Michael Kocáb na Sórošově festivalu politické písně v Kyjevě prohlásil, že Robert Fico na ně navádí ruské rakety, když do celého světa vytrubuje, kde se slovenský festival Pohoda v Kyjevě koná! Kocáb dokonce naznačil myšlenku, že Fico se odhalením místa k
RSS

Michael Kocáb na Sórošově festivalu politické písně v Kyjevě prohlásil, že Robert Fico na ně navádí ruské rakety, když do celého světa vytrubuje, kde se slovenský festival Pohoda v Kyjevě koná! Kocáb dokonce naznačil myšlenku, že Fico se odhalením místa k


Michael Kocáb na Sórošově festivalu politické písně v Kyjevě prohlásil, že Robert Fico na ně navádí ruské rakety, když do celého světa vytrubuje, kde se slovenský festival Pohoda v Kyjevě koná! Kocáb dokonce naznačil myšlenku, že Fico se odhalením místa konání festivalu mohl dopustit vlastizrady anebo kolaborace s Putinem!
V sobotu večer se v Kyjevě v místním klubu Atlas konal slovenský hudební festival Pohoda Loves Ukraine , který měl vyjádřit podporu Ukrajině formou politicky angažované písně. Festival Pohoda je největším slovenským hudebním festivalem, za kterým stojí promotér Michal Kaščák.  Na oficiálních stránkách festivalu se dne 23. ledna 2024 objevila pozvánka [ 1 ] oznamující konání speciálního festivalu Pohoda Loves Ukraine v kyjevském klubu Atlas na sobotu 27. ledna.
Informaci následně převzala slovenská, ukrajinská i česká média. Během akce došlo v noci ze soboty na neděli k vyhlášení leteckého poplachu skoro nad celou Ukrajinou, takže účastníci festivalu se dočasně přesunuli do krytu. Toho okamžitě využil reportér slovenského Denníku N k rozhovoru s Michaelem Kocábem, který byl na festival pozván jako speciální host. Níže je ukázka z rozhovoru Denníku N s Kocábem v suterénu klubu Atlas v Kyjevě.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4790ju","div":"rumble_v4790ju"});
Během leteckého poplachu sešli účastníci festivalu do suterénu budovy a to byla příležitost pro rozhovor s Michaelem Kocábem. Ten na dotaz novináře prohlásil, že Robert Fico navádí na festival ruské rakety, když do celého světa vytrubuje, kde se festival koná. Kocáb potom k tomu dodal, že raději ani nechce říkat, čeho se tím Fico prý dopustil. Tento neuvěřitelný blábol ihned novinář Denníku N využil a sugestivně Kocábovi podsunul myšlenku s otázkou, jestli se tím Robert Fico nedopustil trestného činu vlastizrady.
Fico prý navádí ruské rakety na slovenské kapely v Kyjevě
Kocáb na to odmítl otevřeně odpovědět a nechtěl specifikovat, co tím myslel, ale vzápětí dodal, že kdyby Putin chtěl poslat účastníkům festivalu pozdrav, tak Fico mu dal cíl. Kocáb tak musel myslet buď vlastizradu Fica, anebo kolaboraci Fica s Putinem. Tyto neuvěřitelné myšlenkové pochody, které z Míši Kocába vypadly během pobytu v suterénu, ukazují na totální rusofobii, která se začíná mezi českými hudebníky šířit podobně rychle, jako mezi bývalými českými hokejisty a především kdysi slavnými brankáři.
Pozvánka na festival v Kyjevě přímo na webu Pohody Místo konání festivalu v Kyjevě totiž nebylo utajené a nešlo o privátní uzavřenou akci, ale jednalo se o medializovaný festival politické písně, o jehož konání informovala všechna média, a to několik dní dopředu. Na webu Pohody je oficiálně na konci textu uvedeno, že finanční prostředky na tento projekt poskytly Nadace Open Society Foundation Bratislava a Nadace Pontis díky velkorysé podpoře Tchajpejského zastoupení na Slovensku.
Díky této finanční podpoře bylo vstupné na festival v Kyjevě dobrovolné. Jednalo se tedy o plně sponzorovanou akci ze zahraničí financovanou neziskovým sektorem ze Slovenska, který ale čerpá prostředky opět z ciziny, ale rovněž i z tzv. korporátních zdrojů, které jsou ze svého principu nadnárodního charakteru a není snadné určit, odkud přesně dotace fyzicky přichází. Na oficiálním webu festivalu visí tato pozvánka:
Pohoda organizuje v Kyjive jednodňový festival, na ktorom spolu vystúpia zvučné mená zo Slovenska a Ukrajiny
Podujatie Pohoda loves Ukraine sa uskutoční 27. januára v prestížnom kyjivskom klube Atlas. Slovensko bude reprezentovať päť skupín: FVLCRVM, Berlin Manson, Karpatské chrbáty, Fara a Vydrapená bužírka Punk Systém. Zahrajú tiež tri ukrajinské kapely Stanstiya Mir, Hyphen Dash a Lucas Bird. Špeciálnym hosťom bude legendárny Micheal Kocáb.
23. január 2024
Festival organizuje Pohoda spoločne s iniciatívou  Music Saves Ukraine  a organizáciou  Ukrainian Association of Music Events (UAME) . Pred hudobným programom prebehne diskusia s Michaelom Kocábom a Michalom Kaščákom. Hudobná komunita Porichka bude viesť debatu o tom, ako funguje ukrajinská hudobná scéna počas vojny. V rovnaký deň – ale v inom klube – zahrá svoj set slovenský  DJ Matwe .
„Som presvedčený, že po dvoch rokoch krutej ruskej agresie je dôležité ukázať Ukrajinkám a Ukrajincom podporu a spolupatričnosť aj priamo v ich krajine. Verím, že podujatie sa stane precedensom pre celú európsku hudobnú scénu, v Kyjive sú skvelé kluby, vynikajúce podmienky pre živé hranie a hlavne úžasní ľudia,“  vraví o podujatí šéf Pohody Michal Kaščák a dodáva: „Ľudia na Ukrajine vedú obdivuhodný zápas za slobodu. Zápas, v ktorom je každému empatickému človeku jasné, kto je agresor a kto obeť. Naši čelní predstavitelia a predstaviteľky od premiéra po ministerku kultúry ukazujú, ako sa nemajú správať lídri slobodného sveta, o to dôležitejšie je, ako sa zachová občianska a umelecká obec. Vážim si prístup všetkých zúčastnených, som presvedčený, že zažijeme silný čas a ukážeme, že na Slovensku má väčšina ľudí srdce na správnom mieste a rozum na správnej strane.“
Takúto veľkú akciu Pohoda organizuje na Ukrajine prvýkrát. Väčšinou na Slovensko prináša ukrajinských intepretov a interpretky, tentokrát prinesie našim susedom skvelé hudobné mená zo slovenskej a českej scény priamo k nim, kdeže aktuálne nemajú možnosť zažiť veľa koncertov zahraničných umelcov a umelkýň.
Vstup na festival je dobrovoľný a celý výťažok zo vstupného poputuje iniciatíve Music Saves UA, ktorá humanitárne pomáha ľuďom, ktorí sú na Ukrajine zasiahnutí priebehajúcou vojnou.
Počas týždňa pred festivalom Pohoda loves Ukraine prebieha tiež ďalšia z ciest, počas ktorej bude na Urajinu odvezených ďalších deväť sanitiek a pick-upov zo zbierky organizovanej fotografmi a redaktormi Denníka N. Túto zbierku podporuje aj Pohoda, o odvoz sa aj tentokrát postarajú aj ľudia z jej tímu a zúčastnení umelci. Dokopy sa cez tento projekt zatiaľ podarilo zo Slovenska odniesť na Ukrajinu už viac ako 30 sanitiek, off-roadov a pickupov. Tieto vozidlá zachraňujú životy priamo na fronte po celej Ukrajine.
Finančné prostriedky na tento projekt poskytli Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava a Nadácia Pontis vďaka veľkorysej podpore Taipejskej reprezentačnej kancelárie na Slovensku.
Pražský výběr vyslal do Kyjeva předního rusofoba
Nevím, jestli Michael Kocáb byl nebo nebyl informován, na jaký festival vlastně do Kyjeva jede, protože jestli si opravdu myslel, že jde o tajnou hudební akci ve stylu undergroundu a Fico ji vyzradil, tak asi někde opravdu selhala komunikace promotéra festivalu s Kocábem a minimálně redaktor Denníku N měl Kocába upozornit, že festival v Atlasu je veřejná a dopředu medializovaná akce pro veřejnost, nikoliv soukromá párty. Kocábova myšlenka, že Fico navádí rakety na festival v Kyjevě, je neuvěřitelný bizár, na který jsou sice posluchači Pražského výběru zvyklí, ale obvykle jen v podobě hudební produkce, ne v podobě takových výroků na adresu slovenského premiéra.
Logotyp festivalu v Kyjevě Obvinit Fica z navádění ruských raket na festival v Kyjevě je největší perla české rusofobie roku 2024 , protože tohle zatím nenapadlo ani Fialu, ani Černochovou a ani Lipavského. Jenom Domču Haška to bude mrzet, že s tím nepřišel první. Znovu se ukazuje, proč je tak důležité, aby Ficova vláda přijala na Slovensku zákonnou úpravu amerického zákona FARA na registraci tzv. zahraničních agentů , kdy veškeré subjekty ve státě, které přijímají finanční, hmotné nebo lidské prostředky pro šíření agendy zahraniční mocnosti, zahraniční organizace nebo zahraničního subjektu, se musí oficiálně registrovat jako agent zahraniční moci.
Zákon FARA na Slovensku
Kromě toho, že takový agent musí veškeré své tiskové, mediální, hlasové výstupy a jiná prohlášení opatřovat upozorněním, že jde o obsah zahraničního agenta placeného ze zahraničí, tak tyto subjekty navíc mají zákaz působení ve školním vzdělávacím systému a nemají právo čerpat prostředky ze státního rozpočtu. Proto neustále zdůrazňuji a apeluji ve svých pátečních pořadech na Roberta Fica, aby nepodcenil kritickou důležitost tohoto zákona a urychleně zahájil přípravy na adopci tohoto amerického zákona do slovenského právního systému.
O konání festivalu v Kyjevě informovala v předstihu ukrajinská média Neziskový nevládní sektor (NGO) působící na Slovensku v politických strukturách proti slovenské vládě je vnitřním nepřítelem státu, který je nepřátelskou silou usilující o prosazení zájmů cizí mocnosti na Slovensku. Zákon FARA je možné uplatnit nejen na NGO sektor, ale i na média, která jsou prokazatelně financována z ciziny, a to jak přímo, tak i nepřímo skrze tzv. investiční krytí zřizovatelů slovenských korporátních médií a podobných plátků. Obviňování premiéra z navádění ruských raket na slovenské kapely hrající v Kyjevě je jen začátek toho, čemu bude Ficova vláda čelit, pokud si neuvědomí hrozbu NGO sektoru na Slovensku, který se mobilizuje proti Ficově vládě poté, co Američany podporovaní progresivisté prohrály předčasné parlamentní volby na Slovensku.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 10. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností.
Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  47%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývají  2 dny . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden