Texas zřejmě bude spolu s primárkami v roce 2024 hlasovat o odtržení od USA
RSS

Texas zřejmě bude spolu s primárkami v roce 2024 hlasovat o odtržení od USA


Již nějakou dobu vyhrožují některé státy USA odtržením zejména v případě, že by volby v roce 2024 vyhrál Biden či některý jiný „Deep state“ demokrat.
Není to zdaleka jen Texas, odkud se již delší dobu ozývají výzvy k opuštění USA. Pokud by se tedy podařil TEXIT, zřejmě by se zároveň odtrhly i další tradičně republikánské státy USA.
V Texasu je nicméně volání po samostatnosti o to silnější, že je pod Bidenovou vládou právě tento stát největší obětí nekonečné invaze, která je nyní rekordní v celé historii USA.
Odchod Texasu – a záhy i dalších států – by tak udělal z USA bezvýznamnou zemi, která by rázem ztratila moc, kterou si stále nad částí světa (včetně EU) pevně drží.
Vzhledem k tomu, že se americká vláda  řítí k platební neschopnosti , zatímco se po celé zemi zintenzivňují politické a kulturní rozpory,  jsou Texasané připraveni posunout své dlouho doutnající flirtování s odtržením na další úroveň, protože se očekává, že se v březnu 2024 objeví na celostátním volebním lístku republikánských primárek .
V pátek  Texaské nacionalistické hnutí  (TNM)  oznámilo , že získalo tolik podpisů, kolik je potřeba k tomu, aby Republikánská strana Texasu zařadila tuto otázku do primárních voleb:  
„Měl by stát Texas znovu potvrdit svůj status nezávislého národa?“
Státní republikánský výkonný výbor strany (SREC) se schází tento víkend, aby dokončil seznam návrhů volebních lístků.
Podle TNM nejsou přání SREC relevantní,  protože  texaský volební zákon zmocňuje voliče k tomu, aby na hlasovacím lístku umístili návrh na základě  sběru podpisů 97 709 Texasanů, kteří chtějí, aby se otázka objevila. TNM uvádí, že jich má více než 102 000.

BREAKING: TNM has secured more than the required amount petition signatures to get TEXIT on the ballot this March!
RT NOW to spread the word! pic.twitter.com/ndqd8S8cDi
— Texas Nationalist Movement (TEXIT) (@TexasNatMov) December 1, 2023


„Ve skutečnosti bychom mohli obejít proces návrhu návrhu SREC a donutit stranu, aby tuto otázku umístila na hlasovací lístek,“  řekl prezident TNM Daniel Miller v  pátečním dopise zaslaném SREC  na podporu návrhu.
Zdůraznil, že zahrnutí návrhu se nerovná podpoře odtržení texaskými republikány. Napsal, že návrhy volebních lístků slouží spíše jako prostředek k vyjasnění „největších obav republikánských voličů.“
Snaha o celostátní hlasování o odtržení trvá již několik let. Zatímco výbor SREC pro řešení krizí jej v roce 2015 přidal na předběžný seznam, SREC požadavek vyškrtl.
Na stranickém sjezdu v roce 2016 byl předložen návrh vyzývající k celostátnímu referendu všech voličů k začlenění do texaské republikánské platformy, ale byl zrušen výborem Stálé platformy.
Pozdější republikánské pokusy  již byly úspěšné. SREC bude pod větším tlakem, aby dal zelenou návrhu primárních voleb v sobotu, vzhledem k přítomnosti dvou bodů v současné texaské republikánské platformě :


Bod 33, který se zabývá „státní suverenitou,“ tvrdí, že „Texas si ponechává právo odtrhnout se od Spojených států a texaský zákonodárný sbor by měl být vyzván, aby schválil referendum, které by bylo v souladu.“

Bod 225, „Texaská nezávislost,“ naléhá na zákonodárce, aby požadovali všeobecné referendum o volbách, aby lidé v Texasu rozhodli, zda by stát Texas měl nebo neměl znovu potvrdit svůj status nezávislého národa.“

„Ať už jste pro, proti nebo nerozhodnuti pro TEXIT, všichni bychom měli být schopni se shodnout na tom, že záleží na platformě, na texaské listině práv a na republikánských voličích,“ uvedl Miller z TNM ve svém dopise SREC.

Republikánské primárky nebudou mít žádnou zákonnou moc, ale určitě zintenzivní diskusi o této myšlence v Texasu i mimo něj.
Separatisté v jiných státech texaské hnutí za odtržení bedlivě sledují , protože v něm vidí vlajkovou loď, která, pokud bude úspěšná, urychlí trend jinde.
Anonymní, netexaský autor zpravodaje  Red-State Secession  Substack, který se zabývá nejnovějším vývojem v Texasu, tvrdí…

Pokud Texas nakonec z Unie vystoupí, ostatní červené státy si najednou uvědomí, že ho musí následovat.  Pokud Texas vyhlásí budoucí datum nezávislosti, červené státy budou mít na výběr: zůstat v Unii, kde dominují modré státy, nebo následovat příkladu Texasu.
Vzhledem k tomu, že republikán  nemůže vyhrát  prezidentské volby bez hlasů volitelů v Texasu,  červené státy budou muset následovat Texas, aby se vyhnuly tyranii, zvrácenosti a bankrotu, které nekompetentní demokratická vláda přinese zbytku USA .
A to i v případě, že tyto státy nepodporovaly odtržení, dokud nebyly postaveny před toto dilema.

Po odtržení od Mexika  byl Texas v  letech 1836 až 1845  nezávislou zemí a ekonomicky je dnes mimořádně vhodný pro nezávislost .
Je  to zdaleka největší producent ropy ze všech států USA , který představuje  neuvěřitelných 42 %  americké produkce, přičemž žádný jiný stát nepřekročil ani 10 %. Má hlubokomořské přístavy, bohaté zemědělství a je významným centrem špičkových technologií.Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Texas zřejmě bude spolu s primárkami v roce 2024 hlasovat o odtržení od USA se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden