EU chystá směrnici, která by zakazovala opravovat auta starší 15 let
RSS

EU chystá směrnici, která by zakazovala opravovat auta starší 15 let


Jak známo, tak EK chce postupně vyřadit z provozu všechna starší auta na fosilní paliva – a do roku 2035 už by neměla být k mání jiná auta než elektromobily.
Jak chce docílit toho, že budou starší auta co nejrychleji vyřazena z provozu? Jednoduše tak, že již nebude možné je dát opravit. Protože starší auta již nebudou prodejná, jejich cena bude velmi nízká.
Může se tak jednoduše stát, že oprava takového auta vyjde dráž než jaká je jeho skutečná hodnota. Pak by se podle EU musel řidič dobrovolně auta vzdát.
Evropská komise zvažuje směrnici, která by zakázala opravy automobilů starších 15 let v případech, kdy by měly náhradní díly vyšší cenu než auto. Směrnice je (zatím) dobrovolná, nicméně lze očekávat, že jakmile bude po volbách, EU se ji pokusí protlačit povinně pro celou EU.
Jde totiž o ideální způsob jak vyřadit z provozu auta na fosilní paliva. Jakmile půjdou do šrotu, protože jejich oprava bude překračovat hodnotu auta (které se časem kvůli zákazu prodeje starších aut stane bezcenné), nebude mít majitel možnost najít levnou náhradu.
Ojetiny se budou prodávat stále méně, neboť straší elektromobily se příliš nevyplatí a prodej aut na fosilní paliva bude velmi výrazně omezen a postupně zcela zakázán.
Jde vlastně o podobnou směrnici, jakou EU již před časem schválila pro domy – a to jak komerční budovy, tak soukromé. V jejich případě bude nutné do roku 2033 dojít přinejmenším na energetickou účinnost D (u nás má drtivá většina domů F a G), což již aktuálně některé země skutečně implementují do zákonů.
U aut bude tedy – podobně jako u domů – platit to, že když nebudou v uvedený termín odpovídat požadavkům EU, budou neprodejná. Auta tak zamíří do šrotu (bude zákaz je opravit a později i provozovat), zatímco starší domy, jejichž vlastníci neunesou příliš vysokou uhlíkovou daň, budou vyvlastněny.
Pokud se do EU dostane v hojném počtu odpad v podobě zelených šílenců (u nás Piráti) či dalších progresivistických frakcí, tyto směrnice se velmi lehce protlačí jako povinné.
A naopak – pokud se tam podaří vyslat hodně „nepřátel“ EU, je zde šance, že se mnohé zrůdnosti, které vychází z EU, podaří zarazit.
Na závěr opět připomínám, že všechny tyto směrnice jsou přijímány na základě lživé povídačky o škodlivém CO2 produkovaném lidmi…
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 8 Průměrně: 5 ]Článek EU chystá směrnici, která by zakazovala opravovat auta starší 15 let se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden