USA: Po pouhých pěti letech vězení bude propuštěn na svobodu Somálec, který zavraždil bezbrannou ženu
RSS

USA: Po pouhých pěti letech vězení bude propuštěn na svobodu Somálec, který zavraždil bezbrannou ženu

Zatímco policista Derek Chauvin, při jehož zásahu zemřel feťák, recidivista a zločinec, který se neštítil držet zbraň u hlavy těhotné ženy, byl za jeho smrt potrestán 25 lety vězení a navíc pranýřován médii, muslimský černý policista, který zavraždil bezúhonnou a bezbrannou bílou ženu, má být nyní propuštěn na svobodu.
Opět se nám tu jasně krystalizuje rasismus, kdy život náhodně zabitého zločince má větší cenu než život mladé bezúhonné ženy. Jenže on byl černý a ona bílá, stejně jako měli rozdílnou barvu oba policisté. Pro Somálce bylo jistě velkým plus i jeho muslimské vyznání.
Bývalý policista z Minneapolisu, který zastřelil neozbrojenou ženu, která zavolala na linku 911, aby nahlásila možný sexuální útok v uličce za jejím domem, má být propuštěn z vězení příští týden, měsíce poté, co bylo jeho odsouzení za vraždu zrušeno  a on byl znovu odsouzen na základě menšího obvinění.
Mohamed Noor, 36 let, má být propuštěn z vazby v pondělí, 18 dní před pátým výročím vraždy Justine Ruszczyk Damondové , 40leté americko-australské občanky a učitelky jógy, která byla zasnoubená a právě chystala svatbu.
Noor byl původně odsouzen za vraždu třetího stupně a zabití, ale v loňském roce Nejvyšší soud v Minnesotě zrušil jeho odsouzení za vraždu a 12 1/2 roku s tím, že obvinění z vraždy se nevztahuje na okolnosti tohoto případu. Byl znovu odsouzen na čtyři roky a devět měsíců za zabití.

V Minnesotě se předpokládá, že obžalovaný s dobrým chováním si odpyká dvě třetiny trestu ve vězení a zbytek při propuštění pod dohledem, což je běžně známé jako podmínečné propuštění. Webová stránka DOC říká, že Noor bude pod dohledem propuštěn do 24. ledna 2024.
Otec zavražděné Justine Damondové John Ruszczyk v pátek řekl, že rodina je zklamaná, že Noorovo odsouzení za vraždu třetího stupně bylo zrušeno.
„Jeho propuštění ukazuje velkou neúctu k přání poroty, která zastupovala komunity v Minneapolisu, a jejich přání učinit prohlášení o očekáváních komunit ohledně chování a akcí policie,“ napsal Ruszczyk v reakci na e-mailové otázky Associated Press.
Nevlastní matka Damondové, Maryan Heffernan, řekla v telefonickém rozhovoru, že načasování Noorova propuštění – tak blízko výročí Justininy smrti – je bolestivé.
„Jsme velmi zklamaní. Ale nepřekvapuje nás to. Sledovali jsme události v Minneapolisu na míle daleko a stále jsme zmateni tím, že obvinění bylo staženo, a stále jsme zmateni kulturou policejního oddělení v Minneapolisu,“ řekla Heffernanová a dodala, že věří, že Noor byl produktem „velmi nefunkčního oddělení“.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ]


Nejčtenější za týden