Německý pohádkový les je devastován kvůli větrným turbínám
RSS

Německý pohádkový les je devastován kvůli větrným turbínám


Již dlouhodobě zde upozorňuji na neekologičnost a neefektivnost větrných elektráren, které se mají aktuálně začít ve velkém stavět i u nás, kde větrná lobby ucítila „pole neorané“ – a tedy i peníze, které na tyto projekty zpravidla plynou z bruselských dotací.
Lze si lehce domyslet, že si na větrnících slušně vydělá i obecní zastupitelstvo těch obcí, které větrníky na svém katastru povolí. Pokud se proti dalšímu rozmachu těchto škodlivých monster včas nezasáhne, budou tyto „mlýnky na ptáky“ hyzdit krajinu po celé Evropě.
O jejich škodlivosti pro přírodu i lidi, kteří žijí v jejich blízkosti, se ví již mnohé. Přesto se i nadále prosazují a mnohdy se kvůli nim likviduje i dosud nedotčená příroda.
O několika takových případech jste si zde již mohli přečíst. Nyní přináším další alarmující ukázku tzv. „zelené“ politiky. Je důkazem, že klimatická agenda, se kterou instalace větrníků úzce souvisí, nemá vůbec nic společného s ochranou životního prostředí.
Naopak, je pro přírodu zkázou…
Šípková Růženka je mrtvá. Rapunzel na útěku! Německý pohádkový les umírá. Bagry vyhloubily obrovské díry v jednom z největších souvislých smíšených lesů v Německu.
Nyní jsou ve velkém káceny stromy na čtrnácti staveništích poblíž Reinhardswaldu v severním Hesensku, aby tam mohly být vztyčeny 241 metrů vysoké monstrózní větrné turbíny.
Obyvatelé Reinhardswaldu mají slzy v očích. Celý den slyší hluk strojů, které ničí stromy a praskání stromů, které jsou až 200 let staré. Staré stromy, které přežily i dvě světové války, zničila až zelená agenda.
Stroje brázdí hustý les a čistí cesty. To povolil Správní soud – po několikaměsíční přestávce výstavby. Od té doby z pralesa prchají zvířata, včetně vzácných a přísně chráněných rysů.

Památkář a nositel Řádu za zásluhy Spolkové republiky Německo Hermann-Josef Rapp (79) sedí na zdi zámku Šípkové Růženky v Sababurgu. Boj o jeho les ho zlomil.
Zatímco stroje už několik dní řádí ve výšinách, řekl deníku BILD: „Je to pokladnice evropských lesů. Jednička ve své třídě. Nemůžete ho obětovat nenasytné lobby větrné energie.“
V nedalekém lese Dannenröder protestovaly tisíce klimatických aktivistů proti pouze tříkilometrovému rozšíření dálnice. Obsadili duby a buky, přilepili se ke stromům. Stovky policistů musely dva měsíce dohlížet na kácení lesa.  Vyklizení záchranářů stromů stálo 31 milionů eur.
Ale v Reinhardswaldu stromy, které budou obětovány pro větrné turbíny, klimatické aktivisty nezajímají.  Ani jeden ochránce klimatu zde proti rozsáhlému odlesňování neprotestoval.
Tento postoj klimatických alarmistů je celkem očekávaný. Větrníky samozřejmě podporují, takže jim nevadí, že pro ně bude obětováno mnohem víc stromů – a to dokonce i velmi starých. Toto jednání jen ukazuje, oč jim skutečně jde. O přírodu rozhodně ne.
Zatímco všechny obce v Dannenröderském lese byly pro výstavbu dálnice, devět z jedenácti starostů v Reinhardswaldu bylo proti větrným turbínám.
Jako Cornelius Turrey (52), starosta Wesertalu. Deníku BILD řekl: „Hesensko je hnacím motorem tohoto státu, Habeck tomu fandí. Zelení ve spolkové vládě chtějí větrné turbíny v lese. A to vše beze smyslu a důvodu. Znepokojuje nás požární ochrana, kontaminace pitné vody, hluk pro občany.“
Fred Dettmar (61), starosta Reinhardshagenu, řekl deníku Bild: „Už na tom pracují, stromy se kácejí a kácejí. Ale pořád máme šanci, pokud tam nebude vydlážděná silnice a žádný větrník.“
Téměř všichni obyvatelé lesa o rozloze 200 kilometrů čtverečních monstra větrných turbín odmítají. Oliver Penner (57) souhlasí: „Se zelení už to nemá nic společného, ničí se obrovský les. Reinhardswald je v současné době největším projektem v lese v Německu. A to je jen začátek. Mnoho lidí v Německu uvidí, že jejich lesy budou brzy také zničeny.“
Aby se vyhnulo občanským iniciativám, naplánovalo Hesensko 86 procent svých ploch větrných elektráren v lesích – většinou ve vlastnictví státu. Odpovědnost za to má současná ministryně životního prostředí Priska Hinzová (64, Zelení).
Reinhardswald je jednou z nejméně obydlených oblastí v Německu – s pouhými dvěma obyvateli, kde je starosta vrchním lesníkem. Ministryně životního prostředí zdůvodnila projekt větrné turbíny pro deník BILD:
„Větrná energie rozhodujícím způsobem přispívá k energetické transformaci a k ochraně přírody. To je jediný způsob, jak zachovat lesy a důležité ekosystémy.“
Tento výrok jen děsivě dokresluje odtrženost politiků od reality nebo jen fakt, že jsou placeni za to, aby ničili přírodu, zatímco lidem tvrdí, že konají opak.
Větrné turbíny mají být vysoké 241 metrů, což je velikost frankfurtské veletržní věže. Samotné listy rotoru mají průměr 150 metrů, tedy místo listů rotoru by tam mohly být tři Airbusy A380 .
Ottmar Barke (71), bývalý předseda hesenského správního soudu v Kasselu, bojuje na straně odpůrců větrných elektráren. Vysvětluje:
„Federální vláda v zákoně o obnovitelných zdrojích energie ze začátku roku 2023 stanovila, že větrné turbíny jsou v prvořadém veřejném zájmu a slouží veřejné bezpečnosti státu. Důležité chráněné statky, jako je krajina, památková péče, ochrana přírody a živočichů, ztratily smysl.“
To znamená, že pohádkový les lze jen stěží zachránit…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Německý pohádkový les je devastován kvůli větrným turbínám se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden