Havária ruskej rakety bola sabotáž? Zahájilo sa trestné konanie.
pravdive+seznam

Havária ruskej rakety bola sabotáž? Zahájilo sa trestné konanie.

Ruský denník Kommersant sumarizuje haváriu letu rakety Sojuz-FG.

Bezprostrednou príčinou nehody nosnej rakety „ Sojuz-FG “ s kozmickou loďou „ Sojuz MS-10 “ bola kolízia prvkov pri  oddelení prvého a druhého stupňa nosiča, povedal novinárom výkonný riaditeľ Roskosmosu pre pilotované programy Sergej Krikaľov. Definitívna príčina incidentu sa stanoví na základe práce štátnej komisie do 20. októbra, dodal.
„ Zatiaľ nemáme žiadnu konečnú verziu, ale okamžitý dôvod je jasný.  Súvisí s tým, že došlo k zrážke jedného z bočných prvkov, ktorý je súčasťou prvého stupňa. Pri oddelení prvého a druhého stupňa sa vyskytol kontakt. Vyskytla sa odchýlka od projektovanej trajektórie a zdá sa, že spodná časť druhého stupňa bola zničená. Raketa zastavila normálny let a automatika zapracovala ako mala, “ povedal pre agentúru TASS .
Nosič, raketa „ Sojuz-FG “ havarovala vo štvrtok 11. októbra. Následkom toho Vyšetrovací výbor Ruska začal trestné konanie a Biely dom [vláda – pozn.ed.] nevylúčil personálne opatrenia proti páchateľom. Štarty ruských nosných rakiet s ľudskou posádkou sú počas vyšetrovania nehody pozastavené .
Posádka na palube Sojuz MS-10 prežila. V piatok 12. októbra, riaditeľ Roskosmosu Dmitrij Rogozin uviedol na Twitteri, že budúci let ruského kozmonauta Alexeja Ovčinina a Američan Nicka Hague je naplánovaný na jar 2019. „ Chlapci určite poletia. Plánujeme ich let na jar budúceho roka, “ napísal.

Мы вернулись в Звёздный. Ребята обязательно полетят. Планируем их полёт на весну следующего года. pic.twitter.com/vmEu86Sntd
— Дмитрий Рогозин (@Rogozin) October 12, 2018

Let Sojuzu bol poistený v spoločnosti „Soglasie“. Ak bude nehoda uznaná ako poistná udalosť, platby za ňu môžu dosiahnuť rekordné hodnoty. Okrem toho to bude prvý prípad poistnej udalosti v najnovšej histórii ruského poisťovania vesmírnych lodí s posádkou.
The post Havária ruskej rakety bola sabotáž? Zahájilo sa trestné konanie. appeared first on Slobodný Výber .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější