Gonzalo Lira: Rekviem za Američana, který si dovolil na Ukrajině nesouhlasit se Zelenským
RSS

Gonzalo Lira: Rekviem za Američana, který si dovolil na Ukrajině nesouhlasit se Zelenským


SP

Chilsko-americký blogger –  novinář uvězněný a „mučený“ Gonzalo Lira zemřel v ukrajinském vězení, uvedla v pátek jeho rodina.„Nemohu se smířit s tím, jak můj syn zemřel. Byl mučen, vydírán, v izolaci po dobu 8 měsíců a 11 dní a americká ambasáda neudělala nic, aby mému synovi pomohla. Zodpovědnost za tuto tragédii nese diktátor Zelenskyj se souhlasem senilního amerického prezidenta Joe Bidena,“ napsal jeho otec Gonzalo Lira starší v poznámce zveřejněné The Grayzone.
Lira Senior se také obrátila na moderátora X Tuckera Carlsona, který potvrdil smrt jeho syna v ukrajinské vazbě. S Carlsonem o případu mluvil na začátku prosince.

Jeho syn Lira, 55, žil v Charkově a blogoval jako  ‚CoachRedPill‘ , ale po eskalaci konfliktu s Ruskem v únoru 2022 přešel na komentáře na YouTube. Loni v květnu byl zatčen Bezpečnostní službou Ukrajiny (SBU) a obviněn z „diskreditace“ ukrajinského vedení a armády.

“Všichni, kdo na Ukrajině říkají pravdu do očí lidem u moci, což Gonzalo dost možná udělal, tak činí na vlastní nebezpečí. Jsou ‘hrdiny’ právě proto, že při tom riskují život. Je to nebezpečná činnost. Ti, kdo riskují své životy, o ně někdy přicházejí.


Gonzalo nebyl první a nebude ani poslední.


Válečná zóna pod nacistickou okupací je nebezpečné místo a chyby mohou být nesmírně bolestivé nebo dokonce smrtelné.


Gonzalo si v žádném případě nezasloužil to, co se mu stalo, ale udělal osudovou chybu a  podcenil zlo svých nepřátel. Mohl odejít, když měl příležitost, a měl to udělat.”The post Gonzalo Lira: Rekviem za Američana, který si dovolil na Ukrajině nesouhlasit se Zelenským first appeared on .


Nejčtenější za týden