Německo: Majitel mlékárenského gigantu navázal kontakty s AfD
RSS

Německo: Majitel mlékárenského gigantu navázal kontakty s AfD


AfD je v Německu velmi zatracovanou politickou stranou, proti níž je vytvořena jakási „nepropustná hráz,“ takže „zavedené“ strany odmítají s AfD vstoupit do koalice třeba i na zemské úrovni.
Systém se již opakovaně pokusil stranu zakázat, členové byli opakovaně prohlášeni za extremisty a sledováni a nedávno došlo dokonce i k útokům na členy vedení strany.
Protimigrační program, odpor proti EU, Green Dealu, LGBTQ agendě a nedávno i proti covidové politice, jsou právě tím, co straně přineslo v médiích nálepky jako „fašisté,“ „xenofobové“ či „extremisté.“
Takto jsou však nálepkovány podobné politické strany i jinde v Evropě. V západoevropských zemích však tato snaha o poškození opozice již přestává fungovat, což vidíme na rostoucích preferencích AfD i dalších podobných stran v multikulturních zemích.
Různé známé osobnosti, umělci a podnikatelé, jsou také zpravidla na straně systému a od podobných politických stran se distancují.
Není tedy divu, že zejména německý mainstream byl zděšen, když zjistil, že majitel mlékárny, která své zboží prodává po celé Evropě, navázal s AfD čilé kontakty.
To je vskutku něco velmi neobvyklého, neboť podobné jednání může pro takového velkopodnikatele znamenat docela drsné útoky ze strany mainstreamu i dalších přisluhovačů systému…
Theo Müller, šéf Müllermilch, je prvním velkým podnikatelem, který se zavázal k setkání s lídryní AfD Weidelovou a oznamuje další rozhovory. Na AfD neshledal nic špatného.
Podnikatel Theo Müller přiznal několik schůzek s předsedkyní AfD Alicí Weidelovou. Další schůzka je naplánována na konec roku, řekl  deníku Handelsblatt .
Tento 83letý muž je hlavním vlastníkem stejnojmenné mlékárenské skupiny Theo Müller se značkami „Müllermilch“, „Weihenstephan“ a „Landliebe.“
V polovině října deník Bild spekuloval o setkání Müllera a Weidelové v restauraci v jihofrancouzském Cannes. Politička ani podnikatel se k tomu tehdy nevyjádřili.
Podnikatel obchodním novinám řekl, že to nebyla první schůzka. Řekl, že bude pokračovat ve výměně názorů a v rozhovorech. Další schůzka s  Weidelovou  je proto naplánována na konec roku.
„Během rozhovorů s paní Weidelovou jsem se zajímal o program AfD i o její osobní pohled na současnou politiku,“ řekl miliardář. Během rozhovorů nenašel sebemenší náznak, který by mohl vést k závěru o nacistické ideologii. To by pro něj bylo absolutně nepřípustné.
Müller také uvedl, že opoziční stranu nepodporuje dary, a to ani osobně, ani na úrovni svých firem. Mluvčí Weidelové také řekl, že strana od něj ani od jeho okolí neobdržela žádné dary.
Časopis Forbes odhadl v letošním roce Müllerovo jmění na 4,6 miliardy dolarů. Ve finančním roce 2021 dosáhla jeho skupina společností celosvětových tržeb ve výši přibližně sedmi miliard eur.
Tvrdí zastánci politiky německých vládních stran samozřejmě vyhlašují na sociálních sítích bojkot, zatímco voliči AfD značku propagují a zavazují se k nákupu jejích produktů.
Proč se najednou začal podnikatel zajímat právě o AfD, když jistě věděl, že mu to přinese další dehonestace na mainstreamu, se můžeme jen dohadovat.
Možná se již nechtěl ve svém věku přetvařovat a předstírat, že podporuje výměnu obyvatel, likvidaci německého průmyslu (včetně toho mlékárenského) a 120 pohlaví…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Německo: Majitel mlékárenského gigantu navázal kontakty s AfD se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden