Marketing aneb Vždyť ten Vítek je vlastně náš
RSS

Marketing aneb Vždyť ten Vítek je vlastně nášŠTĚPÁN CHÁB
Výborný marketingový tah předsedy dozimetrického STANu Víta Rakušana. Předstoupil před obyčejné lidi, do jámy lvové, kde vzdoroval dotazům, křiku a jeho řečnění rámoval nápis Bez cenzury. Byl všude. A ano, lidé se mohli ptát na cokoliv. Ministr dokonce jednou řekl sprosté slovo, takový to je hrdina. Aby byl blíž lidu. Marketingová vypočítavost tekla z každé minuty setkání. Ale vraťme se v čase na setkání předsedy dozimetru a jeho nového marketingového týmu. Jak to asi probíhalo. Vystupující Vít Rakušan (VR) a marketingový lapiduch (ML). Scénu si umístěme někam do konspiračního bytu o půl druhé ráno. Kokain na stolečku, whisky po ruce.

ML : Fiala, pořád Fiala. Byl to užitečnej idiot, ale teď je víc idiot, než užitečnej. Jde o to, abychom ho odstavili. Dali na vedlejší kolej. Evropský volby se blížej. Dozimetr má šanci získat všechno. Velký množství europoslanců. A co víc, Nerudový přiklepnou post komisařky. A víš co, Leyenová půjde brzo od válu, Nerudovou prosadíme do čela unie. A kdo bude pást Nerudovou? No přece náš vůdcovský typ Vítek.
VR :  Zatetelí se blahem při představě, že zdozimetří celou Evropskou unii,  doslova ještěrčí mžurky se mu na očích udělají, jak začíná snít o spravedlnosti, kterou do EU vnes e.  Jak to mám ale udělat, důvěra v naší vládu je na dně?
ML : Ale to je přece výhoda. Všechno se to dá hodit na Fialu, pořád ho můžeme použít jako užitečnýho idiota.  Marketér zamíchá prstem v hromádce kokainu,  olízne prst a  utře si ho o zadnici vedle ležící šlapky v rauši.  A co je důležitý, Vítku, když se to povede, uděláme z tebe premiéra. Možná už v tomhle období.
VR : Jak?
ML :  Protočí oči.  Veřejný diskuse, začneš se odpojovat od toho průseru, kterej jste nadělali.
VR : Ale lidi mě nebudou poslouchat, budou na mě křičet ty svoje frustrace, všechen ten vztek na poslední dva roky se sveze po mejch zádech.
ML : Ale houbeles. Čím víc ta lůza bude křičet, tím víc porosteš v očích těch, který tě chtěj volit. Utečou od nemastnýho Fialy, od tupě ideologický Pekarový, od lidovců, který se škvařej ve vlastním omastku, všichni půjdou k tobě. I ty Piráty zase vočadíš, protože ti jsou konformnější a ukázněnější, než Fialova ODS. Budeš král český politiky. Trochu rebel, s velkou odvahou, s koulema. To ti zaručí všechno.
VR : Co když na diskuse nikdo nepřijde?
ML : Ale přijde, lidi jsou nakrknutý k zbláznění. Přijdou se vyřvat. A ty proti těm urážkám a vzteku budeš stát jako poslední zachránce. Ostatní v koalici budou jen v úžasu sledovat, jak jim luxuješ voliče. Jasně, kdyby lidi na ty diskuse nepřišli, bylo by to vošajstlich. Ale oni přijdou. Čím víc řevu, tím líp. Buď kontroverzní, vyhraňuj se vůči Fialovi, v očích voličů se staneš vůdcem.
VR : Blbý slovo…
ML : Jasně, to jenom mezi náma. Je tu jedno malý riziko, s kterým musíme počítat. Pokud by ti na některou debatu přišli skuteční oponenti. S argumentama. Kdyby bylo v sále hrobový ticho prokládaný kulometnou palbou otázek přímo na tělo. Dostali by tě na cenzuře, kterou jsi tu zaváděl, dostali by tě na dozimetru, na všech těch porušenejch slibech, i totalitce, kterou přimícháváte do jednání ve Sněmovně, dostali by tě, svlékli donaha. Stačilo by mít nabito citacema. Kdyby přišli připravný oponenti, jsi v hajzlu. Proto jsme vybrali ty nejzoufalejší města, kde na tebe budou jenom křičet. Dobrý je, že ti tví oponenti se nikdy nedomluví, neumí to, rozpadne se jim to. Jsou neschopní jakýkoliv akce, která by měla účinek. A tak tě nedostanou.
VR : Co když jo?
ML : Neboj, kdyžtak tam dodáme svoje křiklouny, který na tebe budou řvát fašisto a demisi a úplně rozbijou jakejkoliv pokus tě rozhodit. To dáš. Budeš premiér, ty opice nemytá, je ti to jasný? Na Fialu už začínáme hrabat špínu. Kampelička je první. Bude to mazec, kingu český politiky.
VR :  Předsedovi dozimetru se zase vytvořily na očích ještěrčí mžurky. Zasněně se zanořil do pozadí šlapky v rauši a lačně olizoval zbytky kokainu.

Upozornění: Toto bylo jen divadelní představení z paralelního světa, kde je politika špinavé řemeslo a politici se nestarají o prosperitu země, ale jen o vlastní pozadí. Ošklivý paralelní svět. Ošklivý a škaredý. Naštěstí žijeme v jiném. Doufejme.Štěpán Cháb, Krajské listyThe post Marketing aneb Vždyť ten Vítek je vlastně náš first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden