Adventní pokyn premiéra Fialy občanům: Měli byste se nad sebou zamyslet
RSS

Adventní pokyn premiéra Fialy občanům: Měli byste se nad sebou zamyslet


PETR JEMELKA


Vláda jako by se pokoušela zjistit, co všechno si ještě může dovolit. Tykadla drzosti a arogance neustále ze všech stran omakávají naši trpělivost. Ať už jde o otázky veřejného zdraví, vzdělávání nebo bezpečnosti. Naposledy Čechům zabrnkal na nervy premiér Petr Fiala (ODS). V sobotu se na Facebooku nejprve pochlubil, s kým vším si podal ruku v Dubaji a v neděli ještě přitvrdil. V adventním poselství občany vyzval, ať se nad sebou zamyslí. Pro změnu na Twitteru občany o víkendu usměrňoval Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN/Dozimetr).
 


„V adventu můžeme přemýšlet nad tím, jakou budoucnost vlastně chceme. Abychom měli hezké Vánoce, aby z nich měli radost naši blízcí, jsme připraveni hodně udělat a obětovat. Není to tak i s naší zemí? Jsme ochotni přijmout nezbytné změny, abychom zajistili dobrou budoucnost našich dětí? I nad tím můžeme přemýšlet během adventu. Přeji Vám i celé naší zemi klidný advent,“ vzkázal ministerský předseda občanům.
K tomu asi tolik: Současná pětikoaliční vláda zemi přebírala v době, kdy se po letech prosperity kvůli pandemii covidu začala znepokojivě zadlužovat. Vítězná koalice SPOLU slibovala, že zadlužování zastaví, nad to, že sníží daně a zjednodušením byrokracie podpoří podnikání a oživí hospodářství.
Výsledek po polovině mandátu je takový, že zadlužování země neustále zrychluje, lidé kvůli inflaci přicházejí o úspory a reálné mzdy, a ještě jim rostou životní náklady na úplně všechno. Ekonomika krvácí, hospodářství upadá a celá země i její občané chudnou. A ne, není to vina Babiše, Putina ani vyšší moci. Je to vina neschopné vlády, která namísto aby hledala cestu z krize, arogantně mistruje a okrádá vlastní občany.
Takže pokud by se měl o adventu nad budoucností naší země někdo vážně zamyslet, je to především premiér Fiala a jeho kabinet. A to s pokorou, kterou zřejmě nechal na některé ze svých důležitých cest.
Macron, mě má rád, pochlubil se Fiala. Zdroj: Facebook a tým Petra Fialy
Výchovný políček ministra vnitra
Pozadu o víkendu nezůstal ani ministr vnitra Vít Rakušana (STAN/Dozimetr). Sněhová kalamita na celém našem území ho inspirovala k výpadu proti kritikům zelené ideologie. Prostřednictvím Twitteru varoval občany před poraženeckými projevy ve chvílích nejtěžších, kdy se zrovna oteplování nedaří, protože mrzne až praští. Jedná se podle něj o přechodný stav a není důvod potlačovat klimatický žal. Starší občany pak Rakušan vyzval, aby přestali dětem blbnout hlavy kritickým myšlením.
„Přímo dětinskou radost udělalo sněžení i jedné specifické skupině lidí: těm, kdo „nevěří“ na změnu klimatu. Když v zimě nasněží, tak jakápak klimatická změna přece? Tuhle bohorovnost, tohle „zatím dobrý“ nám hlavně mladší generace oprávněně vyčítá. Aktuální sněžení sice místy snižuje viditelnost, nemělo by ale vést k tomu, že nedohlédneme dál než na špičku vlastního nosu, pokud jde o budoucnost planety,“ napsal pan ministr.


Napadl sníh. Nepotěšil asi řidiče a silničáře, ale spoustě lidí radost udělal. Lyžařům, romantikům, dětem… Mně. Přímo dětinskou radost udělalo sněžení i jedné specifické skupině lidí: těm, kdo “nevěří” na změnu klimatu. Když v zimě nasněží, tak jakápak klimatická změna přece?…  pic.twitter.com/ailFJkrYm3
— Vít Rakušan (@Vit_Rakusan)  December 2, 2023


 

Deník TO

The post Adventní pokyn premiéra Fialy občanům: Měli byste se nad sebou zamyslet first appeared on .


Nejčtenější za týden