Japonsko schválilo první „samoamplifikační“ mRNA vakcínu proti COVID-19 na světě bez zveřejněných údajů o účinnosti nebo bezpečnosti
RSS

Japonsko schválilo první „samoamplifikační“ mRNA vakcínu proti COVID-19 na světě bez zveřejněných údajů o účinnosti nebo bezpečnosti


Máme zde zřejmě další experimentální rychlokvašky, které budou otestovány až na subjektech, jimž budou aplikovány zřejmě s tvrzením, že jde o bezpečné a účinné preparáty, zajišťující spolehlivou imunitu.
Tedy na základě stejných slibů, na jaké se dala nachytat řada jiných pokusných „králíků.“
Japonsko schválilo první samoamplifikační mRNA (sa-mRNA) vakcínu proti COVID-19 na světě, ačkoli výrobce nezveřejnil údaje o bezpečnosti nebo účinnosti této vakcíny.
Tokijská společnost Meiji Seika Pharma získala souhlas s výrobou a marketingem své sa-mRNA vakcíny Kostaive proti COVID-19, oznámila společnost v tiskové zprávě z 28. listopadu.
mRNA ve vakcíně je navržena tak, aby se sama zesílila, když je doručena do buněk, což vytváří „silnou imunitní odpověď a potenciál pro prodlouženou dobu ochrany.“
Vakcína je určena k primárnímu očkování (2 dávky) i k posilovací imunizaci u dospělých. Kostaive je podle tiskové zprávy „prvním schváleným produktem na světě, který využívá technologii samoamplifikující mRNA.“
Jak mRNA, tak sa-mRNA jsou RNA vakcíny, které v boji proti němu používají genetický kód viru. Když je mRNA vakcína vstříknuta jedinci, mRNA instruuje buňky, aby vytvořily specifický protein, a tím stimuluje imunitní odpověď.
Vakcína sa-mRNA posouvá tento koncept dále tím, že vytváří více kopií mRNA, což nakonec generuje více spike proteinu.
Toby Young, generální tajemník Free Speech Union, skupiny veřejného zájmu, poukázal v příspěvku z 30. listopadu, že sa-mRNA vakcína byla v Japonsku schválena, navzdory tomu, že byla testována pouze na 800 lidech, žádné kontrolní skupině a pouze se kontrolovaly hladiny protilátek, nikoli míra infekce. Regulace medicíny zemřela s Covidem.
Studie fáze 3 porovnávala vakcínu Kostaive ARCT-154 s mRNA vakcínou COVID-19 Comirnaty společnosti Pfizer. Předtisková studie, která neprošla recenzním řízením, byla zveřejněna v červenci na  MedRxiv .
Studie, financovaná japonským ministerstvem zdravotnictví, práce a sociálních věcí, následovala po primární fázi studie, která analyzovala bezpečnost a účinnost vakcíny Kostaive. Výsledky této studie nebyly zveřejněny. Rukopis je „v přípravě“, jak uvádí zpráva o studii fáze 3.
Studie byla provedena na 828 lidech mezi prosincem 2022 a únorem 2023. To je mnohem nižší počet účastníků než ve studii fáze  3 společnosti Pfizer, která zahrnovala více než 40 000 osob. Malý rozsah procesu s Kostaivem vyvolal otázky o jeho platnosti.
Podle předtiskové studie hlásili příjemci přípravku Kostaive o něco nižší počet lokalizovaných reakcí  – jako je lokalizovaná bolest nebo otok – ve srovnání s přípravkem Comirnaty.
Příjemci přípravku Kostaive však hlásili vyšší počet specifických nežádoucích účinků, jako je zimnice, průjem, závratě, bolesti hlavy, malátnost, nevolnost a myalgie nebo bolest svalů.
Podle společnosti Meiji Seika Pharma klinické studie fáze 3 pro posilovací dávky ukázaly, že přípravek Konstaive vyvolal vyšší a déle trvající titry neutralizačních protilátek proti původnímu kmeni a také subvariantě omikronu ve srovnání s přípravkem Comirnaty.
Vakcínu vyvinula společnost Arcturus Therapeutics se sídlem v San Diegu. Společnost Meiji Seika Pharma licencovala vakcínu k prodeji v Japonsku prostřednictvím společnosti CSL Seqirus se sídlem v Melbourne v dubnu tohoto roku.
Společnost spolupracuje s firmou Arcalis, která se zabývá výrobou mRNA vakcín, na vytvoření výrobních kapacit v Japonsku. Meiji Seika Pharma pracuje na komercializaci přípravku Kostaive v roce 2024.
Vzhledem k tomu, že vakcíny sa-mRNA produkují kopie mRNA, a tím zvyšují produkci proteinů, někteří odborníci se obávají důsledků, které mohou mít na lidské tělo, a obávají se, že jakékoli negativní účinky mRNA vakcín by mohly být zesíleny injekcí sa-mRNA.
Během  výpovědi  v Evropském parlamentu minulý měsíc kardiolog Peter McCullough řekl, že „ neexistuje jediná studie, která by ukazovala, že se messenger RNA rozkládá v lidském těle, jakmile je injekčně aplikována.“
Vzhledem k tomu, že vakcíny jsou vyrobeny synteticky, nelze je rozložit.
Spike protein z mRNA vakcín byl nalezen cirkulující v těle až šest měsíců po očkování, jak zdůraznil.
Dr. McCullough řekl, že spike protein je „prokázán“ v 3 400 recenzovaných rukopisech, že způsobuje čtyři hlavní domény onemocnění – kardiovaskulární, neurologické onemocnění, krevní sraženiny a imunologické abnormality.
V  nedávném článku v Epoch Times  molekulární biolog Klaus Steger poznamenal, že „malé množství saRNA [sa-mRNA] vede ke zvýšenému množství produkovaného antigenu“.
„Vzhledem ke zvýšeným hladinám antigenu může jedna injekce saRNA – ať už lineární nebo kruhová – způsobit nežádoucí účinky srovnatelné s opakovanými (posilovacími) injekcemi modRNA.“
Pan Steger již dříve poukázal na to, že „ mRNA“ vakcíny společnosti BioNTech se nevyrábějí pomocí messenger RNA, ale z modifikované RNA (modRNA).
Studie publikovaná v časopise  Trends in Biotechnology v červnu tohoto roku připustila, že hlavními výzvami spojenými s globálním schvalováním sa-mRNA vakcín jsou potenciální bezpečnostní obavy týkající se replikačního charakteru těchto vakcín.
„Stejně jako u všech samozesilujících vakcín byly vyjádřeny obavy z nežádoucích účinků u zranitelných jedinců. Například replikované [sa-mRNA] vakcíny by mohly přetrvávat u imunokompromitovaných jedinců,“ uvádí se ve zprávě.
Použití sa-mRNA vakcín u těhotných žen také představuje riziko, zejména pokud vektory použité ve vakcínách pocházejí z virů, které způsobují vrozené infekce, jako je virus venezuelské koňské encefalitidy, uvádí studie.
„Jsou zapotřebí další preklinické a klinické studie, aby se zajistila implementace replikonových vakcín u zranitelných jedinců,“ varovala.
V komentáři k vakcíně Kostaive Mike Donio, zakladatel vědeckého vzdělávacího webu Science Defined, v příspěvku z 30. listopadu na X uvedl: „Už nějakou dobu říkám, že vakcíny Covid první generace jsou jen začátkem nadcházející vlny  mRNA terapií.“
„Nejprve nám řekli, že mRNA nebude v buňkách dlouho přetrvávat. Nyní uvolnili samozesilující mRNA, což znamená, že se sama replikuje. Zajímá vás, jak dlouho to bude trvat? Možná navždy? A teď mi řekněte, že se nechtějí alespoň pokusit zahrávat si s naší genetikou.“


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]







Článek Japonsko schválilo první „samoamplifikační“ mRNA vakcínu proti COVID-19 na světě bez zveřejněných údajů o účinnosti nebo bezpečnosti se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden