Petr Pavel naznačil, že je potřeba se připravit na realitu, že se Donald Trump dohodne s Vladimirem Putinem na ukončení války na Ukrajině
RSS

Petr Pavel naznačil, že je potřeba se připravit na realitu, že se Donald Trump dohodne s Vladimirem Putinem na ukončení války na UkrajiněVK
Petr Pavel naznačil, že je potřeba se připravit na realitu, že se Donald Trump dohodne s Vladimirem Putinem na ukončení války na Ukrajině! A právě proto Černochová tak moc spěchala s podpisem smlouvy o nákupu stíhaček F-35 za 150 miliard korun! Vláda na pokrytí tohoto nákupu musela okrást důchodce o valorizace penzí, do roku 2030 ta krádež vynese 250 miliard korun!
Ruská média pohotově zareagovala a všimla si  [ 1 ]  posledního rozhovoru českého prezidenta Petra Pavla, který poskytl Českému rozhlasu. V tomto rozhovoru reagoval Petr Pavel na dotaz redaktora Jana Pokorného, zda-li se má Evropa připravit na změny v politice USA ve vztahu k Ukrajině po zvolení Donalda Trumpa do funkce prezidenta.
Pavel na to reagoval slovy [ 2 ], že jednoznačně je potřeba se na to připravit, protože Trump se na mnoho věcí dívá odlišně  a pokud si ho Američané zvolí v listopadu tohoto roku za prezidenta, potom bude třeba tuto volbu amerického lidu respektovat. Podle Pavla první věcí, kterou Trump udělá, bude setkání s Vladimirem Putinem a nějaká forma dohody o ukončení války na Ukrajině. Podle Pavla z toho bude profitovat zejména Rusko, zatímco Evropa už z toho takovou radost mít nebude.
Jednu věc je potřeba na Petru Pavlovi ocenit, a to zcela po zásluze, že se nebojí říkat věci tak, jak stojí a leží, což samozřejmě leze na nervy jak Petru Fialovi, tak vlastně i celé Pětikoalici. Několikrát jsem zdůrazňoval v článcích i na SVCS v mých pořadech, že Petr Pavel je především voják a generál, potom dlouho nic a až potom tam někde na konci je prezident, tedy funkce, do které byl protlačen a doveden Petrem Kolářem, bývalým kariérním diplomatem a velvyslancem v Rusku a v USA.
Kolář ho na tuto funkci prezidenta připravoval již od roku 2017, kdy s ním cestoval po ČR a pořádal panelové diskuse o bezpečnosti ČR. Před několika dny se vzdala funkce ředitelky kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková a 15. února po ní do funkce nastoupí výkonný ředitel pražské, resp. středoevropské pobočky Aspen Institutu Milan Vašina  [ 3 ] . Kruh se uzavřel a kola se vyvalila na hladinu reality.
Vojákem navždy! Liší se jen velitelé, kteří ty rozkazy do ČR posílají
Petr Kolář je totiž členem Mezinárodního poradního sboru pražského  Aspenu   [ 4 ] a v podstatě se jedná o zmenšenou kopii mamutí americké  Trilaterální komise , která prosazuje zájmy USA na 3 kontinentech – v Severní Americe, v Západní Evropě a v Japonsku.  Aspen Institute je původem americký think-tank z Colorada, který byl založen s cílem prosazování zájmů USA v zemích bývalého Východního bloku po pádu Sovětského svazu  a do ČR tento think-tank přivezl Zdeněk Bakala v 90. letech.
A právě Petr Kolář byl pověřen, aby po Miloši Zemanovi připravil do funkce prezidenta někoho, kdo půjde na ruku americkému Deep State, tedy americkému vojensko-průmyslovému komplexu napojenému na obě komory amerického Kongresu. Volba padla na Petra Pavla, velice flexibilního kariérního generála, který se zdatně přeformátoval z komunistického rozvědčíka do oddaného vojáka sloužícího alianci NATO.
Petr Pavel byl ale odjakživa a od mládí vždy a jen voják, což si sebou nese profesionální poruchy, které normálně u politiků nenajdete. Voják myslí jako voják a nikdy ne jako politik. Liší se jen místo, odkud přichází rozkazy. Před rokem 1989 to byla Moskva, dnes Washington. V rozhovorech s Petrem Pavlem je to krásně vidět, kdy Pavel odpovídá na otázky jako voják, bez politického překryvu.
Zatímco vláda Petra Fialy vytrubuje nepřetržitě signály o tom, že Ukrajina musí zvítězit a nic jiného než triumf Ukrajiny nepřipadá v úvahu, tak Petr Pavel jede naprostou vojenskou rovinu a dopředu říká, co se bude odehrávat. V polovině minulého roku před summitem NATO ve Vilniusu pro televizi Sky varoval  [ 5 ] , že Ukrajina má čas do konce roku něco změnit na frontě, protože potom už žádné peníze a zbraně nebudou. Video máte výše. Přesně jak řekl, tak se i stalo.
Generál-prezident připravuje v ČR informační pole na návrat Donalda Trumpa k moci v USA
Petr Pavel totiž myslí jako voják a má informace z oblasti nejvyšších struktur NATO, kde se prostě nic neutají a všem je jasné, jaká je dynamika politiky v USA, co se tam děje, a že Trump je prostě na cestě zpátky do Bílého domu. Ano, přesně s tímto počítá NATO, a proto se už dopředu chystají tzv. stabilizační scénáře.
Mnoho evropských politiků se natolik angažovalo pro Ukrajinu, že po nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta budou úplně vyřízeni.  Jenže, už před volbami a během primárek v USA se začnou dít věci a Republikánská strana se transformuje do silně pro-trumpovské kliky, a to samozřejmě s cílem vyhrát volby prezidenta, i volby do Kongresu, které se budou konat s těmi prezidentskými.
Donald Trump je na cestě zpátky do Bílého domu Proto Petr Pavel potvrdil, že NATO teď doporučuje Ukrajině, aby se přeorientovala na defenzívu po celý rok 2024, protože  jak Petr Pavel v rozhovoru potvrdil, největším problémem ukrajinské armády je nedostatek lidské síly.  A protože získat více vojáků na frontu se asi nepodaří, protože neochota a odpor Ukrajinců k další mobilizaci je už extrémně obrovský, tak je jasné, že plán NATO je teď vlastně takový, že se bude čekat na Trumpa.
A proto Petr Pavel jako voják a generál tohle vlastně říká dopředu a v předstihu, na co je potřeba se připravit. A jak se ukazuje, čas války se opravdu krátí tak rychle, že na ministerstvu obrany ČR museli urychleně podepsat smlouvu o nákupu stíhaček F-35 za neuvěřitelných 150 miliard korun, tedy v přepočtu přibližně 6,6 miliardy USD.
Američané prý tlačili na urychlený nákup stíhaček F-35 kvůli hrozbě náhlého konce války na Ukrajině, po válce totiž prý opadne politická podpora pro tak drahý nákup
Jana Černochová smlouvu podepsala narychlo  [ 6 ] , protože podle uniklých informací, které jsme dostali z okruhu našich příznivců na obraně, panují obavy z možného a náhlého konce války na Ukrajině, což bude znamenat okamžitý pokles podpory veřejnosti pro nákup takto drahých stíhaček.
Pokud by skončila válka, např. sebevraždou Volodymyra Zelenského, pučem v Kyjevě, vypuknutím nového Majdanu nebo vojenským pučem proti Zelenskému, potom by nákup stíhaček F-35 byl ohrožen, protože i politická podpora pro nákup by opadla. Právě proto Američané tak moc tlačili na podpis, aby byl co nejrychleji, sdělil nám zdroj do redakce. Konec války na Ukrajině může přijít kdykoliv, ani Američané prý už nemají situaci na Ukrajině plně pod kontrolou. Situace je údajně kritická.
Propagandistický logotyp ze sociálního profilu Petra Fialy Pokud se ptáte, kde na ty stíhačky vezme česká vláda peníze, je to snadné. Jedná se o peníze, které vláda získá na úkor českých důchodců. kterým vloni Fialova vláda zkrátila valorizace penzí, a to o 1 000 Kč v průměru.  Česká vláda má první stroje F-35 obdržet v roce 2030, ale shodou okolností právě do roku 2030 ušetří české vlády na snížených valorizacích důchodů celých 250 miliard korun!
Informaci minulý rok uvedl a sumu spočítal server Lidovky  [ 7 ] . A tím je to dané! Fialova vláda nastavila systém, který do roku 2030 okrade na snížených valorizacích české penzisty o 250 miliard korun, za které se nakoupí právě ty předražené americké stíhačky F-35 a ještě dalších 100 miliard zbyde na nákupy munice a raket.
SPD smlouvu o nákupu stíhaček F-35 vypoví, pokud bude mít vliv na formování nové vlády
Takhle je to nastavené a pouze nová vláda by to mohla zrušit. Podle informací Hnutí ANO bude nákup stíhaček respektovat, ale SPD již informovala, že pokud bude mít vliv na sestavení příští vlády, anebo bude žádána o podporu té vlády, bude požadovat zrušení tohoto nákupu. Není vůbec jasné, k čemu vlastně česká armáda potřebuje 24 stíhaček F-35, když ruská operace na Ukrajině ukázala, že stíhačky jsou ty první, které jsou zničeny v případě napadení nepřítelem.
Pokud by ČR někdy byla napadena, tak nepřítel jako první zničí na letištích a na stojánkách všechny stíhačky, jako to udělaly ruské  Specnaz  oddíly na ukrajinských letištích v noci 24. února 2022. Zbytek byl zlikvidován raketovými údery. Navíc, nedávno se totiž ukázalo  [ 8 ] , že F-35 ze všech současných západních stíhaček má absolutně nejdražší provozní náklady na letovou hodinu. Jedna hodina provozu stroje totiž vyjde na 1 milion korun.
Letové náklady na hodinu v porovnání se švédskými SAAB Gripeny Česká republika by měla především investovat do obrany obyvatelstva, do výstavby jaderných krytů, obnovení skladů civilní obrany, do obnovy branné výchovy na školách , tedy do takových oblastí, které jsou nasměrovány na obranu národa a nikoliv na útočné operace pod hlavičkou NATO. Válka na Ukrajině zamrzla, v Americe se schyluje k mohutné  trumpizaci  zahraniční politiky, a tak se narychlo podepisují mamutí zbrojní zakázky, dokud to ještě jde.
Nelze se proto divit, že Petr Pavel ztrácí oblibu u Pětikoalice, protože zkrátka není politik, ale zůstává pořád vojákem, který hlásí dopředu, k čemu se schyluje v NATO. Neříká to proto, že by něco vyzrazoval, ale pouze tlumočí, co má tlumočit, o čem je již v NATO a ve Washingtonu v podstatě rozhodnuto. Tohle je zkrátka Pavlovi tolerováno proto, protože má ochranu Aspenu z USA. Kdyby neměl, česká zfašizovaná  ukro-média  by ho zničila jako největšího Putinova agenta široko daleko.
-VK-

The post Petr Pavel naznačil, že je potřeba se připravit na realitu, že se Donald Trump dohodne s Vladimirem Putinem na ukončení války na Ukrajině first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden