Německo: Vězeň, který se prohlásil za ženu, byl umístěn do ženské věznice, kde znásilňoval spoluvězenkyně
RSS

Německo: Vězeň, který se prohlásil za ženu, byl umístěn do ženské věznice, kde znásilňoval spoluvězenkyně


V Německu vloni přijali stejný zákon, jaký již několik let platí v USA, Kanadě, či velké Británii. Podle něj je pohlaví jen konstrukt a každý se tak může prohlásit za takové pohlaví, jakým se cítí být.
Podobně jako ve výše zmíněných zemích, kde tento zákon platí již delší dobu, také v Německu se občas objevují stížnosti na muže, kteří se objevují v ženských šatnách či na dámských toaletách, ale z Německa se problém přenáší i k sousedům, kde podobný zákon zatím neplatí.
Nedávno například vyvolal poprask v sauně ve Vídni , kde byly právě hodiny vyhrazené pro ženy, vousáč, který vstoupil do sauny mezi nahé ženy. Personál ho vpustil dovnitř, protože měl v dokladech uvedeno, že je žena. Šlo jednoduše o Němce, který se prohlásil za ženu.
Nicméně v Německu se objevil i další nešvar, který se stal zcela běžným v zemích, kde platí zákon o sebeurčení pohlaví již delší dobu: kriminálníci se prohlašují za ženy, aby mohli znásilňovat spoluvězenkyně.
Takových případů jsou například v USA již stovky a lze říci, že v posledních letech se řeší doslova epidemie znásilnění vězenkyň, včetně několika těhotenství těchto žen, k nimž byl na cely umístěn muž, který se prohlásil za ženu.
Nedávno pak řešili takový případ jen kousek od našich hranic – v ženské věznici v Chemnitzu.
Skandál se znásilňováním v ženské věznici? Ironií osudu je, že den předtím, než ministryně spravedlnosti Katja Meierová (44, Zelení) ve čtvrtek navštívila věznici v Chemnitzu, vyvolala skandál obvinění proti uvězněné trans osobě.
Zatímco vedoucí oddělení se během prohlídky případem podrobně nezabýval, šéf věznice Michael Brinkmann zaujal stanovisko.
V několika dopisech ženy vznesly vážná obvinění proti muži, který se prohlásil za ženu a byl tedy uvězněn mezi ženami. Vězeň opakovaně  nutil jiné ženy k sexuálním aktům.
Poté, co se obvinění objevila, byl vězeň loni v listopadu převezen do mužské věznice, jak oznámil vězeňský dozorce Brinkmann v reakci na dotaz TAG24, ale odmítl případy znásilnění potvrdit.
Jak se ale trans muž vůbec ocitl v ženské věznici? Podle Spolkového ústavního soudu není přípustné přidělovat osobě pohlaví pouze na základě vnějších pohlavních znaků, ale záleží na tom, jak se kdo cítí.
„Z tohoto důvodu je třeba při převozu člověka do věznice zaujmout přiměřeně citlivý přístup,“ říká Brinkmann.


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]







Článek Německo: Vězeň, který se prohlásil za ženu, byl umístěn do ženské věznice, kde znásilňoval spoluvězenkyně se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden