AUTOMOBILKA ŠKODA SNÍŽÍ POČET ZAMĚSTNANCŮ A SÁHNE JIM DO PRÉMIÍ. ZÁZRAK SE NEKONÁ …
RSS

AUTOMOBILKA ŠKODA SNÍŽÍ POČET ZAMĚSTNANCŮ A SÁHNE JIM DO PRÉMIÍ. ZÁZRAK SE NEKONÁ …


Víte, ona se ta elektromobilní pitomost a sebedestruktivní balíček Fit for 55, který náš premiér pomáhal protlačit za našeho slavného kosočtvercového předsednictví projeví úplně u každého z nás. Ne, že ne.
A víte kvůli čemu to děláme? Kvůli tomu, že lezeme do zadku Němcům. A víte co udělají oni? Nahradí nás třeba Mongolama. Úplně klidně. Jsme jim totiž úplně ukradení. Jsme naprostí idioti a do poslední chvíle jsme věřili, že když budeme mocinky hodní a uvědomělý, tak se nás to nedotkne. Zase.
No tak si v tom tedy teď vy všichni, co jste se báli ozvat, poťapejte, chtělo by se říct, ale protože mám k Mladé Boleslavi velmi blízko, tak mě to osobně fakt mrzí. Nebo spíš štve. Štve mě to, protože vím, jak moc tohle město kvůli Škodovce muselo obětovat. Ano, byly tu nadstandardní platy, ale taky kriminalita, bezprizorní agenturní pracovníci od Rumunů až po já nevím koho. Lidé, kterým se tu ošklivě říkalo roboti. No a v podstatě to tak bylo, nebudeme si na nic hrát. Nemluví, odmaká si své, a v případě potřeby je bez náhrady vykopnut, či nahrazen lepším robotem. Žádná odpovědnost, žádná další starost o robota, kam se poděje. Agentury…. Tam se ptejte. Taky se ptejte, jak je možný, že tu máme černý kašel a podobný moc pěkný věci, nad kterými se teď jinde fňuká až s uprchlickou vlnou z Ukrajiny, už docela dlouho. Boleslav nefňuká, dostala to zaplaceno.
Jenže teď se to mění. Automobilku trápí problémy s nuceným přechodem na elektromobily, zavedení přísné, tedy spíš nereálné normy Euro7 i složitá situace na globálním trhu. Podobně jako celý koncern Volkswagen, do nějž Škoda patří proto plánuje šetřit. A jak?
Škodovka ale plánuje snížit náklady třeba tím, že bude nabírat méně zaměstnanců,  upraví jim smlouvy nebo naopak navýší počet agenturních pracovníků. Moc hezky do zabalili do slov jako přerozdělování, optimalizace, úpravy a podobně. Budou se rušit prázdné směny – proč asi jsou prázdné.
Ale hlavně, kmenoví zaměstnanci letos prosinci nedostanou své, roky jisté prémie.  To se myslím, ještě nikdy nestalo a je to pro ně možná konečně to probuzení do reality. Oni je tedy dostanou, ale až v lednu, a to ještě „budou nižší než loni, kdy činily i s dalšími benefity celkem 30 tisíc korun a nyní v lednu se pokusíme vytvořit alespoň poměrně nižší částku – prémii de facto z ničeho, která bude opřená pouze o věcné, kvalifikované jednání o pracovní době a sociálních výdajích.“ Takže dostanou hádám poplácání po zádech za to, jak hezky jim to všechno odkývali. Bych to tak viděla. 
No. Co na to říct? Nechci se pořád dokola opakovat, ale říkali jsme to?  Říkali jsme, že je tenhle nucený přechod na něco, co nefunguje z něčeho, co fungovalo perfektně hovadina? Říkali jsme, že se nemůžeme jen tak uraženě vzdát levných ruských surovin? Říkali jsme, že nemáme prudit Čínu, nebo nám to vrátí jako ekonomický bumerang? No tak tady to máte holky a kluci už i tam, kde se to nikdy stát nemůže. V německém koncernu, který to se Škoda auto myslí úplně nejlíp. Protože Češi přece nic vlastnit nepotřebují, ne? Že by si pak mohli rozhodovat, co chtějí dělat a co ne? No však. To by mohli. Kdyby chtěli. A pořád hodně můžou. Ale to by si konečně museli přiznat, že cokoliv takového, je fakt lepší, než toto. Toto nás vede k ekonomické smrti 100%. Tak na co pořád čekáme?
Zdroj


Nejčtenější za týden