Bankrot EU? Vysoká inflace bude dlouho přetrvávat, oznámila šéfka ECB
RSS

Bankrot EU? Vysoká inflace bude dlouho přetrvávat, oznámila šéfka ECB

Christine Lagarde šéfka Evropské centrální banky selhala na celé čáře a lhala a zaváděla občany EU.  
Když Ital Mario Draghi končil ve své funkci šéfa ECB, tak na toto místo bylo několik podstatně vhodnějších kandidátů, než osoba, která překvapivě ho získala. Obecně se mezi experty očekávalo, že závod vyhraje favorit tehdejší kancléřky Merkel, šéf Bundesbank Jens Weidmann, nebo třeba Fin Olli Rehn. Nakonec se ale vůči kancléřce prosadil prezident Macron a novým šéfem se stala francouzská právnička Christine Lagarde , první žena v této pozici.
Už tehdy média lamentovala, že je nezkušená a že bude postrachem pro střadatele, což se i naplnilo.
V současnosti jí lze vyčítat velkou lež – celé měsíce občany „uklidňovala“, že enormní růst cen je jen krátkodobý fenomén. Najednou sama oznamuje, že tomu tak nebude a dokonce mluví o tom, že to bude trvalý stav.
Během vrcholného setkání zástupců renomovaných finančních institucí v portugalské Sintře mj. negativních prognóz Lagarde řekla:
„Nemyslím si, že se ještě někdy dostaneme zpátky do časů nízké inflace.“
To znamená, že Lagarde si přiznala vlastní totální selhání. Přitom dobře věděla od začátku, že jejím hlavním úkolem a nebo přesněji vyjádřeno, hlavní povinností jako prezidentky ECB je dělat neustále vše proto, aby inflace v žádném případě nebyla větší než dvě procenta. Přesto připustila, že už přes rok je inflace mnohem větší a nedělala nic proti tomu.
Například v ekonomicky nejsilnější zemi v EU, v Německu byla inflace v červnu 2022 téměř čtyřnásobek zmíněných dvou procent ve srovnání s červnem 2021.
Experti Lagarde ostře kritizují.  Německý ekonom Thomas Mayer řekl, že neschopná Lagarde dělá všechno možné, jen natož co by měla dělat:
 „Namísto toho, aby se paní Lagarde starala intenzivně o rostoucí inflaci, tak tráví už léta svůj čas v jakémsi světě pohádek. Stará se raději například o transformaci ekonomiky podle choutek a přání Zelených nebo o gender problematiku. Co lze očekávat od právničky, která ekonomice se nerozumí.“
V její éře došlo k největšímu znehodnocení peněz za posledních 52 let.  Německý finanční expert Frank Schäffler se dožaduje jejího odstoupení z funkce pro neschopnost.
Je hanbou naší demokracie, že tato žena, která miluje přímo hříšně luxus a měsíčně vydělává kolem 40 000 eur a doslova kašle na starosti a stále větší nouzi těch, kteří oproti ní vydělávají jen „almužnu“ a přitom na rozdíl od ní musí tvrdě pracovat, smí dále vykonávat svou vysokou funkci.

roman-bednar.com
The post Bankrot EU? Vysoká inflace bude dlouho přetrvávat, oznámila šéfka ECB first appeared on .


Nejčtenější za týden