Rusko chce poslat po 62 letech jaderné zbraně na Kubu
RSS

Rusko chce poslat po 62 letech jaderné zbraně na Kubu


Ruský zákonodárce v sobotu vyzval svou zemi, aby umístila jaderné zbraně ve „spřátelených zemích“ poblíž Spojených států. (Foto: Flickr)

Alexej Žuravlev, vysoce postavený člen ruského parlamentu (Dumy), učinil tento návrh jako reakci na údajné plány Washingtonu přesunout některé z vlastních taktických jaderných zbraní do Evropy.
USA umístí ve Velké Británii jaderné zbraně proti hrozbě ze strany Ruska

V pátek londýnský deník Telegraph uvedl, že z dokumentů Pentagonu, které získal, vyplývá, že USA plánují umístit jaderné zbraně ve Velké Británii kvůli hrozbě ruské agrese. Newsweek nemohl zprávu Telegraphu nezávisle ověřit a Pentagon byl v pondělí večer kontaktován e-mailem s žádostí o komentář.Ruské ministerstvo zahraničí v září varovalo USA, že umístění jaderných zbraní ve Velké Británii by Moskva považovala za eskalaci, která by mohla vyústit v „ protiopatření“ ze strany ruských sil.
Čína chce, aby všechna izraelská jaderná zařízení byla pod dohledem MAAE

V příspěvku na Telegramu Žuravlev poznamenal, že Spojené království již vlastní jaderné zbraně a že USA již rozmístily jaderné zbraně v jiných evropských zemích.„Proto je nepravděpodobné, že by další rozmístění [jaderných zbraní ve Velké Británii] mělo vliv na vojensko-politickou krajinu,“ napsal Žuravlev.
Člen klubu Bilderberg: Izrael může legálně použít jaderné zbraně

Přesto vyzval Kreml, aby zvážil rozmístění jaderných zbraní blíže k USA jejich umístěním ve „spřátelených zemích, jako je Kuba, Venezuela a Nikaragua“.Zdroj: newsweek.com
Článek Rusko chce poslat po 62 letech jaderné zbraně na Kubu se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden