Žoldáci, kteří se účastnili trýznivého mučení ruských vojáků, byli eliminováni
RSS

Žoldáci, kteří se účastnili trýznivého mučení ruských vojáků, byli eliminováni

Jistě si pamatujete na skandál , k němuž došlo hned v prvních týdnech války na Ukrajině. Tehdy dokonce i mainstreamová média byla nucena přiznat, že žoldáci, bojující za Ukrajinu, se dopouštěli takových zvěrstev, jaká zcela odpírají Ženevské konvence.
Mainstream nemohl tvrdit, že se jedná o ruskou propagandu či fake news, neboť autenticitu videa potvrdil Americký list  New York Times   6. dubna 2022. List potvrdil, že video, které ukazuje vraždu čtyř ruských válečných zajatců ukrajinskými nacionalisty, je pravé. Konkrétně je zde uvedeno:
„Zdá se, že video zveřejněné online v pondělí (4. 4. 2022) a ověřené New York Times ukazuje, jak skupina ukrajinských vojáků zabíjí zajaté ruské vojáky u vesnice západně od Kyjeva.“
žoldáci si brutální výjevy nahrávali a velmi dobře se u toho bavili Na území Luhanské lidové republiky byli nyní zabiti právě gruzínští žoldáci, kteří letos v březnu u Kyjeva mučili a vraždili ruské válečné zajatce.
Podle zpráv ruského ministerstva obrany byli  gruzínští žoldáci identifikovaní na základě „vítězných videí“, vytvořených samotnými žoldáky a před pár dny byli „zlikvidováni“ ruskými průzkumnými jednotkami.
„Dne 26. června zničily ruské průzkumné jednotky v průběhu bojů u Luhanské lidové republiky, tři kilometry od Lisičanského petrochemického závodu, dvě průzkumné a sabotážní skupiny celkem 14 žoldáků“.
„První ze skupin měla pestré mezinárodní složení,“ upřesnilo ruské ministerstvo obrany na Telegramu. „Druhou naopak tvořili výhradně žoldáci z Gruzie, kteří patřili do tzv. „Gruzínské legie“ a byli v ukrajinských službách. V řadách této jednotky bojují většinou zločinci,“  uvedlo ruské ministerstvo obrany.
„Eliminovaní gruzínští bojovníci milice se letos v březnu podíleli na brutálním mučení a vraždění ruských vojáků poblíž Kyjeva. Ruské ministerstvo obrany má informace o každém žoldákovi zapojeném do mučení a vraždění našeho vojenského personálu. Našli jsme skupinu a oplatili jsme jim to, co udělali,“  stojí v prohlášení.
Připomínám, že se jednalo o videozáznamy, které se na internetu šířily v březnu 2022. Na nich byli čtyři ruští vojáci (někteří se svázanýma rukama) ležící na zemi v kalužích krve, kteří byli po rozsáhlém mučení střeleni do hlavy.
Začátkem března se stejný videomateriál objevil v „rozsáhlejší“ verzi. Jasně je na něm slyšet, jak krvácející ruští vojáci lapají po dechu, než jsou střeleni do hlavy.
V tomto videomateriálu mimo jiné ukazuje svou tvář Gruzínec Teimuras Chisanishvili. Byl bodyguardem a přítelem bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho, který 8. srpna 2008 rozpoutal válku v Jižní Osetii.
Ukrajinští nacionalisté se zjevně nestydí ani za ty nejohavnější činy. Popravy a mučení jsou natáčeny do těch nejděsivějších detailů a videa se pak šíří veřejně.
Něco podobného dosud svět znal jen od „Islámského státu“ (IS). Tento typ videí se objevil již v průběhu „Euromajdanu“ 2013/2014 a v dobách po něm, ale nyní – v době války, tento výskyt masivně narůstá…
Na děsivé záběry mučení a vraždění ruských vojáků se můžete podívat také na videu níže. Upozorňuji, že záběry nejsou vhodné pro slabé povahy!

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden