Na srbsko-maďarských hranicích po sobě střílely dvě tlupy invazistů – zatím dva mrtví
RSS

Na srbsko-maďarských hranicích po sobě střílely dvě tlupy invazistů – zatím dva mrtví

Na srbsko-maďarských hranicích se dlouhodobě kumulují invazisté, kteří čekají na možnost dostat se dál do Evropy. V současné době jich je u hranic několik tisíc a denně další přibývají. Džihádisté se sdružují v konkurenčních tlupách – také zde se již projevuje to, co je vidět v mnoha obohacovaných oblastech západoevropských měst. Nepřátelské gangy mezi sebou bojují. A  to dokonce i střelnými zbraněmi.
Tuto sobotu v brzkých ranních hodinách na sebe v lese u srbského města Subotica nedaleko maďarských hranic zaútočily zbraněmi dvě znepřátelené tlupy ilegálů.
Ve 3:00 obdržela policie v Subotici (Srbsko) zprávu o střelbě z lesa poblíž srbsko-maďarské hranice.  Speciální policejní jednotky postupovaly s neprůstřelnými vestami.  Les včetně příjezdových cest byl obehnán páskou.
Místní zdroje uvádějí, že několik zraněných odvezly sanitky.  Neoficiální zdroje hovoří o nejméně dvou zabitých lidech.
Účastníci incidentu pocházejí z Afriky a Blízkého východu a ve vstupu do EU jim brání pouze plot na maďarské hranici. V současné době jich je v oblasti u hranic asi 6 tisíc.
Nicméně jisté je, že mnoha invazistům se nakonec podaří projít. Vždyť z Maďarska do Rakouska již dlouhodobě proudí davy ilegálů.
Počet žadatelů o azyl zadržených na rakouských hranicích v současnosti rapidně stoupá. V roce 2021 bylo v Rakousku zadrženo celkem 41 612 migrantů. Burgenlandský hejtman Hans-Peter Doskozil také hovoří o asi 1000 záchytech týdně, někdy i 500 za jeden den. Situace mu připomíná invazi z roku 2015: „Tehdy to bylo stejné. Začátkem léta jsme se začali starat o lidi s pomocí Červeného kříže, protože exekutiva a armáda už prostě situaci nezvládly,“ řekl. 
Je ovšem značný rozdíl mezi maďarskou a rakouskou „ochranou“ hranic: V Maďarsku je nelegální překročení hranice trestným činem, v Rakousku je to vstupenka do Welcome Integration Service.
Na maďarských hranicích již bylo za letošní rok zachyceno asi 100 000 invazistů. Otázka je, kolik jich prošlo, neboť ti, kteří byli zachyceni na rakouských hranicích, unikli pozornosti maďarských pohraničníků. Jisté navíc je, že víceméně náhodně zachycení ilegálové tvoří asi jen třetinu všech, kdo jen sporadicky hlídané rakouské hranice překročí.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 1 ]


Nejčtenější za týden