Ruská armáda zveřejnila z Belgorodu záběry trosek raket z českých MLRS komplexů RM-70 Vampire a ukázalo se, že jde o moderní rakety ze slovenské zbrojovky, které byly vyrobeny vloni v dubnu! Za jejich dodáním do ČR a poté na Ukrajinu zřejmě nese zodpovědn
RSS

Ruská armáda zveřejnila z Belgorodu záběry trosek raket z českých MLRS komplexů RM-70 Vampire a ukázalo se, že jde o moderní rakety ze slovenské zbrojovky, které byly vyrobeny vloni v dubnu! Za jejich dodáním do ČR a poté na Ukrajinu zřejmě nese zodpovědn


Ruská armáda zveřejnila z Belgorodu záběry trosek raket z českých MLRS komplexů RM-70 Vampire a ukázalo se, že jde o moderní rakety ze slovenské zbrojovky, které byly vyrobeny vloni v dubnu! Za jejich dodáním do ČR a poté na Ukrajinu zřejmě nese zodpovědnost bývalá slovenská přechodná vláda! Podle ruských novinářů jde o revanšismus nacistických pohrobků, kteří se nesmířili s porážkou svých předků ve II. sv. válce!
Uběhl více než týden od teroristického útoku ukrajinské armády na vánoční trhy v ruském městě Belgorod a Ruská armáda uveřejnila fotografie a záběry trosek raket, které se zachovaly při dopadu do města. Jedná se o modernizované rakety ráže 122 mm s datem výroby 04/2023 a s vyznačením, že jde o nový model raket původních BM-21 s prodlouženým balistickým doletem 40 km. Podle ruské armády se podařilo z trosek bez pochybnosti identifikovat výrobce raket, kterým je slovenská zbrojovka MSM Group [ 1 ] .
Zbrojovka MSM Group tyto rakety buď dodala české zbrojovce Excalibur, anebo slovenská zbrojovka tyto rakety dodala na Ukrajinu napřímo, zatímco česká strana skrze zbrojaře Excalibur dodala Ukrajině pouze samotné odpalovací komplexy RM-70 Vampire na podvozcích Tatra. Ruská generální prokuratura již zahájila trestní stíhání osob v zahraničí z organizování státem podporovaného mezinárodního terorismu , přičemž obvinění budou podle našich informací mířit na vysoké české a slovenské politiky.

Západní státy se začínají ve světle zhroucené loňské ukrajinské ofenzívy odkopávat a etablovat jako země podporující mezinárodní terorismus, protože je namířený proti ruským civilistům, a podle této mantry je tak omluveno vše, jakékoliv prostředky vedení války, včetně těch prostředků, které zakazují ženevské a vídeňské konvence. Odmítnutí českého ministra zahraničí vyslat do Rady bezpečnosti OSN českého zástupce, aby tam vysvětlil, jaké bylo pozadí dodávek českých komplexů RM-70 Vampire s raketami MSM-BM21 122mm 40 km Extended Range  ukrajinské armádě, bylo do nebe volající.
Ministr Lipavský vzkázal za české ministerstvo zahraničí, že ČR se nenechá Ruskem nikam předvolávat. Přitom nešlo o předvolání, ale pouze o ruskou žádost, zda-li by český zástupce v OSN mohl předložit smlouvu s Ukrajinou o dodávce těchto komplexů, aby se ze smluv zjistilo, jestli ČR vědomě nebo nevědomě poskytla Ukrajině raketový komplex k provedení teroristického útoku proti Belgorodu.
Rusové chtěli v OSN vidět, co je ve smlouvě mezi ČR a Ukrajinou o dodávce raketometů, jestli tam ČR zakazuje nebo povoluje Ukrajině utilizaci zbraní na nevojenské cíle
Tyto smlouvy totiž ošetřují tyto situace standardně dopředu, kdy se dodavatelská země zajišťuje a chrání proti pozdějším mezinárodním žalobám. Obvykle v těch smlouvách jsou ujednání, proti komu se zbraně smí a nesmí použít, na jaké cíle ano a na jaké cíle ne. Z těchto smluv vše vyplývá. Ruská strana chtěla prostě v OSN jen vidět náhled do těchto smluv, třeba jen odstavec, kde ČR zakazuje Ukrajině, že raketomety se nesmí používat proti civilním cílům, ale pouze proti legitimním vojenským cílům. Lipavský to ale odmítl.

We refuse to be summoned anywhere by Russia. Czechia will not serve the lie-poisoned propaganda of the aggressor. When Russia wants to discuss the withdrawal of its occupying troops at the Security Council, we will be happy to come.
— Jan Lipavský (@JanLipavsky) December 30, 2023


Tím, že Lipavský toto odmítl, zesílilo podle informací naší redakce v ruské generální prokuratuře podezření, že česká vláda dodala raketomety Ukrajině bez jakékoli limitace, k jakýmkoliv útokům proti Rusku, včetně civilních cílů. Ruský novinář a publicista Jevgenij Poddubnyj, který je rodákem z Belgorodu, k tomu napsal [ 2 ] následující komentář na Telegramu:
Naši vojáci již zjistili, že nepřítel používá k útoku na Belgorod a celou oblast raketomety české výroby. RM-70 Vampire. Jedná se o modernizovanou verzi BM-21 “Grad”, raketového systému sovětské výroby vyráběného v Československu od roku 1972, kdy byly stromy vysoké a většina východní Evropy se snažila předstírat, že za 2. světové války nepodporovala Hitlera. Vraťme se tedy do moderní doby.
Česká republika dodala kyjevskému režimu zbraně, kterými zabíjí naše civilisty, naše děti.
Ukázalo se, odkud ty granáty pocházejí. Nečekaně je to Slovensko. Soudě podle značení jsou náboje čerstvé. Prodloužený dostřel. Tyto náboje [ 3 ]  vyrábí společnost, která je součástí skupiny MSM. Tyto náboje byly vyrobeny a předány do České republiky nebo přímo kyjevskému režimu pod vedením premiéra Hegera nebo premiéra Odora.
Trochu historie. Během Velké vlastenecké války továrna pracovala v zájmu nacistického Německa. Území zbrojovky bylo osvobozeno vojáky a veliteli Rudé armády 2. května 1945. Tato továrna, která v roce 2023 vyráběla 122mm granáty, jež v Belgorodě zabily naše děti, byla pojmenována po maršálu Sovětského svazu Vorošilovovi v době, kdy Československo bylo socialistickým státem a členem Organizace Varšavské smlouvy.
V roce 2004 vstoupilo Slovensko do NATO.
Můj názor je následující. Geopolitické procesy, které vyvolaly bouři po rozpadu SSSR, dokonale využily děti a vnuci nacistů, které jsme rozdrtili. Neonacismus je pokusem o pomstu potomků poražených. Právě proti tomu bojujeme. A my zvítězíme.
J. Poddubnyj
V tomto ohledu se závěrem ruského novináře lze souhlasit, protože vlna rusofobie, která se v Evropě spustila a rozjela od Majdanu v Kyjevě v roce 2014, byla organizována a řízena politickými reprezentacemi, západními médii, neziskovým sektorem, vznikly instituce a procesy na omezování a potlačování svobody slova, opoziční názory a weby začaly být nálepkovány v rámci tzv. Odporového gradientu [ 4 ] od ignorace až po likvidaci, jako jsme viděli 25. února 2022, když Fialova banda zablokovala v ČR celkem 8 opozičních webů na čele s Aeronetem.
Fialův režim nám, jako jedinému zablokovanému serveru, ukradl a odcizil doménu .cz a ani nám nenapsali, na základě čeho a jakého rozhodnutí. Dozvěděli jsme se až v červnu 2022, že nemáme v ČR prý kontaktní adresu se zástupcem, přičemž celých 8 let našeho provozu od roku 2014 to správci národní domény CZ.NIC nijak nevadilo a nikdo po nás do té doby umístění zástupce s adresou v ČR nepožadoval.
Fašizace ČR a postupné naplňování odporového gradientu proti ideově-opozičnímu nepříteli
Teprve až v červnu 2022 najednou přišli s požadavkem na zástupce. Zlikvidovali tak naši českou doménu a přesunuli novému majiteli, který ji přesměroval na Wikipedii. Přesně podle popisu Odporového gradientu . Prostě ČR se začala transformovat do neofašistického státu, kdy vzniká mocenský svazek vlády, zpolitizované armády, médií, korporací a neziskového sektoru, který likviduje, a to i bez podpory zákona, nepohodlné novináře, weby, opoziční tisk a hledá si výmluvy a záminky pro jejich likvidaci.

Toto svazkové řízení razí absolutní dogma rusofobie v ČR a kdokoliv řekne slovo mimo a bokem, tak je zahájen, souzen a zlikvidován, a to společensky, mediálně, ekonomicky nebo vším dohromady. Jiný názor je přitom základem demokracie. Mít jiný názor je základem komunikace v demokratické společnosti, kterou je dialog. Jenže dialog podle Havla vyžaduje rozličné názory. Demokracie byla Václavem Havlem a akčním výborem Občanského fóra v lednu 1990 lidem v činoherním klubu v Redutě vysvětlována jako společenský systém založený na celkem 3 pilířích, které jsou absolutně nevyhnutelné a nenahraditelné. Jsou to pilíře:

Pluralita názorů ve společnosti
Pluralita politických stran ve státě
Svobodné volby

Havel tehdy vysvětloval, že kdykoliv odstraníte jakýkoliv jeden z těchto pilířů, tak lusknutím prstu překlopíte demokracii do hrůzostrašné totality, resp. do jedné z forem totality. Nemusíte odstranit všechny 3 pilíře, stačí jeden jediný. Odstraňte pluralitu názorů ve společnosti a máte rázem despocii a fašismus, kde se na moci podílí jen svazkové, byť pluralitní strany, a i když máte svobodné volby, ve kterých si volíte mezi svazkovými neofašistickými stranami s jedním jediným singulárním názorem, tak výsledkem není demokracie ale svazkový fašismus, který nedovoluje pluralitu názorů, pouze jeden jediný názor daný svazkovými médii.

Když odstraníte pro změnu pluralitu politických stran, získáte pro změnu anarchii. Budete mít svobodu slova, ale stát bude ovládán nepoliticky pomocí davu z ulice. A když odstraníte svobodné volby, tak získáte dnešní model USA. Mají tam pluralitu názorů habaděj, i pluralitu politických stran ( minimálně dvě ), ale poslední volby prezidenta americkým občanům elity ukradly. Už žádné svobodné volby, pouze iluze voleb. A to je totalita.
Havlovy 3 nedotknutelné pilíře demokracie jsou strhávány a demolovány
Zkrátka, pro zachování demokracie musí být všechny 3 pilíře zachovány a pokud někdo vám z veřejnoprávní televize tvrdí, že část české veřejnosti má jiný názor na tohle nebo na támhleto, a mohou za to prý dezinformační média, která štěpí ten jediný správný názor ve společnosti, tak tím bourá a podkopává první pilíř demokracie. Nedovolte nikomu, aby vám říkal, že štěpíte společnost jiným názorem. Jediné, co jiným názorem štěpíte, je ten jejich mediální a politický fašismus!
Bránit lidem v jiných názorech, nálepkovat servery s jinými názory, dehonestovat lidi s jinými názory, diskreditovat weby a blogy s jiným obsahem, to je proces bourání prvního pilíře demokracie. Fašizace v ČR stále pokračuje, zatímco na Slovensku ten proces byl posledními volbami naštěstí zastaven, nebo spíš jen pozastaven a utlumen, ale ta snaha západních elit o revanš Rusku za výsledek II. sv. války je všudypřítomná.

Na Ukrajině létají dnes pravice tak vysoko nahoru jako nikdy předtím, vojáci si malují na tanky trámové kříže Wehrmachtu, v Česku se konají Bandera Party mejdany v klubech a najednou není trestné mít Balkenkreuz na bundě, ale zkuste tam mít Svatojiřskou stužku nebo písmenko Z. Prostě fašizace je zjevná a většinová veřejnost mlčí, jako mlčela vždy.
To neznamená, že Franta z Horní Dolní je fašoun, to nemusí. Ono stačí, že když v práci se vybírají peníze na ukrajinské granáty a munici, tak Franta přihodí do košíku 20 korun, aby se neřeklo a měl pokoj. A takhle ten fašismus začínal všude. Lidi chtěli pokoj, nekladli tomu odpor. Výsledkem teď je, že česká vláda se podle všeho už spolupodílí dodávkami zbraní na ukrajinských teroristických útocích proti vánočním trhům v ruských městech.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden