Extrémní sněžení v části Evropy a nízké teploty svedli klimaalarmisté opět na CO2
RSS

Extrémní sněžení v části Evropy a nízké teploty svedli klimaalarmisté opět na CO2


V Evropě je nyní taková sněhová pokrývka, jaká zde nebyla celých 13 let. Také současné nízké teploty napovídají, že pokud nedojde k nějakému razantnímu oteplení, může být prosinec teplotně podprůměrný.
Mnozí si možná mysleli, že stávající zima umlčí klimatické alarmisty, nicméně zejména v Německu se objevily hlasy, že za stávající nadměrnou sněhovou pokrývku, která dokonce zabránila některým politikům odletět na klimatický summit, může opět CO2.
Pod sněhem je nyní oblast od Alp až po Skandinávii a pak na východ. Přibližně 60 procent rozlohy našeho kontinentu je v současnosti pokryto sněhem. Obrázek, který od roku 2010  nebyl k vidění.
Přesně v tom spočívá problém: každé „extrémní“ počasí je spojeno klimatickými šílenci s CO2.  Od nepaměti vždy docházelo k extrémním výkyvům počasí.  Věřit, že počasí a teploty zůstanou po staletí nebo dokonce tisíciletí stejné, je víc než jen naivní.
Klimatickým idiotům, kteří namítají, že také za toto počasí může lidmi produkovaný CO2, nyní odpovídá americký ekolog a člen CO2 Coalition Jim Steele, který vysvětluje , že právě stávající počasí v Evropě je důkazem, že k žádným klimatickým změnám způsobeným CO2 produkovaným lidmi nedochází.
Dále již Jim Steele:
Jen klimatičtí idioti věřící globálnímu oteplování, uvěří, že CO2 dělá počasí chladnějším!

Němečtí klimaskeptici nedávno tvrdili, že jejich „ dvouciferné záporné teploty a více než 80 centimetrů sněhu “ zpochybňují hysterii kolem globálního oteplování.

Alarmisté však palbu opětovali v naději, že vás přesvědčí, že dopady globálního oteplování možná dokonce přispěly k extrémně nízkým teplotám.

Taková nepoctivá tvrzení ilustrují, proč je narativ o klimatické krizi protivědeckým hoaxem! Účinky stoupajícího CO2 nelze nikdy zfalšovat, jak vyžaduje poctivá věda.

Ať je teplo nebo zima, záplavy nebo sucha, prodavači hadího oleje vám řeknou, že CO2 způsobuje cokoli, co vás trápí. Je smutné, že idioti  věří, že když dají politikům kontrolu nad svými životy, zachrání je to.

Aby vyvrátili jakékoli pochybnosti o klimatické krizi a umlčeli volání po upřímných debatách o klimatu, vytahují alarmisté vyvrácená tvrzení několika alarmistických výzkumníků v naději, že vás přesvědčí, že globální oteplování také způsobuje slabší tryskové proudění, které neobvykle umožňuje chladnému arktickému vzduchu klesat na jih. (1. prosince 2023 titulky horní panel)

Alarmisté sázejí na to, že veřejnost neví o severoatlantické oscilaci , kterou evropští námořníci dokumentovali po dvě století, protože zimní větry, na kterých záviseli, měly silný směr ze západu na východ a pak se periodicky měnily ve zvlněné tryskové proudy (pravý obrázek v horním panelu).

Alarmisté také sázejí na to, že veřejnost ignoruje sezónní změny v intertropické zóně konvergence (ITCZ), která v podstatě kopíruje polohu slunce nad hlavou.

Zeměpisná šířka ITCZ ​​​​ovlivňuje cirkulační buňky atmosféry a tím i polohu a sílu polárních a subtropických tryskových proudů (střední panel).  Během léta na severní polokouli se tryskové proudění pohybuje na sever.

Během zimy se tryskové proudění pohybuje na jih, což přirozeně umožňuje migraci studeného vzduchu směrem k rovníku. Pozice ITCZ také koreluje s výraznými klimatickými změnami za posledních 10 000 let.

Vědci zjistili, že ITCZ se podobně posunul na jih během Malé doby ledové v letech 1300 až 1850 n. l. Poté se ITCZ přesunul na sever, což korelovalo se současným trendem oteplování od roku 1850.

Stejně tak teplé holocénní klimatické optimum korelovalo s nejsevernější polohou ITCZ, zatímco trend ochlazování Země za posledních 6000 let koreluje s tím, že se ITCZ neustále pohybuje na jih v důsledku měnícího se sklonu zemské osy.

Nakonec porovnejte polohu, sílu a zvlnění polárního tryskového proudění v červnu 2023 a prosinci 2023. Spodní panel ukazuje sílu tryskového proudění ilustrovanou na snímcích obrazovky z modelu americké Národní meteorologické služby.

Tlustší a tmavší červené čáry představují silnější tryskové proudění. Za prvé, všimněte si, že severní polární tryskové proudění se každou zimu pohybuje tak daleko směrem k rovníku, že se často spojuje se subtropickým tryskovým proudem, zejména během let El Niño.

To umožňuje studenému vzduchu přirozeně migrovat na jih. Za druhé, všimněte si, že polární tryskové proudění je v zimě silnější, nikoli slabší, protože teplotní rozdíl mezi Arktidou a tropy se každou zimu přirozeně zvětšuje.

A konečně, všimněte si, že všechna trysková proudění jsou přirozeně zvlněná, dokonce i na jižní polokouli, která nezažila stejné arktické oteplování, o kterém hovoří alarmisté.

Dejte si tedy pozor na to, aby vám každý podvodník neříkal, že oteplování způsobuje nižší teploty, jsou to nepřátelé pravdy.
 Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Extrémní sněžení v části Evropy a nízké teploty svedli klimaalarmisté opět na CO2 se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden