Německo: Ve jménu „zelené“ politiky musí být obětovány hektary lesa, v němž žije 68 chráněných druhů ptactva
RSS

Německo: Ve jménu „zelené“ politiky musí být obětovány hektary lesa, v němž žije 68 chráněných druhů ptactva


Politika Green Dealu, která se odvolává na „ochranu volné přírody,“ ji ve skutečnosti v podstatě likviduje. Důkazy jsme si zde přinesli na mnoha článcích o větrných elektrárnách, které spolehlivě decimují populace ptactva a netopýrů v oblastech, kde jsou provozovány.
Zelený úděl EU má tak za cíl zničit nejen evropskou prosperitu, ale i přírodu na území evropských zemí. Zářným příkladem jsou nejen větrné elektrárny, ale i elektrárny solární, které zabírají jak úrodnou zemědělskou půdu, tak volnou přírodu.
Další takový příklad ničení přírody – údajně pro její dobro – můžeme najít v Německu, které se již vzdalo jaderných elektráren, aby je nahradilo mnohem škodlivějšími větrníky a fotovoltaikou.
V Braniborsku se již brzy velká lesní oblast v Hohensaatenu, zvaná Lunower Bauernheide, stane obětí „zelené“ agendy. Místo divoké přírody chce skupina Lindhorst postavit na 370 hektarech solárních panely a využít dalších 120 hektarů pro obchodní park.
To vše pod rouškou ochrany klimatu. Občané – a dokonce i církevní společenství – se brání. Odlesňování kvůli klimatu je považováno za šílenství i v Německu.
Plocha 370 hektarů, která má být vykácena, odpovídá 517 fotbalovým hřištím. Místo toho se mají stavět téměř nekonečné plochy fotovoltaiky a mluví se i o větrných turbínách.
Mezi odpůrce projektu patří iniciativa BVB / Svobodní voliči, která o situaci informovala na své domovské stránce a také vyrobila následující film.
Zastánci hovoří o zdravém lese, který je třeba chránit a v žádném případě se nesmí kácet. Les by CO2 vázal tak jako tak. Fotovoltaika a větrná energie místo lesa by neměly smysl.

Proti projektu je také iniciativa Pro Wald Hohensaaten, která  také provozuje vlastní domovskou stránku . Stránka odkazuje na petici na Change.org, kde se proti clearingovému projektu sešlo již  přes 23 000 podpisů .
Podle informací z Jouwatch by obec Bad Freienwalde generovala příjem 450 000 až 500 000 eur ročně plus živnostenskou daň, pokud by byl projekt realizován podle plánu. Místní politici nejprve signalizovali souhlas, ale nyní je cítit odpor a hněv voličů. Od roku 2019 vládne Braniborsku trojkoalice složená z SPD, CDU a Zelených.
Na domovské stránce Pro Wald Hohensaaten si také můžete přečíst,  jak důležitý je tento les pro ochranu druhů . V oblasti hnízdí 68 chráněných a přísně chráněných druhů ptactva a 15 druhů netopýrů, z nichž některé jsou i silně ohrožené.
Předpokládá se, že elektřina, která se tam má vyrábět, by lidem v regionu ani nebyla k užitku – místo toho je v plánu datové centrum a průmyslový park. Existuje dlouhá řada pochopitelných argumentů, jako je skutečnost, že asi 10 procent střech v regionu se používá k výrobě solární energie. Nebyla by využita ani parkovací místa a další již uzavřené plochy.
Důvodem, proč byla lokalita vybrána pro projekt, jsou již existující podmínky. Do roku 1945 se zde vyráběla munice a v areálu byl i sklad minerálních olejů a produktů z minerálních olejů pro vojenské použití.
Předpokládá se, že v tomto lese je stále mnoho kontaminovaných míst. Tato historie je pravděpodobně zodpovědná i za to, že se areál podařilo levně získat pro investory, Dolnosaské Lindhorst Group.
V dokumentu se uvádí: „Plánovací oblast je klasifikována jako oblast přeměny vojenského původu, ale je z velké části pokryta lesními společenstvy různých typů.“ Předběžný návrh plánů, můžete najít zde .
Údajně si majitel již zadal nějaké lesnické práce – lesnický úřad v důsledku toho udělil pokuty, které nebyly pravomocné. Tamní iniciativy se obávají, že budou nezákonně prováděny zásahy, které nelze dodatečně napravit.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Německo: Ve jménu „zelené“ politiky musí být obětovány hektary lesa, v němž žije 68 chráněných druhů ptactva se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden