Eurokomisařka požaduje, aby všechny členské státy a instituce EU převzaly odpovědnost za koloniální historii Evropy
RSS

Eurokomisařka požaduje, aby všechny členské státy a instituce EU převzaly odpovědnost za koloniální historii Evropy


Pod kuratelou fašistické EU je celkem 27 států. Kolik z nich mělo nějaké kolonie mimo náš kontinent? Kolik z nich dobývalo, rabovalo a ničilo mimo Evropu? A naopak: kolik z nich se v historii stalo obětí nájezdníků z jiných kontinentů?
Poslední uvedené by nejspíš platilo na víc zemí než předchozí. V rámci EU patří ke koloniálním mocnostem malá hrstka. Většina členských zemí nikdy žádné mimoevropské kolonie neměla.
Nicméně například Arabové či Osmané v jistou dobu při nájezdech brali bílé otroky, obsazovali země a násilně konvertovali například obyvatelstvo Balkánu.
Ovšem EU se v rámci prosazování kolektivní viny rozhodla, že za koloniální minulost části západoevropských zemí můžeme všichni. A to samozřejmě už jen z toho titulu, že jsme bílí.
Evropská komisařka pro rovnost požaduje, aby členské státy a evropské instituce „převzaly odpovědnost za koloniální historii Evropy a její roli v transatlantickém obchodu s otroky.“
Eurokomisařka uvádí:
„Dnes jsem v Europarlamentu zdůraznila, že dědictví otroctví žije v přetrvávajících rasových nerovnostech v Evropě.
Akční plán „EU – AntiRacism“ je naším závazkem k rozmanité a rovnoprávné Evropě, která se vyrovnává s naší koloniální minulostí a buduje budoucnost bez diskriminace.
Dnes, v Evropský den připomínající zrušení obchodu s otroky, si připomínáme oběti otroctví a způsob, jakým kolonialismus ovlivnil životy mnoha lidí. Z historie získáváme vhled do toho, jak bojovat proti rasismu v našich dnešních společnostech.“
Zpravodaj OSN pro Stálé fórum OSN pro osoby afrického původu vyzývá EU, aby prodloužila platnost akčního plánu proti rasismu na období po roce 2025 s cílem řešit strukturální rasismus, historickou nespravedlnost a nabídnout nápravu a spravedlnost.
Profesorka Marylin Sephocleová, odbornice na koloniální historii prohlásila: „Dokud rasistické incidenty nejsou potvrzeny bělochem, jsou rasistické incidenty často odmítány jako přehnané příběhy velmi citlivých lidí, což je další příklad strukturálního rasismu.“

La Commissaire européenne à l'Egalité exige des Etats membres et des institutions européennes qu'ils "assument la responsabilité de l'histoire coloniale de l'Europe et de son rôle dans la traite transatlantique des esclaves" https://t.co/5wLMZjZE2v pic.twitter.com/4QWauye5A0
— Fdesouche.com est une revue de presse (@F_Desouche) December 5, 2023


Je celkem jasné, že EU se bude snažit tuto agendu uplatnit v rámci pokračující politiky otevřených hranic. Ale nikdo nezmiňuje, že drtivá většina členských zemí EU nikdy žádnou kolonii neměla.
Z 27 členských zemí se mi podařilo najít 7, které někdy nějaké ty mimoevropské kolonie měly. Přesto si podle EU máme sypat popel na hlavu všichni – a to může skončit třeba i dalším prosazováním kvót.
Otázka je, jak dlouho potrvá, než se budou děti ve školách učit, že i my jsme měli nějaké ty kolonie v Africe. Historie se neustále mění podle potřeb těch, kdo jsou právě u vesla.
A tato „nová evropská“ historie má samozřejmě přispět k pokračující výměně evropských obyvatel – přesně podle Kalergiho plánu.
Jaké kolonie nám asi „nová“ historie přisoudí?


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Eurokomisařka požaduje, aby všechny členské státy a instituce EU převzaly odpovědnost za koloniální historii Evropy se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden