Strach z eurovoleb: Protesty proti AfD a FPÖ v režii systémových stran, médií, neziskovek a Antify
RSS

Strach z eurovoleb: Protesty proti AfD a FPÖ v režii systémových stran, médií, neziskovek a Antify


O protestech „proti pravici“ organizovaných po celém Německu jste si již jistě přečetli mnohé. Účast byla sice notně přibarvená (jak je v případě prorežimních akcí obvyklé), nicméně propaganda značná.
I na našich korporátních médiích se objevovaly propagandistické články ve stylu „mlčící většina promluvila“ (i přesto, že podle průzkumů více lidem vadí stávající německá vláda než AfD) a německá média samozřejmě v posledních dnech takřka o ničem jiném nepíší.
Nejinak je tomu ovšem v Rakousku, kde je tamní FPÖ ještě větším strašákem probruselských stran než AfD v Německu. Zatímco totiž AfD je v rámci celého Německa ve volebních průzkumech na druhém místě, FPÖ, která zaujímá v EU stejnou frakci jako AfD, v Rakousku jasně vede.
Zatímco mainstream se v obou zemích rozplýval nad účastí, nemainstreamová média se pozastavovala nad účelově nafukovaným počtem účastníků.
Ve Vídni, kde se protestovalo proti FPÖ (a pravici), deklarovala korporátní média účast 35 – 85 000 (35 000 udávala policie), což byl – jak později dokázaly záběry z kamer – absolutní nesmysl. Lidí bylo mnohem méně než při covidových protestech, kdy systémová média tvrdila, že v „ulicích bylo 40 tisíc lidí. “
Mnoho lidí pak upozornilo na poměrně malou účast videi a obrázky, kde bylo patrných několik tisíc lidí u radnice:

30.000 bis 40.000 Menschen lt Medien bei der heutigen Demo gegen Rechts in Wien! Hier seht ihr die "Menschenmassen" während dem Lichtermeer um ca. 19:15uhr direkt aus der Webcam vom Burgtheater Der Ton zur selben Zeit 19:12 Uhr ist von oe24 https://t.co/QhECgsIt6A pic.twitter.com/YtIEWzKDE2
— WML (@W_M_L_65) January 26, 2024


 
Za covidu  se masa lidí podle svědectví mnoha účastníků táhla mnohem dál, zde protestující zabrali pouze těsné okolí radnice.
Ať už to bylo v Německu nebo Rakousku, v obou případech byly organizátory různé neziskovky – a to například klimatické (Fridays for Future), Antifa, zástupci vládních „systémových“ politických stran a o demonstracích dopředu referovala všechna mainstreamová média.
Tatáž média, která – jak jen mohla – mlčela o protestech zemědělců, případně je zlehčovala.
Na demonstracích se vždy objevila i velká skupina muslimů, kteří jsou logickými odpůrci obou stran, které chtějí provádět deportace a omezovat islám.
Sešlost pak využili k vlastním propalestinským demonstracím, které byly zakomponovány do rámce těchto protestů „proti pravici.“ Na obrázku níže je ukázka z vídeňského protestu „proti FPÖ a pravici.“

Tedy nejméně 1/3 všech protestujících (jak v Německu, tak v Rakousku) byli muslimové, kteří svolanou akci využili k vlastním protestům. V Německu dokonce v některých městech jejich počty značně přesahovaly účastníky z Antify a neziskovek.
Nyní si však mnoho lidí klade otázku, proč náhle v obou zemích začaly tyto protesty? Jak se mohly tak rychle zkoordinovat neziskovky, vlády a Antifa – samozřejmě i ve spolupráci s korporátními médii?
Odpověď je celkem jednoduchá. Už nějakou dobu je vidět nárůst těchto politických stran a každý další průzkum nyní před volbami do EU ukazuje pro AfD i FPÖ další a další nárůst preferencí.
FPÖ je v Rakousku s velkým náskokem jasně první a AfD roste každým měsícem a aktuálně je druhá. Obě strany by tak posílily frakci, která je v EU nežádoucí.
V Německu po protestech skutečně údajně klesla podpora AfD o 1,5% (což není v případě preferencí kolem 22 – 23% nic hrozného), což samozřejmě okamžitě systémová média oslavovala, nicméně vliv zde mohl mít také vznik dvou nových stran, z nichž každá zřejmě něco málo AfD odsaje.
Předpokládám, že protesty budou spíše kontraproduktivní a oběma stranám naopak voliče naženou. Už jen proto, že lid vidí, kdo těmto demonstracím dominuje.
Lze předpokládat, že podobně se bude protestovat proti sílící opozici i v některých dalších zemích, kde tyto strany výrazně posilují. Podobná akce již ostatně proběhla například v Holandsku (namířená na Wilderse) a sluníčkáři už vyšli do ulic také ve Francii.
Jak se budou blížit volby a průzkumy vyjeví podobné „nebezpečí“ i v dalších zemích, lze počítat, že Antifa a neziskovky zasáhnou i tam.
U nás ovšem podobné akce nehrozí, našinci vždy velmi spolehlivě posílí ty nejvíce eurohujerské frakce, které se v EU nabízí…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Strach z eurovoleb: Protesty proti AfD a FPÖ v režii systémových stran, médií, neziskovek a Antify se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden