Američtí činitelé pochybují, že si Ukrajina vezme území zpět, Bílý dům „ztrácí důvěru“
RSS

Američtí činitelé pochybují, že si Ukrajina vezme území zpět, Bílý dům „ztrácí důvěru“

Bílý dům podle zprávy CNN „ztrácí důvěru“, že Ukrajina bude schopna vzít si všechna území, které Rusko od invaze 24. února zabralo, přičemž ruské síly dále dobývají východní region Donbas.
Nejmenovaní činitelé CNN řekli, že poradci prezidenta Bidena začali debatovat o tom, zda a jak by USA měly začít přesvědčovat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že by měl změnit svou definici toho, jak vypadá „vítězství“.
Zelenskyj totiž opakovaně prohlašoval, že cílem Ukrajiny je vyhnat Rusko ze všech území, které od invaze zabralo. Rovněž říkal, že chce ruské síly vyhnat z Krymu, tj. území, které Moskva kontroluje už od roku 2014.
Ale ač USA a NATO do Kyjeva posílají více a více těžkých zbraní, tak výhled Ukrajiny, že bude schopna spustit dostatečnou proti-ofenzivu, nevypadá realisticky. Ukrajina trpí těžkými ztrátami, kdy tito činitelé přiznávají, že denně ztrácí mezi 100 až 200 vojáky.
Skutečnost, že Rusko bude mít v Donbasu navrch, byla jasná od počátku války. Ale poté, co se ruské síly počátkem dubna stáhly z oblastí severně poblíž Kyjeva a Černihivu, tak Západní činitelé začali vytrubovat povídačku, že Ukrajina může zvítězit. Tato povídačka se však během posledního měsíce úplně zhroutila, když je Ukrajina jasně přečíslována v palebné síle.
Jak činitelé USA, tak Ukrajiny si myslí, že to, jak si Ukrajina vede na bitevním poli, naprosto závisí na Západní vojenské pomoci.
„Zda si Ukrajina bude moci svá území vzít zpět je do velké míry, pokud ne úplně, věcí toho, jak moc podpory jim poskytneme,“ řekl CNN kongresový asistent.
Američtí činitelé CNN řekli, že ač jsou jejich hodnocení daleko pesimističtější, tak Bidenova administrativa na Ukrajinu netlačí, aby kvůli ukončení bojů udělala území ústupky.
https://pbs.twimg.com/card_img/1541634387724316672/pWTjZcQ1?format=jpg&name=small
Bidenova administrativa od ruské invaze neprojevovala žádný zájem o diplomacii jako o potenciální řešení a i spojenci USA Ukrajinu aktivně odrazovali od vyjednávání.
Náhledový obrázek: Ruští vojáci v ukrajinském městě Mariupol, via TASS/DW
BY TYLER DURDEN
WEDNESDAY, JUN 29, 2022 – 04:00 PM
Authored by Dave DeCamp via AntiWar.com,

Když tě lži doženou

New York Times odhalil rozsah ztrát Kyjeva

Kreml prohlásil „pevninský most“ ze západního Ruska na Donbas a Krym za dokončený

Morálka ukrajinských frontových sil se hroutí, přiznává náhle katastrofické podmínky Washington Post, který dosud Ukrajinu adoroval
Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-officials-doubt-ukraine-can-take-back-territory-white-house-losing-confidence


Nejčtenější za týden