneužila falešnou pandemii k provedení autoritářských opatření.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Slovinsko začíná vracet pokuty, které museli občané platit za lockdownů se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden