Glosa MM: 288,5 miliardy korun
RSS

Glosa MM: 288,5 miliardy korun


MIROSLAV MACEK
Hospodaření státu loni skončilo se schodkem 288,5 miliardy korun, ačkoli příjmy státního rozpočtu v roce 2023 vzrostly o 289,7 miliardy Kč, tedy o 17,8 procenta.
Deficit se promítl i do prohloubení státního dluhu na 3,111 bilionu korun, když na konci roku 2022 byl 2,895 bilionu Kč. Na každého Čecha tak připadá dluh 286 tisíc korun.
Bez komentáře…
V prvním letošním čísle Reflexu je editorial šéfredaktora Martina Bartkovského, ve kterém mne zaujala následující slova:
„S němým úžasem jsem sledoval, jak necelý den po incidentu ožily na sociálních sítích konspirační teorie o střelci, jež se mezi lidmi šíří dodnes. Ne náhodou pocházejí z prostředí proruských dezinformátorů, kteří už několik let drolí naši společnost.“
Ta rychlost zjištění, že jde o ruské dezinformátory je obdivuhodná, navíc jej mělo zaujmout, že jedna z prvních dezinformací, kterou pustili do oběhu, bylo tvrzení, že střelec byl inspirován případem střelby ve škole v Rusku (mimochodem zcela nesrovnatelným) a psal o tom azbukou na Telegramu, aby tuto zprávu kupodivu ihned převzala a rozšířila (často s tendenčními komentáři) naše mainstreamová media.
Osobně jsem celoživotními zkušenostmi poučen, že konspirační teorie a různé dohady vznikají vždy a jedině tam, kde se z různých (stále častěji hanebných) důvodů nedostává skutečných plnohodnotných informací, ale informací neúplných, zkreslených či zmanipulovaných, takže logicky vzniká prostor pro silnou nedůvěru v to, že vše se událo tak, jak je veřejnosti servírováno. A s mediálními manipulacemi, a to zdaleka nikoli jen z prostředí proruských dezinformátorů, se bohužel občané tohoto státu setkávají často. Stačí jen nemít krátkou nebo vymytou paměť.
„To, co je poskytováno Ukrajině, není charita. Je to investice do ochrany NATO a také do ochrany prosperity amerického národa,“ prohlásil ukrajinský ministr zahraničí v CNN.
A povinností Česka je spolupodílet se na prosperitě amerického národa, to dá rozum…
Ministryně vnitra Saska-Anhaltska Tamara Zieschangová odhalila, jak vysoké jsou náklady na ubytování v hotelu na jednoho žadatele o azyl. Jde o 1 953 eur za měsíc pro jednu osobu, v přepočtu je to více než 48 200 korun. Pro manželský pár pak stojí ubytování v hotelu 3 906 eur měsíčně, tedy téměř 96 500 korun, a pro rodinu se dvěma dětmi 7 812 eur, v přepočtu téměř 193 000 korun, uvedla ministryně ve své odpovědi na dotaz poslance zemského sněmu Daniela Walda z AfD.
„Kromě ubytování zahrnuje poplatek za pobyt tři jídla denně včetně nápojů, úklid užívaných pokojů a výměnu ložního prádla (jednou týdně a při změně obsazení), používání WC pro hosty, údržbu venkovních zařízení, zimní službu, veškeré vedlejší a provozní náklady,“ upřesnila ministryně vnitra.
Další náklady připadají na ostrahu (deset pracovníků ostrahy denně) a pět sociálních pracovníků.
Dodávám:
To se ovšem Němcům vyplatí, protože jinak by už byl Putin dávno v Berlíně. Je tu ovšem možný ještě druhý úhel pohledu: tím, že se Němci takto starají o spoustu bojeschopných Ukrajinců, nenápadně pomáhají Putinovi.
Krádeže v obchodech se ve Spojených státech staly „multimiliardovým“ byznysem se ztrátami přesahujícími 70 miliard dolarů ročně, píší The Washington Times.
Doufejme jen, že všechny západní „vymoženosti” k nám nedorazí…
Jen několik minut poté, co byl Alan Garber jmenován prezidentem Harvardu, změnil se na Wikipedii jeho životopis.
Původní text:
Garber se narodil roku 1955 a vyrůstal v Rock Islandu v Illinois v konzervativní židovské rodině Harryho a Jean Garberových.
Nový text:
Garber se narodil roku 1955 a vyrůstal v Rock Islandu v Illinois v rodině Harryho a Jean Gerberových.
Podle některých to změnila antisemitská umělá inteligence.
Netuším, ale již drahnou dobu tvrdím, že největším nebezpečím je umělá inteligence v rukou blbců.
Doug Bandow, člen CATO institutu, bývalý zvláštní poradce prezidenta Reagana v časopisu The American Conservative:
Když už ne washingtonský establishment, tak američtí občané by si měli vytknout další cíl: určit, kdo je odpovědný za neúspěšnou proxy válku. Není pochyb o tom, že velký podíl má na tom Bidenova administrativa, která odmítala seriózně jednat s Moskvou ještě před vypuknutím války, podminovávala jednání mezi Ukrajinou a Ruskem a neustále stupňovala proxy válku s nukleární mocností.
Miluji analytiky, kteří dokáží zplodit následující „analýzu“:
Počet ruských útoků během posledních dvou týdnů roku klesl prakticky na polovinu. Není jasné, co relativní pokles aktivity znamená. Možná se ruské útočné možnosti alespoň prozatím vyčerpaly, možná jde pouze o krátkou pauzu pro reorganizaci jednotek – či něco zcela jiného. Nic z toho nelze s jistotou vyloučit.
Jedna zajímavost na závěr:
V roce 2023 prodala Tesla 1,8 milionu elektromobilů, z toho 600.000, tedy 1/3, na čínském trhu. Šanghajská továrna Tesly pak vyrobila celkem 947.000 elektromobilů, tedy více než ½.

MACEK Miroslav

The post Glosa MM: 288,5 miliardy korun first appeared on .


Nejčtenější za týden