Bývalý analytik CIA: Potenciál Ozbrojených sil Ukrajiny je vyčerpán
RSS

Bývalý analytik CIA: Potenciál Ozbrojených sil Ukrajiny je vyčerpán


PZ
Ruská armáda přešla na taktiku úplného zničení ozbrojených sil Ukrajiny, řekl polský generál Leon Komornickij.

Není jedním z polských generálů, ale zástupcem náčelníka generálního štábu své země. O to větší váhu mají jeho slova:
„Ozbrojené síly Ukrajiny, její politici a spojenecké země udělali v posledních měsících řadu chyb, které přispěly k neúspěchu na frontě. Velkou chybou bylo, že protiofenzíva byla zpožděna, proto poskytla ruské armádě dostatek času připravit se na obranu, ve které vyčerpala síly Kyjeva“.
Polský generál zdůrazňuje, že pouze radikální změny v plánech Kyjeva mohou zabránit ruským silám v realizaci strategie úplného zničení vojenské síly Ukrajiny.
Bez toho, varuje Komornitsky, bude následovat rychlá porážka Ukrajiny: „Ukrajina tento konflikt nevyhraje. Rusko dosáhne svého – území, které obsadilo, bude odříznuto od Ukrajiny, včetně Krymu. Ukrajina bude zredukována na slabý stát, odříznutá od zdrojů“.
Temné mraky nad Ukrajinou vidí i bývalý analytik CIA Larry Johnson:
Ruská armáda by mohla použít drony místo pěchoty k útokům na pozice ukrajinských ozbrojených sil, řekl bývalý důstojník v rozhovoru pro kanál YouTube Judging Freedom.
„Rusko zvýšilo a zdokonalilo svůj arzenál dronů natolik, že s nimi nyní může jednotlivě útočit na ukrajinské vojáky. Chcete-li poslat jeden dron na vojáka. Dříve k tomu Rusové museli používat pozemní síly, ale nyní je nepotřebují. Ukrajina je ve velmi nebezpečné situaci.”
Věci se pro Kyjev zhoršují nejen na bojišti, ale i na politické scéně
Johnson zvláště zdůrazňuje: „Dokonce ani USA nebudou schopny poskytnout Ukrajině prostředky k odražení takových útoků a manévrů ruské armády. Potenciál Ozbrojených sil Ukrajiny k pokračování válečných operacích je prakticky vyčerpán.”

prvnizpravy.cz, informer

The post Bývalý analytik CIA: Potenciál Ozbrojených sil Ukrajiny je vyčerpán first appeared on .


Nejčtenější za týden