Jak jsem se stal obětí řetězového mailu
RSS

Jak jsem se stal obětí řetězového mailuNaši „dýpfejkři“ nás varují, abychom nevěřili nepřátelským „dýpfejkrům“. Kdyby se pod svůj výtvor podepsali, bylo by to nebezpečné, mohli by totiž být identifikováni.


Konečně jsem zase po dlouhé době dostal řetězový mail (díky, Sašo!). Obsahoval odkaz na článek na iDnes  Fotky hrůzy s dětmi ve zbořené Gaze útočí na soucit, zlobí svou falešností . Následoval krátký komentář v tom smyslu, že když se dnes dělá velká mediální prasárna, tak se pod ni už nechce ani nikdo podepsat.
Kdo z vás by nechtěl ztrácet čas prohlížením drastických fotek a čtením článku, tomu napovím krátkou citací:
Zkrvavená a opuštěná nemluvňata v Gaze. Tyto snímky, které byly od začátku války na internetu zobrazeny milionkrát, jsou podvrhy vytvořené pomocí umělé inteligence (AI). Poznávací znamení digitálního podvodu mohou být podivně zkroucené prsty nebo oči, které se lesknou nepřirozeným světlem. Rozhořčení, které fotografie vyvolávají, je však až příliš reálné, píše agentura AP.
Hamás rozjel mediální kampaň s využitím dětí zabitých při izraelské vojenské operaci. Fotodokumentace k tomu má dost, navíc se začala virálně šířit po sociálních sítích. Podprahové sdělení výše citovaného článku je jasné – žádné mrtvé děti v Gaze neexistují. Naši „dýpfejkři“ nás varují, abychom nevěřili nepřátelským „dýpfejkrům“. Kdyby se pod svůj výtvor podepsali, bylo by to nebezpečné, mohli by totiž být identifikováni, jako např.  BBC při mediální manipulaci v Sýrii .
Kdyby nešlo o tak vážnou věc, mohlo by to být až směšné, zvláště, když si uvědomíme, že kostra obsahu masmédií vzniká na základě anonymních agenturních zpráv. Masem ji poté obalí redakční elév vybavený vzděláním v oboru genderových studií a korporátní umělou inteligencí. Komentářové máslo na tuhý chleba dodá zkušený mediální presstitut, vlivový agent spřátelené mocnosti či korporátní lobbista.
A pokud se pod článkem nebo na sociálních sítích opovážíte polemizovat, pustí na vás proudy zvratků a močůvky armáda anonymních trollů bez vlastního obsahu a sleďů s diskuzními účty založenými v letech 2021-23. Kdo je zaměstnává a úkoluje, si tady snad nemusíme vysvětlovat.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou:  450 Kč . Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte  zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

Rozhovor s Jeho Excelencí Khaledem M. Q. Alattrashem, velvyslancem Státu Palestina v ČR
A co když prohrajeme?
Chladnokrevné běsnění v Gaze, shrnuto a podtrženo
Putin, nové simulákrum neurotického Západu
Rapeři opěvují EU-sado-maso
Tramvaj kaput
Chrastava: Atentát na českého prezidenta
Anketa k prezidentským volbám II
MPSV spolupracuje s lidmi dobré vůle a jde dobrým směrem
Jak přemýšlet na Nový rok

Napsáno pro e-republika.chNejčtenější za týden