Už má svět liberálů plné zuby?
RSS

Už má svět liberálů plné zuby?JINDŘICH KULHAVÝ
Naše média povětšinou mlčí nebo jen šeptají, ale svět už se začíná stavět proti liberálnímu vnímání světa daleko více, než většina Čechů jen tuší . Samozvaný světový četník USA už má tolik vnitřních problémů, že se nemůže tvářit, jako by měl doma uklizeno, a k bouřícímu se Texasu se přidalo mnoho dalších států. Navíc Donald Trump připravující se na další prezidentské volby drtí stranickou konkurenci a zdá se, že v tažení na Bílý dům ho mohou zastavit jen zásadní a nelegitimní legislativní změny zákonů nebo korespondenční volby ve své klasicky zfalšované podobě.
Také Evropa se bouří a v mnoha státech jsou to právě zemědělci, kdo vzali nepokoje velmi vážně. Jestliže v době covidové kanadští truckeři svírali vládu v kleštích a Trudeua se vysmekl jen díky nepřipravenosti zbytku Kanaďanů podpořit kamioňáky, načež jim vláda sáhnula na jejich konta a došlo i na další tresty, pak v Evropě zemědělská technika v ulicích začíná být liberálům nebezpečná. Leyenová sice stále bojuje na Ukrajině, ovšem začíná být už hysterická z toho, že Spojené státy mají vnitřní problémy a svůj zájem od prohrávající Ukrajiny přesouvají jinam. Samotný Zelenskyj už tuší průšvih, zároveň ztratil soudnost a odsoudil Washington za ostřelování jemenských Hutiů místo dodávek munice na ukrajinsko-ruskou frontu. Navíc pokračuje izraelsko-arabská válka, kdy Biden hovoří o potřebě založení palestinského státu, což pro Izrael nepřijatelné. Celé to tak nějak mele a Evropská unie má starostí více, než jen podporovat Zelenského (jako poslední) či se připravovat na válku NATO+Švédsko proti Rusku a Bělorusku.
Němečtí zemědělci následovali ty holandské , jejichž aktivita dovedla bývalou hvězdu tamní politiky Ruttua k prohře ve volbách. Pod Olafem Scholzem se třese pomyslný trůn a odpověď na protesty farmářů v podobě shromáždění na podporu imigrantů asi jen tak moc nezabrala. Traktory v ulicích jsou důsledkem nespokojenosti s ekonomicko-poltickým směřováním k likvidaci zemědělského odvětví. To by následovalo jiné skomírající části hospodářství na Starém kontinentu a pokračujícím nesmyslem zvaným Green Deal drtící vše fungující, co mu stojí v cestě. Celoevropská krize má však oběti napříč státy EU a k Němcům se solidárně přidávají další.
V České republice jde vždy vše pomaleji. I když i u nás se ozývají odboráři (díky neschopnému vedení velmi potichu), řidiči kamionů i farmáři, vše je tak nějak pro Fialovu partu nepříliš nebezpečné. To by se mělo během dvou týdnů změnit, a i naší zem pravděpodobně zaplaví zemědělská technika. V polovině února tak konečně může dojít na výraznou prezentaci síly zdola a dost možná se dočkáme blokády Prahy a důležitých komunikací. Pokud se vše podaří, neodsuzujte naše zemědělce, ale naopak se k nim přidejte a vyslovte jim podporu. Technika v ulicích je rozhodně odpovědí na Rakušanovo tažení po severu republiky a snaze pod dozorem ochranky občanům vysvětlit, že vláda dělá vše správně a on ještě lépe
Zdá se, že přichází období boje o budoucnost světa. Trump v USA po případném vítězství bude uklízet jak doma, tak i na svých zahraničních úřadech. Leyenová spojená s WEFem nebude u moci donekonečna a Čínu válcující evropský průmysl vyvolá odpor u zbytku toho, co v Evropě má ještě rozum. I u nás je čas, kdy se musí vše zlomit. A to ještě před schválením korespondenčních voleb. Degradace práva v podobě politicky zkorumpovaných ústavních soudců a totální vláda Pětikoalice fungující na šíření strachu a obírání seniorů i všech občanů jsou doslova výzvou k vzbouření se. Neuděláme li to, budeme nadále poslední zemí v Evropské unii a na chvostu těch, kteří už se dokázali vypořádat s covidovou hysterií.
Jindřich Kulhavý

The post Už má svět liberálů plné zuby? first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden