Ruská celní stráž zadržela v Zabajkalsku na Dálném východě 9 vlakových kontejnerů s nákladem uniforem pro ukrajinskou armádu! Čínský výrobce chtěl zásilku poslat přes celé Rusko do Polska a s cílem dodání “Kyjev” a “Lvov” na Ukrajině! A ruská duma dokonce
RSS

Ruská celní stráž zadržela v Zabajkalsku na Dálném východě 9 vlakových kontejnerů s nákladem uniforem pro ukrajinskou armádu! Čínský výrobce chtěl zásilku poslat přes celé Rusko do Polska a s cílem dodání “Kyjev” a “Lvov” na Ukrajině! A ruská duma dokonce


Ruská celní stráž zadržela v Zabajkalsku na Dálném východě 9 vlakových kontejnerů s nákladem uniforem pro ukrajinskou armádu! Čínský výrobce chtěl zásilku poslat přes celé Rusko do Polska a s cílem dodání “Kyjev” a “Lvov” na Ukrajině! A ruská duma dokonce ani neměla odvahu označit americké vojáky, kteří obsluhují Patrioty na Ukrajině!
Nikdy nevěř Číňanovi! Toto heslo Josifa Stalina teď otřásá ruskými sociálními sítěmi poté, co v pátek propukl obrovský skandál, který se odehrál na železniční stanici Zabajkalsk na hranicích s Čínou na Dálném východě. Celní služba tam v noci nad ránem zadržela podle informací až 9 železničních vagonů s kontejnery, které byly napěchovány vojenskými uniformami s ševrony a insigniemi ukrajinské armády.
Zbrusu nové uniformy zatavené od čínského výrobce ve vakuových fóliích byly v celní deklaraci maskovány jako “ sportovní a pracovní oděv ” a cílem určení byla ukrajinská města Lvov, Kyjev a další destinace na Ukrajině, přičemž kontejnery měly cíl určení v Polsku, zatímco samotné bedny s uniformami měly adresy právě v ukrajinských městech.
Článek ruského lokální listu o “tranzitu” ukrajinských uniforem přes Čínu Čínský výrobce, kterého ruská média kryjí a odmítla ho uveřejnit, se pokusil snížit náklady a namísto cestou lodí po moři z Číny do Hamburku zkusil zásilku poslat po železnici přes Rusko. Až do této chvíle by se dalo říct, že mohlo jít o iniciativu čínského výrobce, který si myslel, že mu to projde. Jenže, ruské sociální sítě jsou ve varu z něčeho úplně jiného.
Ruská média mají podle všeho obrovský strach psát cokoliv negativního o Číně, jedná se o direktivu z horních míst Kremlu, takže redaktoři médii potom řeší, jak o incidentu s uniformami informovat a nejprve server Chita.ru [ 1 ] a po něm i největší ruská tisková agentura RIA Novosti [ 2 ] uvedly článek s titulkem, že v Zabajkalsku byl zadržen vlak s ukrajinskými uniformami, který byl “ v tranzitu přes Čínu do Polska ” a mnoho Rusů tak nechápalo, co je tím myšleno.
Ukrajinské uniformy odeslané z Číny po ruské železnici a adresované nepříteli na Ukrajině
Takto napsané informace totiž vypadají, jako kdyby se ukrajinské uniformy měly vyrábět v Rusku a potom byly zadrženy ruskými celníky při tranzitu dolů na jih přes Čínu. Mnoho Rusů tak začalo bušit na novináře, aby objasnili situaci, odkud vlak s uniformami vlastně vyjel, jestli z Ruska v tranzitu přes Čínu a potom lodí do Polska, anebo se jedná o servilitu novinářů, kteří se bojí napsat, že vlak přijel z Číny, a tak napsali, že šlo o “tranzit” přes Čínu. Nakonec se potvrdilo, že jde o tu druhou možnost. Avšak dosud, ani RIA Novosti, ani Chita.ru, tedy lokální médium na Dálném východě, dosud neujasnily situaci a stále tam visí informace o tom, že šlo o vlak “ v tranzitu přes Čínu “.
A to samé RIA Novosti Ruská média totiž mají strach napsat, že šlo o vlak a kontejnery z Číny, protože Čína je v Rusku vykreslována jako nejvěrnější partner Ruska, jenže tyto informace odhalují, že Číňan vyrábí uniformy pro nepřítele Ruské armády a Číňan má ještě tu drzost, že ty uniformy chce Ukrajincům dodat za pomoci ruských drah přes celé území Ruské federace a přes Polsko. Na ruských sítích je z toho skandál a Rusové křičí, že Čína vyzbrojuje nepřítele a proč Putin nezasáhne. Je třeba si uvědomit, že Čína oficiálně vede politiku nezúčastněnosti a oficiálně nevyzbrojuje ani jednu stranu, ale ukazuje se, že Čína vyzbrojuje obě strany. To je prostě realita a tomu se nelze divit.
Celní správa v Zabajkalsku nemá odvahu kontraband zabavit a prý uniformy vrátí Číně
Ovšem pokud si čínský výrobce uniforem dovolí dodávat ukrajinské armádě součást výstroje pomocí ruských drah, ukazuje to na něco jiného. Číňané si buď o Rusech myslí, že jsou úplně tupí a na hranicích mají bordel, že to nikdo nepozná, anebo naopak se cítí v tak nadřazené a neotřesitelné pozici nad Ruskem, že si klidně dovolí výstroj pro AFU posílat přes ruské dráhy. Co myslíte, která z těch variant je blíže pravdě?
A ukazuje se, že by mohlo jít o tu druhou variantu. Na tiskové konferenci první zástupce vedoucího celního úřadu ve městě Čita Vladimir Ignatiev totiž objasnil, že po kontrole kontejnerů se náklad bude vracet.  Vracet tedy do Číny. Tohle nadzvedlo Rusy na sociálních sítích k nepříčetnosti, protože každé zboží, které je falešně deklarováno, které neodpovídá popisu deklarace, je podle celních ruských předpisů automaticky konfiskováno. Nejen v Rusku, ale všude na světě ve všech státech, pokud jde o zboží určené nepříteli.
Zabajkalsk leží přímo u čínské hranice Jenže v tomto případě se budou kontejnery s uniformami vracet do Číny. Rusové na sociálních sítích to označují za servilitu a připosranost Moskvy zkonfiskovat čínské zboží určené ukrajinskému nepříteli. Ignatiev upřesnil, že kontejnery byly zabaleny továrním způsobem ve vakuu. Pokud se po kontrole vrátí věci zpět, bude prý potřeba dalších 5-6 kontejnerů na zabalení věcí z jednoho kontejneru. Rusové na sociálních sítích nadávají jako protržení, že to už rovnou prý Kreml může po ruských drahách na Ukrajinu posílat rozebrané čínské stíhačky a deklarovat je jako “ modely pro hobby market “. Pokud dojde k vrácení nákladu kontrabandu s falešnou celní deklarací zpátky do Číny, bude tím odhaleno pravidlo, že silnější pes m… a tak dále.
VIDEO: Výzva k apelování na nacisty v Deep State a víme, že cizinci obsluhují Patrioty střílející na naše letadla, ale neřekneme, z jaké země jsou
Bohužel, tohle nebylo dnes v pátek všechno. V ruské dumě proběhlo jednání s cílem přijetí usnesení pro americké kongresmany, aby přehodnotili svoji podporu vyzbrojování Ukrajiny, která americké zbraně využívá k teroristickým útokům v Rusku.. Předseda výboru pro obranu Andrej Kartapolov prohlásil, že mají zpravodajské informace, že řada sofistikovaných zbraňových systémů dodaných Ukrajině je skutečně udržována specialisty z jiných zemí. Nemůže prý však říci přímo z tribuny, které země to jsou… To je síla!
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v48c3xx","div":"rumble_v48c3xx"});
Až prý budou mít stoprocentní informace, tak o tom řekne podrobnosti. Celé to potom zašpendlil předseda výboru pro zahraniční věci Leonid Sluckij, když dodal, že apel dumy by měl apelovat na svědomí amerických kongresmanů. “ Známe počet instruktorů, kteří doprovázejí smrtící zbraně dodané do Boryspilu. Ale konkrétně se tento apel nyní týká něčeho jiného. I kdybychom je znali jmenovitě, musíme ovlivnit myšlení kongresmanů, kteří nyní stále více, co víme, pochybují o tom, že zaujali v minulosti správný postoj k vyzbrojování Ukrajiny .”
Rusko zaujímá ve vztahu k Číně nebezpečně slabou a servilní pozici, incident ze Zabajkalsku to naplno odhaluje
Sluckij asi právě přiletěl z dovolené z Marsu, že si nevšiml, že celá americká politika Deep State v kongresu je ovládána nacisty a apelování na nacisty, to snad nemůže myslet vážně. Číňan má Rusy v paži a zkouší Ukrajincům vozit uniformy pomocí ruských drah a ruští poslanci chtějí apelovat na americké kongresmany? Začínám rozumět nasraným Rusům den ode dne více, protože zatímco ruští vojáci umírají, tak ruská média chrání dobré jméno Číny překrucováním informací o dodávce ukrajinských uniforem přes ruské železnice bláboly o tranzitu přes Čínu a duma má strach pojmenovat, kdo stojí u ovládacích aparatur PVO komplexů Patriotů v Boryspilu, která sestřelil ruský IL-76 nedaleko Belgorodu.
Trosky sestřeleného IL-76 u Belgorodu Představte si, že by nějaká evropská firma vyráběla uniformy pro Ruskou armádu a na hulváta by k tomu použila železnice českých a polských drah k dodávkám rovnou do Moskvy. Dovedete si to představit? Z toho by byl okamžitě skandál a hned by se řešilo, která firma za tím stojí. Když ale Číňan vyzbrojuje Ukrajince a používá drze k dopravě ruské dráhy, tak ruská média Čínu kryjí a rozmlží to bláboly o “ tranzitu přes Čínu .” Tahle epizoda bohužel naplno odhaluje, jak slabou pozici má Rusko ve vztahu k Číně. Je to varování, jak moc slabá ta pozice je, když dokonce se uvažuje o vrácení kontrabandu uniforem AFU do Číny bez jejich konfiskace.
Nejen o této kauze budeme hovořit dnes od 19:30 na Svobodném vysílači CS a probereme i další témata z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden