Karta pro migranty místo hotovosti
RSS

Karta pro migranty místo hotovosti


V Německu a Rakousku místo hotovosti budou žadatelé o azyl v budoucnu dostávat sociální dávky ve formě platební karty s přímo určeným zadáním za platby…Německo – Spolkové země se dohodly na platebních kartách pro žadatele o azylMísto hotovosti budou žadatelé o azyl v budoucnu dostávat sociální dávky ve formě platební karty. Dva okresy v Durynsku karty již využívají – se zajímavými výsledkyČást dávek sociálního státu pro žadatele o azyl se v budoucnu již nebude vydávat v hotovosti, ale platební kartou. 14 z 16 spolkových zemí se dohodlo na společných standardech. Platební kartu chtějí používat i Bavorsko a Meklenbursko-Přední Pomořansko, ale jdou si při jejím zavádění vlastní cestou, jak oznámil  hesenský premiér Boris Rhein (CDU).  Každá spolková země si sama určí výši hotovosti, která bude nadále vyplácena spolu s platební kartou.

Ich freue mich, dass wir uns im Kreis der Länder auf die Rahmenbedingungen zur Einführung einer #Bezahlkarte verständigen konnten: Wir senken den Verwaltungsaufwand für #Kommunen und unterbinden die Möglichkeit, Geld aus staatlicher Unterstützung in Herkunftsländer zu überweisen. pic.twitter.com/sZi4NZ1Z8r — Boris Rhein (@Boris_Rhein) January 31, 2024


Předsedové vlád spolkových zemí tuto otázku projednávali již na konferenci premiérů v listopadu loňského roku.  Spolkový ministr práce Hubertus Heil (SPD)  byl s dohodou spokojen.  „Výsledky jsou nyní prezentovány“.Žadatelé o azyl by měli dostat práciPro žadatele o azyl tak bude v budoucnu obtížnější převádět německé sociální dávky do jejich domovské země. Nemělo by být možné převádět kredit z jedné platební karty na druhou, ani by nemělo být možné kartu přečerpat. Kartu nelze použít v zahraničí, v některých spolkových zemích má být dokonce regionálně omezená.Severní durynský okres Eichsfeld  zavedl platební kartu pro žadatele o azyl již v prosinci loňského roku. Z 600 žadatelů o azyl ubytovaných v okrese jich původně dostalo 135 takovou kartu. Celkem 92 těchto žadatelů o azyl, tedy 68 %, kartu odmítlo. Někteří, 35 lidí, okres opustili.Práci hledalo pouze 17 lidí. 40 lidí nadále trvá na výplatě v hotovosti. Vzhledem k tomu, že jsou tolerováni a již více než rok a půl žijí v Německu, mají právo na to, aby jim nebyla vyplácena naturálie. V okrese Greiz – také v Durynsku – již byl zaveden cenově dostupný systém s podobnými výsledky.Rakousko – k teří žadatelé o azyl ještě dostávají hotovost – a v jaké výšiPřibližně 50 % žadatelů o azyl nedostává pokoj a stravu, ale hotovost, kterou musí použít na zaplacení jídla a ubytováníVěcná dávka místo hotovosti? Federální vláda  zavedla princip pro 2600 žadatelů o azyl, o které se stará. Dostávají jídlo a ubytování – a jen 1,30 €uro kapesného na den. Spolková vláda zde také zkoumá zavedení karty.  Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer  zajistil, že stát mohl místo hotovosti vydávat i karty.V současnosti většina států – včetně Horního Rakouska  – vyplácí příspěvky na stravu a ubytování v hotovosti – to se týká zhruba 50 % žadatelů o azyl, ti jsou ubytováni v malých ubytovacích zařízeních. Všichni ostatní dostávají ubytování a stravu a také kapesné ve výši 40  €uro měsíčně. Ve  Vorarlbersku  jsou možné pouze bankovní převody. Ve Vídni dostávají všichni žadatelé o azyl pokoj a stravu – převádí se 95 % kapesného.Tyrolsko  je jedinou zemí, která zavedla debetní kartu – i když s touto kartou je možný výběr hotovosti Na co mají žadatelé o azyl v Rakousku nárok:KAPESNÉ : 1,30 €uro na den = 40 €uro/měsícZA UBYTOVÁNÍ:  165 €uro na osobu nebo až 330 €uro pro rodinu měsíčně. STRAVA:  260 €uro pro každého dospělého a 145 €uro pro každé dítě – měsíčně. Rodiny mohou získat až 1 140 €uro – včetně nájemného.Autor: Redakce, 3.2.2024Zdroj:https://www.oe24.at/oesterreich/politik/regierung/bezahlkarte-welche-asylwerber-cash-erhalten-und-wie-viel/584204059https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2024/bundeslaender-einigen-sich-auf-bezahlkarte-fuer-asylbewerber/The post Karta pro migranty místo hotovosti first appeared on Raptor TV .


Nejčtenější za týden