Generální prokurátor Ken Paxton podal žalobu na Pfizer za zkreslování účinnosti vakcíny COVID-19 a cenzury informací
RSS

Generální prokurátor Ken Paxton podal žalobu na Pfizer za zkreslování účinnosti vakcíny COVID-19 a cenzury informací/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */
.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-stacked .elementor-drop-cap{background-color:#69727d;color:#fff}.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-framed .elementor-drop-cap{color:#69727d;border:3px solid;background-color:transparent}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap{margin-top:8px}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap-letter{width:1em;height:1em}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap{float:left;text-align:center;line-height:1;font-size:50px}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap-letter{display:inline-block}
Texaský generální prokurátor Ken Paxton zahájil soudní řízení proti farmaceutickému gigantu Pfizer, Inc. s odvoláním na obvinění z klamavých praktik souvisejících s vakcínou COVID-19 této společnosti.
Žaloba tvrdí, že se společnost Pfizer podílela na zkreslování údajů o účinnosti vakcíny, zejména zpochybňuje tvrzení o 95% účinnosti, a obviňuje společnost ze snahy potlačit veřejnou diskusi o této záležitosti.
Generální prokurátor Paxton obviňuje společnost Pfizer z porušení texaského zákona o klamavých obchodních praktikách prostřednictvím „nepravdivých, klamavých a zavádějících jednání a praktik“.
Žaloba zdůrazňuje tvrzení společnosti, že vakcína má 95% účinnost proti infekci COVID-19, a uvádí, že toto tvrzení bylo založeno na „relativním snížení rizika“ v prvních výsledcích krátkodobých klinických studií společnosti Pfizer.
Tvrdí se, že tento údaj je zavádějící statistikou, která by neměla být používána k neoprávněnému ovlivňování výběru spotřebitelů, zejména proto, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) uvedl, že v tomto okamžiku nelze přesně předpovědět dlouhodobou ochranu před očkováním.
Žaloba dále tvrdí, že společnost Pfizer zkreslila trvanlivost ochrany vakcíny a nezveřejnila informace, které jsou v rozporu s jejími tvrzeními. Kromě toho se tvrdí, že společnost Pfizer nezměřila, zda vakcína zabraňuje přenosu, ale přesto ji propagovala jako nezbytnou pro ochranu ostatních.
Protože se účinnost vakcíny dostala pod drobnohled, je společnost Pfizer obviňována z toho, že přijala agresivní opatření k potlačení kritiků a umlčení hlasatelů pravdy, které společnost podle žaloby označila za „zločince“ šířící „dezinformace“.

„Usilujeme o spravedlnost pro obyvatele Texasu,“ prohlásil generální prokurátor Paxton. „Mnozí z nich byli tyranským nařízením o očkování donuceni k užívání produktu, který byl prodáván na základě lží.“
„Bidenova administrativa možná použila zbraň proti pandemii, aby si vynutila nařízení o veřejném zdraví a obohatila velké farmaceutické společnosti, ale můj úřad použije všechny dostupné nástroje na ochranu našich občanů, kteří byli jednáním společnosti Pfizer oklamáni a poškozeni.“BREAKING: I am suing Pfizer for misrepresenting Covid-19 vaccine efficacy and conspiring to censor public discourse. pic.twitter.com/63mZ1y6FNC — Attorney General Ken Paxton (@KenPaxtonTX) November 30, 2023.cls-1 {
opacity: 0.52;
}

.cls-2 {
fill: #fff;
}

.cls-3 {
fill: #5eb40e;
}

.cls-4 {
fill: #173ae6;
}

.cls-5 {
fill: #222;
}

.cls-6 {
fill: #02226f;
}
banner-bezpressu


Nejčtenější za týden