Štědrovečerní program v budoucím chalífátu: Veřejnoprávní švédská televize poučovala o nutnosti oslav islámských svátků
RSS

Štědrovečerní program v budoucím chalífátu: Veřejnoprávní švédská televize poučovala o nutnosti oslav islámských svátků


Budoucí evropské chalífáty již pomalu, ale jistě, připravují původní obyvatelstvo na to, že zejména ti mladší ještě zažijí dobu, kdy země přejde na právo šaría.
Pak mohou zapomenout na nějaké Vánoce či Velikonoce. Na druhou stranu by však měli tito občané budoucích chalífátů znát všechny islámské svátky – a učit by se je měly i malé děti ve školách.
To si tedy myslí ve Švédsku, kde tamní veřejnoprávní televize nabídla svým divákům vskutku bizarní štědrovečerní program, ve kterém Somálka poučovala Švédy, že si musí zvykat i na islámské svátky. A to zejména děti ve školách. Arabský reportér televize jí samozřejmě nadšeně přikyvoval…
SVT na Štědrý den přinesla reportáž o somálské matce osmi dětí, která si myslí, že ve švédských školách by se měly slavit muslimské svátky.
Khadra Abyan z Huskvarny poskytuje rozhovor  SVT News Jönköping  a hovoří o tom, jaké to je neslavit Vánoce.
Arabský reportér televize SVT se mimo jiné ptá matky osmi dětí, zda si „nemyslí, že je těžké,“ že ostatní mohou reagovat na její nedostatek vánočních ozdob a podobně.
Reportér chce také vědět, jak se cítí somálské děti, když jdou do školy a jsou tam vánoční ozdoby.
„Zpívají a zdobí a podobně. Ale bylo by mnohem, mnohem lepší, kdybyste mohli muslimský aspekt zdůraznit i ve škole,“ říká Khadra Abyan.
Poznamenává, že Švédsko je multikulturní země.
„Vánoce jsou velmi starý svátek, o kterém ve Švédsku každý ví, ale jiné svátky, jako je Bayram ‚Eid al Fotr‘, které se slaví po ramadánu, nejsou něčím, o čem mnoho lidí ví, je to trochu smutné,“ dodala.
K uvedenému jen připomínám, že Švédsko má v přepočtu na počet obyvatel největší somálskou komunitu v Evropě. Podle statistik však pracuje jen 8 z tisíce Somálců, somálské ženy pouze rodí a nepracují.
Drtivá většina Somálců tak žije ze sociálních dávek, živí je tedy původní obyvatelstvo. A to se jistě „vyplatí.“


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Štědrovečerní program v budoucím chalífátu: Veřejnoprávní švédská televize poučovala o nutnosti oslav islámských svátků se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden