Rakousko: 138 ilegálů řádilo ve vlaku
RSS

Rakousko: 138 ilegálů řádilo ve vlaku

I přesto, že je řádění invazistů ve vlaku popisováno jako extrémně násilné, nakonec byli téměř všichni propuštěni a mohli se vydat kam libo. Policie jim tak opět dala signál, že si v Evropě mohou dělat co se jim zachce a zůstávají beztrestní. A pokud to náhodou přeženou, pak to jistí psychiatrická léčebna…
Úředníci tyrolské policie a armády měli ve středu na vlakovém nádraží Landeck/Zams plné ruce práce. Zkontrolováno bylo 138 cizinců. Zprvu se objevilo mnoho zpráv a zatčení, drtivá většina výtržníků však byla propuštěna.


Ve vlaku do Vorarlberska se „mladíci“ chovali extrémně agresivně. V důsledku toho bylo kolem 9:30 nařízeno neplánované zastavení ze strany průvodčího vlaku. Přivolal také strážníky. Ti nakonec dokázali identifikovat 138 cizinců z Afghánistánu, Sýrie a severní Afriky.
Všichni byli na místě podrobeni kontrole imigrační policie. Deset policejních hlídek, včetně služebních psích hlídek, podporovala pracovní skupina z Vorarlberska a armáda.


Výsledek: 24 osob u sebe nemělo žádné doklady a byly neprodleně převezeny do vazební věznice v Plonu. Dalších 109 cizinců mělo zelenou kartu a proto se na ně vztahovalo územní omezení. Přestože byli nahlášeni za výtržnosti ve vlaku, bylo jim dovoleno pokračovat v cestě. Pouze pět osob vlastnilo bílou kartu, což znamená, že legálně pobývají v Německu. I jim bylo dovoleno pokračovat v cestě do Ländle.
Policejní mluvčí uvedl, že tak rozsáhlou operace už dávno nezažili…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden