Kličko se pustil do Zelenského: Mění se v autokrata
RSS

Kličko se pustil do Zelenského: Mění se v autokrata


‚V určitém okamžiku se už nebudeme lišit od Ruska, kde vše závisí na rozmaru jednoho muže,‘ tvrdí bývalý boxerský šampion v těžké váze a kyjevský starosta Vitalij Kličko. (Foto: Flickr)

Jedná se o bezprecedentní kritiku ukrajinského prezidenta od ruské invaze před téměř dvěma lety a přichází v době, kdy se kyjevská protiofenzíva proti silám Vladimira Putina zadrhla. Pan Kličko řekl švýcarskému médiu 20 Minuten:
Zelenskyj „obchází“ Zalužného v komunikaci s některými veliteli

„Lidé [začínají] vidět, kdo je efektivní a kdo ne. A byla a stále jsou velká očekávání. Zelenskyj platí za chyby, kterých se dopustil.“Kličko je se Zelenským ve sporu od loňské zimy, kdy ho prezident obvinil, že neudržuje kyjevské protiatomové kryty na požadované úrovni.
Porošenkovi bylo zabráněno vycestovat z Ukrajiny

Síla slov kyjevského starosty však poukazuje na problémy, které pan Zelenskyj má s udržením vedení země na stejné vlně, když válka pokračuje.V rozhovoru pro německý zpravodajský časopis Der Spiegel Kličko řekl, že Zelenskyj projevuje autoritářské tendence, které by mohly být pro Ukrajinu nebezpečné, i když nebylo jasné, co tím myslel.Zdroj: independent.co.uk
„Dám mu knockout!“ Zelenskyj se pustil do starosty Kyjeva

Článek Kličko se pustil do Zelenského: Mění se v autokrata se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden