30 km/h je prý moc. V Německu zavádí 20 km/h
RSS

30 km/h je prý moc. V Německu zavádí 20 km/h


FRANKFURT, NĚMECKO – V centru Frankfurtu má jezdit méně aut. Město zavádí v mnoha ulicích omezení rychlosti na 20 km/h. A další opatření mají následovat. (Foto: Flickr)

Město Frankfurt nad Mohanem zavádí v některých částech centra města omezení rychlosti na 20 km/h.„V centru města by se již nemělo jezdit autem z parkoviště na parkoviště nebo do pozoru,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Wolfgang Siefert (Strana zelených) pro německou tiskovou agenturu.Pokud je na silnicích méně aut, zvyšuje se kvalita života v centru města. Cílem není centrum bez aut, ale centrum s malým počtem aut.
Všechny nové vozy v EU budou vybaveny omezovači rychlosti

Omezení v okolí burzy bude zavedeno na začátku prosince a poté bude realizováno v blocích, uvedl Siefert. Tato oblast bude vyhlášena za obchodní zónu se zklidněnou dopravou. S omezením rychlosti se počítá i v bočních ulicích. Na hlavních silnicích – například na Berliner Straße – zůstane vše při starém. Průjezdná doprava zde bude i nadále probíhat.Od roku 2022 je Frankfurt nad Mohanem také členem iniciativy „ Města a obce vhodné pro život“, v níž nyní spojilo své síly více než 900 měst, obcí a okresů. Mimo jiné požadují větší manévrovací prostor pro omezení rychlosti.Další plánovaná opatřeníKromě rychlosti 20 km/h má Frankfurt další plány. Na ulicích mají být také zrušena parkovací místa. „Kdo bude chtít vjet do centra Frankfurtu autem, může tak učinit i nadále a pak jen vjet na vícepodlažní parkoviště,“ uvedl vedoucí odboru. Nadále budou existovat parkovací místa pro invalidy a stanoviště taxíků, stejně jako další zóny pro zásobování a nakládku.V městských částech má být rozšířeno řízení parkovacích míst, takže parkování zdarma již nebude možné. Díky tomu by se měli všichni lépe pohybovat, včetně těch, kteří jsou na autech závislí, řekl Siefert.
Maximální rychlost 30 km/h v obytných zónách. Evropský parlament to chce prosadit po celé EU

Plánuje se přestavba dalších bočních ulic tak, aby byly přívětivé pro cyklisty, zpočátku provizorně, jak již bylo učiněno na jiných místech. To se setkává s velkou kritikou. Zda je kritiků většina, je sporné, řekl Siefert. To ukážou výsledky doprovodných průzkumů spokojenosti v příštím roce. „Dostáváme také mnoho zpráv, ve kterých to velmi vítáme,“ řekl zelený politik. Přesvědčování je vždy potřeba, dodal. Zlepšení však nelze vyloučit.Opatření slouží ochraně klimatu, zatraktivňují veřejná prostranství a zajišťují, aby se konečně ke všem druhům dopravy přistupovalo stejně, uvedl Siefert. „Přepracování se nevyhneme.“Zdroj: spiegel.de
Článek 30 km/h je prý moc. V Německu zavádí 20 km/h se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden