Objednáte si v hospodě jídlo a potom se s kamarádem u stolu usnesete, kolik si smí majitel restaurace účtovat za oběd! Tupost představitelů G7 nezná hranic a chtějí Rusku diktovat, za kolik smí prodávat ropu, kterou si Západ již dříve objednal! Její cena
RSS

Objednáte si v hospodě jídlo a potom se s kamarádem u stolu usnesete, kolik si smí majitel restaurace účtovat za oběd! Tupost představitelů G7 nezná hranic a chtějí Rusku diktovat, za kolik smí prodávat ropu, kterou si Západ již dříve objednal! Její cena

Objednáte si v hospodě jídlo a potom se s kamarádem u stolu usnesete, kolik si smí majitel restaurace účtovat za oběd! Tupost představitelů G7 nezná hranic a chtějí Rusku diktovat, za kolik smí prodávat ropu, kterou si Západ již dříve objednal! Její cena ale paradoxně kvůli G7 poroste ještě více! Marshallův plán bledne závistí, na stole v Bruselu přistál Fialův plán na obnovu Ukrajiny! Láká české firmy do investování na Ukrajině, dobrý tip pro podnikatele – sebevrahy! Kdy ale přistane v Praze plán na obnovu ČR po 2-leté pandemii a na zkrocení inflace, to je ve hvězdách!
Když před několika dny skončil summit G7 v Německu, světové ekonomy překvapila informace o usnesení představitelů 7 nejvyspělejších západních zemí, že se dohodli [ 1 ] na tzv. cenovém stropu ruské ropy , tedy maximální částky, za kterou smí Rusko prodávat ropu do západních zemí. Informace vyvolala v Kremlu neuvěřitelný smích, ale někteří ruští novináři naopak pozvedli obočí a zapochybovali o duševním zdraví představitelů skupiny G7. Cenový strop neurčuje totiž G7, ale pouze trh. A zastropování ceny ropy by totiž podle odborníků vedlo přesně k opačnému jevu, k masivnímu nárůstu prodejních cen ropy z jednoduchého důvodu. Rusko totiž za zastropovanou cenu ropu do západních zemí přestane úplně dodávat a přesune prodeje do zbytku světa, který se na sankcích proti Rusku nepodílí.
Zelenský jako svatý obrázek nade všemi při summitu G7 Celé tři čtvrtiny globálního HDP této planety je produkováno v zemích, které na Rusko sankce neuvalily a všechny tyto země potřebují ropu. Rusko prostě při zastropování cen u západních odběratelů uzavře kohouty, přestane ropu na Západ dodávat úplně, což povede k okamžité explozi cen ropy na burzách a za tuto vysokou cenu bude Rusko ropu prodávat do ne-západních zemí.
Přesně před tímto varují ekonomové [ 2 ], že Rusko nemusí ani hnout prstem, prostě přestane ropu na Západ prodávat a bude ropu prodávat jen do zemí, které akceptují ruské diskontní sazby, které jsou dlouhodobě 10 až 15% pod par , tedy sleva v porovnání s aktuální cenou ropy na burzách. A za tento diskont nakupuje od Ruska celý svět, s výjimkou 27 zemí EU, USA a Velké Británie, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu, tedy zemí Britského Commonwealthu.
Diktování cen zboží ze strany zákazníka vymyslel Al Capone a mafiáni z G7 se tím inspirovali
Odběratel nikdy nemůže na trhu stanovovat ceny dodavatele, to je nesmysl, který vychází z chorých mozků mafiánů ve 30. letech v USA, když Al Capone v Chicagu skrze své gorily nařizoval obchodníkům, za kolik smí prodávat své zboží jeho lidem. A když někdo neposlechl, skončil s dírou v hlavě. Je zajímavé, že vrcholní představitelé G7 se v tomto nijak neliší od Al Caponeho mafie.
Doslova to připomíná tuto situaci, která v sobotu zazněla jako příklad na ruské televizi. Přijdete s kamarádem do hospody, objednáte si jídlo, ale potom se s kamarádem v komisi složené ze 2 členů usnesete, že vrchní si smí za meníčka a obědy účtovat jen 50% toho, co je uvedeno na jídelním lístku . Jakkoliv to zní absurdně, ve 30. letech v USA v Chicagu to opravdu tak fungovalo, že Al Caponeho lidé určovali v podnicích, kolik si smí restaurace účtovat za obědy, za obsluhu, za pití atd.
G7 se dohodla, že bude stropovat ceny ruské ropy Kdo se nepodřídil, mafie mu v noci vypálila podnik zápalnými lahvemi. Celá skupina G7 používá mafiánské postupy ne náhodou. G7 reprezentuje tu část západních elit, která je odkojena systémem Pax Americana, který je v podstatě institucionalizovanou mafií založenou na obrovské síle petrodolaru. Takže není divu, že z představitelů G7 vypadávají mafiánské nápady ze 30. let minulého století z Chicaga, jak zákazník určuje prodejci, kolik si smí účtovat, jinak přijdou sankce a likvidace.
Skupina G7 je ale bezzubý obr na hliněných nohách. Kopnete do něj a začne se drolit. Rusko prostě dodávky ropy i plynu do EU zastaví, podle všeho na počátku října a veškerý ruský export surovin půjde do zemí BRICS. Zastropování cen ropy tak povede na podzim k tak obrovské inflaci cen paliv v USA a v Evropě, že se začnou pokládat ekonomiky na obou březích Atlantiku.
Dováží na Ukrajinu české zbraně, prodlužuje válku, ale na druhé straně zve české firmy k obnově stále bombardované Ukrajiny. To je vtip?
V této tristní situaci však do hry vstupuje politická nula s ambicemi nafukovací panny, premiér ČEZské republiky Petr Fiala. Ten  se stal od 1. července šéfem Evropské unie jako premiér země, která půl roku bude předsedat EU a Evropské radě. A právě dnes před odletem do Švýcarska prohlásil, že na obnově zničené Ukrajiny by se měly podílet české firmy [ 3 ], že prý obnova Ukrajiny otevře českým firmám bohaté příležitosti. Tohle je naprostá komedie. Ten samý Fiala, který nechce mír na Ukrajině a posílá Zelenskému další a další české zbraně, čímž prodlužuje válku na Ukrajině donekonečna, zve české firmy na obnovu Ukrajiny.
Petr Fiala zřejmě naznačuje, co mohou občané očekávat od jeho vlády. Velké a dlouhé… Já opravdu nevím, jestli český premiér ujíždí rovněž na kokešovi jako Zelenský na Ukrajině, ale obnova Ukrajiny nemůže připadat ani náhodou v úvahu do chvíle, dokud Západ a ČR spolu s ním budou na Ukrajinu namísto mírových emisarů posílat zbraně , houfnice, dělostřelecké granáty, stíhačky, tanky a polní čepice na umlácení ruských vojáků. V této chvíli není čas řešit obnovu Ukrajiny, a to proto, že není jisté, kolik ukrajinské infrastruktury bude ještě zničeno, vyhozeno do povětří, srovnáno se zemí atd. Rusko kalibruje každou noc celou Ukrajinu, a to od Donbasu až po Užhorod a jakákoliv obnova je v této fázi nesmysl, a to i v případě evropské dotace do obnovy. Jenže Petr Fiala vyzval i k investicím českých firem na Ukrajině, což je naprostá sebevražda.
Fiala neví, co vlastně českým investorům na Ukrajině nabízí. Podnikání pro západní firmy je na Ukrajině extrémně nebezpečná epizoda
Pokus o podnikání na Ukrajině nechcete nikdy zažít. Při zakládání firmy po vás chtějí na živnostenském úřadu 1 000 dolarů úplatek, jinak vám vyhrožují, že žádost bude trvat více jak rok a budou vám chodit kontroly každý týden. Terčem korupce a vydírání jsou hlavně na Ukrajině firmy se zahraniční západní účastí, o tom něco vím z vlastní zkušenosti a mohu Petra Fialu ujistit, že se regulérně zbláznil, pokud by chtěl jít podnikat na Ukrajinu. Na Ukrajině bylo o hubu cokoliv podnikat už za Janukovyče, a to se tam nestřílelo a byl tam klid. Standardem na Ukrajině je placení výpalného ze strany západních firem, aby neměly problémy, aby jim gangy nerozbíjely výlohy, nezapalovaly výrobní haly a závody atd.
Prezidentka Evropského parlamentu Roberta Metsola a Petr Fiala při uvádění do čela předsednictví EU Cena za “ochranu” se určuje podle firemního podnikatelského bankovního účtu zahraniční firmy na Ukrajině, ke kterému se díky korupci ukrajinská mafie snadno dostane. Zjistí si o firmě, jakým hrubým kapitálem disponuje a od toho se odvozuje výpalné. Petr Fiala viděl Ukrajinu maximálně tak z vlaku, a to měl na sobě ještě neprůstřelnou vestu a helmu na air soft. Jenže takhle tam podnikatel fungovat nemůže, a s rodinou už vůbec ne.
Pojistka, jak se říká výpalnému, se zvyšuje, pokud podnikatel má rodinu a děti.  Většinu vyděračských skupin na Ukrajině tvoří bývalí ukrajinští policisté, o to je situace horší. Mají přístupy ke všemu, do státních databází, do registrů bank, automobilů, nemovitostí atd.  Příležitost na Ukrajině, to je eufemismus. Máte příležitost tam přijít k újmě na zdraví, pokud nehrajete podle pravidel mafie.
Fialův plán na obnovu Ukrajiny je na stole, ale kde je plán na obnovu Česka?
Podnikat na Ukrajině jako západní firma je sebevražda. A pokud něco takového českým firmám nabízí Fiala, tak bych rozhodně před podnikáním na Ukrajině důrazně varoval, a to zejména v poválečném stavu, který až tam nastane, tak z toho nebude kandidátská země na vstup do EU, ale Divoký Východ, kde se bude mezi obyvatelstvem pohybovat obrovské množství zbraní, munice a zoufalců, kteří budou chtít přijít k rychlým penězům.
Většinu peněz, které tam EU nalije, skončí u ukrajinské mafie a v podsvětí napojeného na nejvyšší bezpečnostní složky, na SBU, policii a ten gang okolo komedianta Zelenského. Fialův plán ten Marshallův ale možná předčí v jedné věci, v objemu vyhozených peněz zbůhdarma do obnovy země, která byla obětována pro vyprovokování Ruska, aby na něj mohly být uvaleny sankce.
Zelenský jako záruka bezpečné investice? Investujte do Ukrajiny, země velkých příležitostí… radí Fiala Otázkou tak je, kdy konečně Petr Fiala představí plán na obnovu českého průmyslu a ekonomiky po 2 letech pandemie? Co je nám do Ukrajiny? To je snad součást ČR? Proč Fiala nepředstaví program na masivní podporu českým firmám, podnikům, závodům, stavebním firmám? Inflaci lze porazit jen jednou cestou, zvýšenou produkcí zboží, služeb a vyšší efektivitou práce. Jenže k tomu jsou potřeba laciné energie, laciná elektřina, plyn a ropa. A to se právě teď vylučuje s Fialovou politikou. Takže tím máte odpověď na to, proč se Fiala soustředí na pomoc Ukrajině, kam potečou evropské dotace v objemech miliard EUR, ale o pomoc ekonomice doma se nezajímá.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden